20151123_124456_Pano

PODZIMNÍ  TRÉNINKY  V  PRAZE

Od 5.9. do 24.10. se scházíme v 17:30 v Bráníku na louce u řeky (kdo by nevěděl, tak zde: 50.0310042N, 14.4024731E). Od 31.10. do cca půlky dubna budeme v tělocvičně ZŠ Sdružení – včas připomenu změnu! Časový pořad venkovního tréninku je podobný jako loni:

17:30 začnou předžáci, přípravka a mladší, dále žáci mladší i starší dohromady s juniory

19:00 konec pro všechny, rodiče si vyzvednou děti a odvezou si je domů

PONDĚLNÍ  TRÉNINK  PRO  VŠECHNY  (ROČNÍK 2007 A STARŠÍ)

Od pondělní 1.10. zařazujeme do tréninkového cyklu nový trénink. Je určen především pro žáky, ale účastnit se mohou i junioři a předžáci ročník 2007.  Jedná se o hodinovou lekci „LES MILLS Bodypump” v BBC centru Evropská 178 (metro Nádraží Veleslavín). Sraz s Danem bude 15 minut před začátkem lekce, který ještě upřesníme (od 18. nebo od 19. hodiny). Při pozdním příchodu neumožňuje pořadatel vstup do lekce!!! Potřebné vybavení: sportovní oblečení, sálová obuv, visací zámek na skříňku. K dispozici jsou šatny se sprchami.

KAUNERTAL  26.-30.9. – zrušeno!!!

Na první Kaunertal odjíždíme ve středu 26. září odpoledne (asi kolem 14. hodiny) v sestavě: Miloš a Honza K. jako trenéři. Dále zaplatili zálohu: Terezka Ř., David B., Viktor Š., Sára G., Tom Hl., Cipis, Vojta a Síma. Přihlášeni, ale zatím nezaplatili zálohu: Eli, Magda. Zájezd zahrnuje dopravu z Prahy, 4-denní skipas, ubytování, snídani a večeři a příspěvek na trenéry. Ceny jsou rozděleny podle skipasů na děti ročník 2003 a mladší a dospělí 2002 a starší a činí pro děti 370,- Euro a pro dospělé 320,- Euro. Doplatek po odečtení zálohy vyberu na místě v eurech. Čas a místo odjezdu a další podrobnosti včas upřesním. Zatím na Kaunertale není sníh a ani Pitztal nejede. Z důvodů naprosto nevyhovujících podmínek pro lyžování jsme zájezd zrušili. Část zaplacené zálohy se přesouvá na další ledovce.

KAUNERTAL  10.-14.10.

Opět odjíždíme ve středu 10. října odpoledne (asi kolem 14. hodiny) v sestavě: Danča a Honza K. jako trenéři. Dále zaplatili zálohu: Albert M., Terezka Ř., Sára Š., David B.+1, Viktor Š., Tom Hl., Tereza S., Vojta, Síma a Eliáš. Přihlášeni, ale zatím nezaplatili zálohu: Magda. Ještě je jedno volné místo a případně jedno pro náhradníka. Zájezd zahrnuje dopravu z Prahy, 4-denní skipas, ubytování, snídani a večeři a příspěvek na trenéry. Ceny jsou rozděleny podle skipasů na děti ročník 2003 a mladší a dospělí 2002 a starší a činí pro děti 370,- Euro a pro dospělé 430,- Euro. Doplatek po odečtení zálohy vyberou trenéři na místě v eurech. Čas a místo odjezdu a další podrobnosti včas upřesním. 

KAUNERTAL  26.-30.10.

Odjíždíme v pátek 26. října odpoledne (každé auto individuálně podle dohody). Zájezd je plně obsazen. Přihlášení: Albert a Judita, M., Ani a Mani Pokr, Kuba W.+1, Terezka Ř., Sára Š.+1, David B.+1, Radek, Viktor Š., Sára G., Honza K., Tom+Kuba Hl., Cipis, Tereza S., Vojta, Eliáš, Amálka+Matyáš+3, Aneta+Marlene, Olda, Magda+Karolína, Jirka V., Straky 4, Síma a Adéla F.. Náhradnice: Eli. Zájezd zahrnuje 4-denní skipas, ubytování a příspěvek na trenéry. Podle ubytování v apartmánech se můžete domluvit na vaření snídaní a večeří v kuchyňkách (každý individuálně). Ceny jsou rozděleny podle skipasů na děti ročník 2003 a mladší a dospělí 2002 a starší a činí pro děti 265,- Euro a pro dospělé 305,- Euro. Doplatek po odečtení zálohy vyberu na místě v eurech. Čas a místo odjezdu si určí řidič vozu, dopravu domluvíme nejpozději 24.10. 

KAPRUN  14.-18.11.

Odjíždíme ve středu 14. listopadu odpoledne (každé auto individuálně podle dohody). Zájezd je ještě volný. Zálohu zaplatili: Albert a Judita, M., Ani a Mani Pokr, Kuba W.+2, Sára Š.+1, David B.+1, Radek, Míra V., Viktor Š., Sára G.+2, Tom Hl., Cipis, Eliáš, Amálka Z., Magda+Karolína, Míša a Síma, Eli. Zájezd zahrnuje 4-denní skipas, ubytování s polopenzí a příspěvek na trenéry. Tradiční ubytování u Jana v penzionu Milan. Ceny jsou rozděleny podle skipasů na děti ročník 2013 a mladší 165,- Euro, děti 2012-2004 za 255,- Euro, junioři 2003-2000 za 295,- Euro a dospělí 1999 a starší činí  320,- Euro. Doplatek po odečtení zálohy vybere Suchoš večer na místě v eurech. Čas a místo odjezdu si určí řidič vozu, dopravu domluvíme nejpozději 12.11. s tím, že do 22. hodiny se podává večeře.

KAUNERTAL  28.11.-2.12.

Odjíždíme ve středu 28.11. odpoledne (každé auto individuálně podle dohody). Zájezd je plně obsazen. Přihlášení: Albert a Judita, M., Ani a Mani Pokr, Kuba W., Terezka Ř., Sára Š., David B.+1, Michal+Oli, Radek, Viktor Š., Sára G., Honza K., Tom+Kuba Hl.+2, Cipis, Tereza S., Aneta+Marlene, Albert S., Straky 3, Vojta, Olda, Petr K., Míša+Síma, Zachovi 2, Magda+Karolína, Eli, Kája M., Adéla F., Raškovky 2. Náhradnice: Eli. Zájezd zahrnuje 4-denní skipas, ubytování a příspěvek na trenéry. Podle ubytování v apartmánech se můžete domluvit na vaření snídaní a večeří v kuchyňkách (každý individuálně). Ceny jsou rozděleny podle skipasů na děti ročník 2003 a mladší a dospělí 2002 a starší a činí pro děti 265,- Euro a pro dospělé 305,- Euro. Doplatek po odečtení zálohy vyberu na místě v eurech. Čas a místo odjezdu si určí řidič vozu, dopravu domluvíme nejpozději 26.11. 

TRENÉRSKÝ  DOPROVOD  NA  ZÁVODECH

V letošním roce se nám podařilo domluvit dostatek trenérů pro trénink i závody a budeme naše závodníky doprovázet na všech závodech, které považujeme za důležité. Jejich soupis doplním včetně termínů, jakmile je budeme znát. Při vyúčtování závodů trenér vypočítá konečnou částku na závodníka, kde zohlední dopravu, ubytování a permanentku. Každý zúčastněný závodník se podílí rovným dílem. Pro předžákovské závody je minimální částka na trenéry 50,- Kč/závod, u žáků potom 100,- Kč/závod.

JEŠTĚ  NĚCO  NAVÍC …

KONKRÉTNÍ PLÁN NA NOVOU SEZÓNU

Na poslední poradě trenérů jsme se domluvili na rozdělení pro další období s tím, že nebudeme nadále využívat služby Mariusze Lipy. Přesné rozdělení dětí do jednotlivých týmů bude vycházet především z věku a z výkonnosti. Shodli jsme se na našich letitých principech, kdy jsme jeden tým LO TJ Vodní stavby Praha, chceme pro naše malé i větší závodníky vytvořit co nejlepší tréninkové podmínky, ale zároveň nám jde o partu lyžařů, která drží spolu za každých okolností. Proto pořádáme kromě zimních zájezdů i akce po celý rok, aby děti měly možnost udržet si kondici na patřičné úrovni a setkávali se spolu i mimo lyžařský trénink na sněhu.

V nejbližší době nás čeká letní soustředění, kde se budeme kromě kola věnovat i bruslím a ostatním disciplínám, které připraví děti s předstihem na zimu.

Závěrečné prázdninové soustředění v původním termínu 26.-31.8. pořádá Štěpán a Miloš ve Stráži pod Ralskem, kde budeme mít ubytování s polopenzí a budeme se věnovat horským kolům, vodním lyžím, bruslím a kondiční přípravě. Přihlášení formou zálohy 1.000,- Kč na zájezdový účet a mail Suchošovi, za koho platíte.

Do 15.6. je třeba se přihlásit a pokud bude možné i zaplatit zvýhodněné příspěvky, abychom mohli objednat závodní licence pro naše závodníky na příští sezónu.

LEDOVCE

Nejdůležitější přípravné období před nadcházející sezónou věnujeme ledovcům a z trenérů pojedou Honza Kupec, se kterým máme výborné zkušenosti a Daniela Marková, kterou známe z působení u Lajdáčku a u skupiny žáků (nejvíce z Avie) z posledních let. Pokud by to nestačilo, jsou schopni nastoupit další (Miloš Ptáček, Štěpán Žežulka, Honza Pokorný a další) a věnovat se našim závodníkům, kteří se přihlásí.

Oba „velké“ ledovce budeme pořádat stejně jako v předchozích letech pro všechny zájemce a mohou se tu účastnit i rodiče, z trenérů pak Jan Suchopár, Miloš Ptáček, Jan Svatoš, Dan Řezníček, Jan Pokorný a případně podle počtu přihlášených i další, aby tréninkové skupiny měly ideálně 6-8 dětí. Totéž platí pro všechny zájezdy na ledovce.

Termíny ledovců platí, jak jsou uvedeny na stránkách a „malé“ ledovce (26.-30.9., 10.-14.10. a 28.11.-2.12.) jsou určeny přednostně pro zkušenější závodníky s tím, že Honza povede starší a Danča mladší, ale vše se bude odvíjet od počtu přihlášených.

Termín pro přihlášení na malé ledovce je 10. června, proto se rychle rozhodněte! Oba velké ledovce jsou určeny i pro naše začínající závodníky a pro nejmenší. Hlásit se můžete už teď, ale stačí v 1. polovině září.

ZIMNÍ SEZÓNA

Na zimu jsou připraveni trenéři pro jednotlivé kategorie takto:

O juniory se postarají v tréninku Jan Suchopár, Tomáš Kučera a Eda Fiala, organizačně pomůže se závody Standa Kučera.

Žáky převezmou v zimě po Honzovi a Danče: Štěpán Sommer (otec a trenér Elese a Celine Julie, které dovedl do české reprezentace, má bohaté zkušenosti s tréninkem v zahraničí), Jan Svatoš a Štěpán Žežulka.

Předžákům se v zimě budou věnovat Miloš Ptáček, Dan Řezníček, Miloš Králík, Michal Mravec, Jan Pokorný, Zuzana Chovancová a jednáme ještě o jednom trenérovi, který by byl k dispozici po celou sezónu ve Špindlu a jsme těsně před konečnou dohodou. Jakmile bude jasno, hned doplním podrobnosti.

V případě dotazů nás můžete oslovit na středečním tréninku nebo mailem a telefonicky, vše je na stránce kontakty. Chtěli bychom tímto nástinem rozptýlit veškeré obavy rodičů o budoucnost našeho oddílu. Po dohodě s vedením oddílu a po poradě trenéru, byli z oddílu z důvodu neetického chování vyloučeni někteří členové. Případným odchodem několika (2-6) dětí do jiných oddílů za „lepšími“ podmínkami se náš oddíl nemůže rozpadnout ani rozdělit, protože máme početné členstvo a velká část rodičů, kteří se účastní našich tréninků více let, už ví, že nás nedrží pohromadě vybrané příspěvky, ale duch více než 45ti let společné úspěšné práce.

JSME  PŘIPRAVENI !!! (GDPR)

Vašek pro naše členy připravil formuláře, které musí každý člen vyplnit a poslat Suchošovi. Kdo to nestihne do 15.6.2018, toho stihne spravedlivý trest.

Každý stávající i nový člen musí vyplnit oba formuláře:

Souhlas_se_zpracovanim_osobnich_udaju

Prihlaska-aktualizace_osobnich_udaju 

PLATBA  PŘÍSPĚVKŮ  NA  SEZÓNU  2018/19

Příspěvky, jak bylo řečeno na výroční schůzi, jsme nuceni mírně zvednout, takže platba příspěvků na příští sezónu bude v základní výši 10.900,- Kč pro ročníky 2003 – 2013 (druhé dítě 10.500,- a třetí 10.000,- Kč). Pro juniory a starší je základní výše příspěvku 9.000,- Kč. Příspěvky obsahují závodní licenci, svazové příspěvky, tréninky na suchu, tréninky na sněhu o víkendech a po předchozí domluvě i v týdnu ve Špindlu, zvýhodněnou sazbu za ubytování a lyžování na Bratrouchově, použití tréninkového vybavení (tyče, vrtačky, klíče ad.), využití závodní přípravy lyží (vybavení na chatě a na závodech).

Současně s platbou (na účet pro platby příspěvků) pošlete mail Suchošovi s údaji, za koho platíte (jméno, příjmení, RČ, datum narození, adresa, telefon, mail, abychom mohli aktualizovat údaje do adresáře). Brigádovné ve výši 2.000,- Kč je možné si po splnění podmínek uplatnit jako slevu na zájezdy na Bratrouchov (podrobněji v sekci Bratrouchov). Pokud by se někdo chtěl stát sponzorem, tak dostane podrobnější informace u Suchoše. Nutně se všichni hlaste, musíme do konce června potvrdit závodní licence.

PODZIMNÍ  BRIGÁDY  BRATROUCHOV

Na podzim jsme naplánovali opět dvě brigády:

19.-21.10.   první brigáda – sekání trávy, dřevo na zimu, úklid atd. Organizuje Míla. Přihlášeni: Jiří N., Viktor B., Dan Ř.

9.-11.11.     druhá brigáda – stavba vleku, úklid nádrže, oprava čističky atd. Organizuje Standa. Přihlášeni: Jiří N., Viktor B.

… a hlásit se můžete mailem Mílovi. Brigádou lze splnit podmínky pro uplatnění slevy na příspěvcích. Podrobněji na stránce Bratrouchov.

VÁNOČNÍ  PRÁZDNINY  NA  BRATROUCHOVĚ

Letošní vánoční volno můžeme tradičně vyplnit tréninkem. Jedeme opět na Bratrouchov a trénovat budeme tam, kde nám to umožní sněhové podmínky. Sejdeme se na chalupě 26.12. večer a končíme 1.1.2019 úklidem chalupy. Cena obsahuje pobyt s plnou penzí, lyžování v naší aréně a příspěvek na trenéry a činí  3.900,- Kč. Podrobnosti včas dodáme.

Pro zájemce o silvestrovský pobyt bude volných pár míst v chalupě. Vítáni jsou rodiče, kteří budou ochotni pomoci s organizací přeboru, silvestrem pro děti a případně i s úklidem chalupy po oslavě. Hlaste se včas Suchošovi.

Děti jdou v 1. lednovém týdnu do školy pouze ve čtvrtek a v pátek. O víkendu budou závody pro žáky a možná i pro ostatní kategorie. Dávám rodičům a starším závodníkům k zamyšlení, jestli bychom neměli trénovat i v termínu 2.-4.1. a můžeme společně něco vymyslet.

PŘEBOR  NAŠEHO  ODDÍLU  31.12.2018

Na Silvestra tradičně uspořádáme otevřené přebory oddílu pro všechny kategorie. Místo upřesníme večer před závodem podle sněhových podmínek. Podrobnosti včas doplním.

ŽÁKOVSKÉ  ZÁVODY – PŘEDBĚŽNÉ  TERMÍNY

První závody v sezóně jsou důležité pro žáky, kteří se chtějí zúčastnit republikových závodů. Proto už teď uvádím předběžné termíny závodů UKZ: Pec 19.-20.12. a Špindl 5.-6.1.2019. Tyto závody jsou důležité také pro ročník 2006, kteří v kategorii začínají a potřebují si vyjet první body.

MISTROVSTVÍ  PRAHY  PŘEDŽÁKŮ

Opět budeme spolupořádat mistrovství Prahy pro děti ročníků 2007 a mladší v Herlíkovicích v termínu 1.2.2019. Závod je pro všechny naše členy povinný a prosíme rodiče o pomoc s pořadatelstvím (rozhodčí, technická četa, občerstvení atd., nezkušené zaškolíme) a s případnými cenami pro nejlepší pražské závodníky. Hlavním garantem za závod z našeho oddílu bude Dan. Podrobnosti budou včas doplněny.

PERMANENTKY  NA  ZIMU  2018/19

Doporučení pro nákup permanentek na příští sezónu: ročníky 2013-11 doporučuju trénink na Bratrouchově, případně v Jablonečku (bez celoroční permice), 2010-07 špindlerovská permanentka, do konce dubna záloha!!!, 2006-03 pro všechny žáky bych doporučil Czech Ski Pass, abychom případně mohli trénovat i v jiném středisku a lze využít při závodech RKZ i UKZ. Při nákupu permic záleží na věku a také na výkonnosti, proto se neváhejte zeptat osobně na tréninku, mailem nebo telefonicky.

A  RADŠI  DOPŘEDU  PŘÍŠTÍ  LÉTO  28.6.-6.7.2019  a  25.8.-30.8.2019

Raději už píšeme teď, aby se nemohl někdo vymlouvat, že nevěděl. Další letní soustředění proběhne opět na Nové Louce v uvedeném termínu a druhé ve Stráži pod Ralskem. Hlásit a platit zatím nemusíte, ale do kalendáře si už teď poznamenejte!!!