20151123_124456_Pano

JARNÍ  TRÉNINKY  V  PRAZE

Od 18.4. se scházíme v 17:30 v Bráníku na louce u řeky (kdo by nevěděl, tak zde: 50.0310042N, 14.4024731E). Poslední trénink před prázdninami 27.6. si opět pod Cipískovým vedením ugrilujeme něco dobrého, abychom sezónu končili dobře naladěni. Časový pořad tréninku je podobný jako loni:

17:30 začnou předžáci, přípravka a mladší, dále žáci mladší i starší dohromady s juniory

19:00 konec pro všechny, rodiče si vyzvednou děti a odvezou si je domů

Pro zájemce nabízíme ještě jeden kondiční trénink v pondělí na Ladronce (pod vedením Pokra). Kdo by se chtěl účastnit, napište mail Mílovi a trénink můžeme spustit.

Stejně tak i IN-LINE brusle na Strahově v úterý, zájemci pište mail Mílovi, abychom zjistili zájem.

 

DŮLEŽITÁ  UPOZORNĚNÍ  NA  DALŠÍ  OBDOBÍ

PLATBA  PŘÍSPĚVKŮ  NA  SEZÓNU  2017/18

Příspěvky, jak bylo řečeno na výroční schůzi, jsme nuceni mírně zvednout, takže platba příspěvků na příští sezónu bude v základní výši 9.900,- Kč pro ročníky 2003 – 2013 (druhé dítě 9.500,- a třetí 9.000,- Kč). Pro juniory a starší je základní výše příspěvku 8.000,- Kč. Příspěvky obsahují závodní licenci, svazové příspěvky, tréninky na suchu, tréninky na sněhu o víkendech a po předchozí domluvě i v týdnu ve Špindlu, zvýhodněnou sazbu za ubytování a lyžování na Bratrouchově, použití tréninkového vybavení (tyče, vrtačky, klíče ad.), využití závodní přípravy lyží (vybavení na chatě a na závodech).

Současně s platbou (na účet pro platby příspěvků) pošlete mail Suchošovi s údaji, za koho platíte (jméno, příjmení, RČ, datum narození, adresa, telefon, mail, abychom mohli aktualizovat údaje do adresáře). Brigádovné ve výši 2.000,- Kč je možné si po splnění podmínek uplatnit jako slevu na zájezdy na Bratrouchov (podrobněji v sekci Bratrouchov). Pokud by se někdo chtěl stát sponzorem, tak dostane podrobnější informace u Suchoše. Uvedené ceny platí do 15.6.2018, pro pozdější platbu platí ceny o 1.000,- Kč vyšší. Nutně se všichni hlaste, musíme do konce června potvrdit závodní licence.

ÚČAST NA POŘÁDANÝCH AKCÍCH

Pražské tréninky, zájezdy na kola, dvě letní soustředění a další akce pořádáme kvůli zajištění potřebné fyzické přípravy našich závodníků před nadcházející sezónou, proto jsou pro naše děti téměř povinné. Pro rodiče je většinou připraven doprovodný program, aby mohli své menší děti nejen doprovodit, ale případně se s nimi porovnat ve výkonech. Hlaste se tedy co nejdříve ještě na kola.

Dále se hlaste na letní soustředění, platba 5000,- do konce května (na zájezdový účet). Přihlášení – mail Suchošovi + platba na zájezdový účet.

PODZIMNÍ LEDOVCE

Předběžné termíny ledovců na podzim jsou následující:

26.-30.9. asi Kaunertal (podle sněhu)

10.-14.10. Kaunertal

26.-30.10. velký Kaunertal (v termínu podzimních školních prázdnin místo Kaprunu)

14.-18.11. velký Kaprun

28.11.-2.12. Kaunertal

Pro efektivní trénink vytvoříme 5-8 členná družstva, která pojedou ve výše uvedených termínech. Je možné, že některé termíny budou až 5ti denní. V případě většího zájmu pojedou další trenéři, aby se dostalo na všechny zájemce. Na zájezdy označené jako „velké“ uvítáme všechny rodiče v jakémkoli množství. Zbylé termíny pouze pro omezený počet rodičů na pomoc trenérům s dopravou a stavbou tratí. Hlaste co nejdříve, nejpozději do konce května + záloha 2.000,- Kč (na zájezdový účet). Je to nutné k včasné rezervaci ubytování a zajištění dostatečného počtu trenérů. Přihlášení  –  mail Suchošovi + platba na zájezdový účet. Pro pozdě přihlášené nebude zajištěno ubytování.

OBECNÉ INFORMACE

Doporučení pro nákup permanentek na příští sezónu: ročníky 2013-11 doporučuju trénink na Bratrouchově, případně v Jablonečku (bez celoroční permice), 2010-07 špindlerovská permanentka, do konce dubna záloha!!!, 2006-03 pro všechny žáky bych doporučil Czech Ski Pass, abychom případně mohli trénovat i v jiném středisku a lze využít při závodech RKZ i UKZ. Při nákupu permic záleží na věku a také na výkonnosti, proto se neváhejte zeptat osobně na tréninku, mailem nebo telefonicky.

Pro závodníky pořádáme řadu tréninků na zlepšení fyzické kondice během přípravného období a kdo se chce zlepšovat, měl by se účastnit téměř povinně.

Naše závodníky chceme naučit závodně lyžovat, všeobecně je rozvíjet a nejlepší dostat mezi první závodníky v republice. K tomu potřebujeme nejen výborné trenéry, ale také skvělou partu dětí a ještě lepší partu rodičů, kteří budou schopni pomoci při zimní dopravě na tréninky a závody, při vaření na Bratrouchově a při dalších příležitostech. Jedině tak budeme do budoucna schopni při současné výši příspěvků konkurovat nejlepším týmům v naší zemi. Pro vytvoření trvalé a pevné party závodníků je nutné, aby se děti co nejvíce potkávali a soutěžili spolu nejen na lyžích při závodě a tréninku, ale i v přípravném období a aby měli možnost spolu trávit nejen dny, ale i společné večery a noci, kdy tropí ty největší lumpárny. V oddíle chceme kromě závodního lyžování také učit děti chování v kolektivu.

DALŠÍ  PROGRAM  PO  SKONČENÍ  SEZÓNY

Podrobnosti budou upřesněny včas před každou akcí zvlášť.
pátek 20.4. – ples lyžařů, letos pořádá Lajdáček
21.-22.4. – 1. jarní brigáda Bratrouchov
4.-8.5. – kola Bartošova Pec, in-line brusle, divoká voda, beach volejbal atd.
11.-13.5. – 2. jarní brigáda Bratrouchov
sobota 2.6. – kola Máslovice a tradiční fotbalový zápas proti Lajdáčku spojený s velkým obžérstvím
29.6.-7.7. – letní soustředění Nová Louka

JARNÍ  KOLA – BARTOŠOVA  PEC  4.-8.5.18

Pravidelná oblíbená akce se letos přesouvá z Frýdlantu do okolí Turnova a čekáme opět velkou účast. Zvolili jsme proto ubytování s větší kapacitou, přesto neváhejte a přihlašte se včas, ať máte postel jistou. Akce je určena nejen pro naše závodníky, ale i pro všechny rodiče a přátele Vodních staveb. Jedeme do bývalého mlýna a brusírny skla Bartošova pec (blíže na: www.bartosovapec.cz). Hlavním programem budou kola a brusle, ale můžeme v případě dobrého počasí využít i rafty, lanové centrum, beach volejbal, fotbalové hřiště a další. Cena za ubytování s polopenzí je pro dospělé 2.700,- a pro děti 2.250,- Kč a opět přihlášení probíhá zaplacením ceny na zájezdový účet. Současně napište mail Suchošovi, za koho platíte. Zatím se přihlásili: Jirka V., Honza K., Kristián+3, Modrák+2, Radim+2, Míra+1, Honza G.+3, Pokr+3, Míla, Gábina+2, Jarda Hl.+3, Tišší.

DRUHÁ  JARNÍ  BRIGÁDA  BRATROUCHOV

Tradičně v pátek večer sraz, rozdělení úkolů a pak vydatný horský spánek. Ráno jarní práce na chalupě (dokončení prací, které se nestihly na brigádě předchozí). Prosíme rodiče s křovinořezy a motorovými pilami, aby si je přibalili. Hlaste se Modrákovi mailem, aby s vámi počítal na jídlo.

JARNÍ  KOLA  A  FOTBALOVÝ  ZÁPAS

V sobotu 2.6. se uskuteční v Máslovicích tradiční víkendová akce. Ráno se sejdeme v 9:30 hodin na fotbalovém hřišti, dáme si svačinku (gulášová polévka z kotlíku) a vyrazíme na kola do okolí. Návrat na čtvrtý ročník fotbalových zápasů počítáme kolem 16. hodiny. Nejprve děti proti sobě nastoupí na malém hřišti a pak v podvečer se uskuteční hlavní zápas mezi rodiči Vodních staveb a rodiči Lajdáčků. Franta opět připravuje luxusní občerstvení (grilování nohy, hamburgery atd.), aby si ho užili i řidiči, je možné na hřišti rozbít stanový tábor a na cestu domů se vydat až v neděli ráno. Cena za tuto legraci je stanovena na 250,- dospělí a 150,- děti.

PRVNÍ  LETNÍ  SOUSTŘEDĚNÍ  2018

Zapište si do kalendáře termín letního soustředění na Nové Louce: pátek 29.6. – sobota 7.7.2018. Areál Nová Louka má vše, co potřebujeme a doufám, že pojedou všichni, kdo s námi v zimě chtějí závodit. Soustředění je součástí letní přípravy se specificky lyžařskými disciplínami.

Jako každoročně už 40 let jedeme i letos do oblíbeného střediska Nová Louka u Albrechtic, opět v tradičním termínu na začátku prázdnin 29.6.-7.7.2018. Cena je za celý pobyt s plnou penzí 5.000,- Kč a to platí do konce května (na zájezdový účet), potom bude cena v případě volných míst o 500,- Kč vyšší. Přihlášení formou platby na zájezdový účet s mailem Suchošovi, za koho platíte.

Sraz bude v 13:00 hodin před nádražím Braník. Jedeme autobusem s vlekem na kola. Prosím silné otce, aby nám pomohli s nakládkou kol na vlek. Všichni mohou nastoupit v cyklistickém oblečení, cestou přesedneme na kola a poslední část cesty jedeme v sedle. Přibalte si svačinku a pití do láhve na kolo. Začínáme na Nové Louce večeří, dále 5x denně jídlo včetně pití. Kdo by strádal, může se dorazit v místním bufetu. Vždycky vařili dobře, takže by se děti nemuseli nacpat nanukem před každým jídlem. Bydlíme opět v bungalovech a chatkách. Zabalte si potřeby a oblečení na trénink, plavání, IN-LINE brusle a kolo. Ostatní dle uvážení, pouze elektronika je jako na zájezdech v zimě zakázána. Doprava zpět je individuální. Rodiče prosíme, aby přijeli pro děti nejdříve v pátek ráno. V pátek dopoledne budou užiteční při organizaci triatlonu. Rodiče jsou samozřejmě vítáni i jako účastníci triatlonu v královské kategorii juniorů a dospělých!!! Končíme v sobotu ráno úklidem. Nikdo neodjíždí bez kontroly Suchoše, jestli má uklizeno.

DRUHÉ  LETNÍ  SOUSTŘEDĚNÍ

Na závěr prázdnin budou opět vodní lyže a wakeboard s Mariuszem v termínu 27.8.-2.9. a podrobnosti doplním.