20151123_124456_Pano

SUCHOŠOVY  NAROZENINY!!!

Šťastná zpráva je, že předseda Suchoš bude v pátek 25.11. večer v malostranském baru NAPA (Prokopská 8) slavit kulaté výročí a doufám, že mu přijdete všichni blahopřát!

 

DALŠÍ  SMUTNÉ  ZPRÁVY

V posledních podzimních týdnech nás navždy opustili naši staří známí Mirek Huleš a Standa Kučera. Prosím všechny, kteří je znali, aby na ně vzpomněli a při té příležitosti vzali do ruky malou sklenku, naplnili, pozvedli a vypili na jejich památku. A pro ty kteří je neznali platí totéž, protože se zasloužili o to, že žijí a vzkvétají Vodní stavby i Bratrouchov a stále se scházejí party mladých i party starých a nejstarších. Kluci díky!

 

TRÉNINKY  OD  2.11.22  DO  29.3.23

ZŠ Táborská

Pro letošní zimu máme novinku v podobě nové tělocvičny. Budeme chodit od středy 2.11. do školy v ulici Táborská 45 (to je sousední budova restaurace U Bansethů), vstup je vedlejším vchodem (vpravo od dvou hlavních dveří – viz obr.), ve dvoře vlevo přes recepci dolů do šatny. Tu máme sice se sprchou, ale bohužel zatím jen jednu společnou pro kluky, holky i trenéry.

Začátek bude pro předžáky a mladší v 17:30, pro žáky v 18:30 a pro fotbalisty ve 20:00 hodin. Prosím o přezouvání ve vrátnici! Rodiče, kteří děti doprovázejí mají bohužel vstup do budovy zakázán. Menší děti počkají na trenéra a jdou do šatny společně. Žáci jdou všichni najednou těsně před začátkem tréninku!

Na fotbale rádi přivítáme i hrající rodiče! Po skončení cca ve 21 hodin máme rezervovaný stůl vedle v restauraci. Žízeň zde zaženeme plzničkou, hlad pak kachničkou!

 

VÁNOČNÍ  PRÁZDNINY  NA  BRATROUCHOVĚ

Jako každý rok tak i letos využijeme vánoční volno tradičně na trénink. Jedeme na Bratrouchov a trénovat budeme tam, kde nám to umožní sněhové podmínky. Zájezd je určen pro závodníky, trenéry a kuchaře, případně řidiče velkých aut, pokud by zbylo pár míst, pak i pro rodiče, kteří pomůžou. Sejdeme se na chalupě 26.12. večer a končíme  V  NEDĚLI  1.1.2023 úklidem chalupy. Cena obsahuje pobyt s plnou penzí, lyžování v naší aréně a příspěvek na trenéry a činí  5.100,- Kč. Přihlášení bude opět formou platby na zájezdový účet a mailem Suchošovi, za koho platíte A SOUČASNĚ  I  S  PŘIHLÁŠENÍM  NA  TYMUJ.CZ !!! Všichni přijedou s lyžemi, které prošly servisem (nabroušené, namazané), první den večer se nevaří, každý si přiveze vlastní večeři a přibalte si permanentku (podle věku Gopass do Špindlu nebo Czech Ski Pass, případně peníze na koupení jednodenních pasů). V chalupě platí zákaz používání elektroniky! Uvedená cena platí do 10.12., abychom stačili vše připravit a nakoupit. Přihlášení po tomto datu je možné pouze v případě volných míst a v ceně 6.000,- Kč.

Pro nové členy bych chtěl upozornit na možnost servisu lyží – broušení a mazání u našeho servismana Vindy po předchozí dohodě na telefonu 603 167 080. Tato možnost je výhodnější než pražské servisy jak finančně, tak je šetrnější i k hranám, které na strojích rychle ubývají.

 

MISTROVSTVÍ  PRAHA  PŘEDŽÁKŮ  A  MLADŠÍCH

V pátek 3.2.2023 mají závodníci pololetní prázdniny a tento volný den využijeme ke spolupořádání mistrovství Prahy v obřím slalomu pro předžáky, přípravku, mladší přípravku a pro kategorii nejmladších (letos ročník 2017 a mladší). Závod je určen pro všechny závodníky těchto kategorií a ÚČAST ZDE JE pro naše členy POVINNÁ. Budeme potřebovat i pomoc z řad rodičů (rozhodčí, technická četa, bufet, zázemí atd.). Podrobnosti včas doplním, hlavně si tento termín rezervujte!!!

 

JARNÍ  PRÁZDNINY  NA  BRATROUCHOVĚ

Letos jarní prázdniny v Praze termínově nenavazují, přesto budeme pořádat oba týdny v termínech neděle 5.2. – pátek 10.2. pro Prahu 6-10 a druhý od neděle 12. – pátek 17.3.2023 pro Prahu 1-5. Cena platí pro jeden z uvedených termínů a obsahuje ubytování, plnou penzi, permanentku do našeho areálu a v případě nedostatku sněhu odvoz do Špindlu a je stanovena na 4.300,- Kč. Cena neobsahuje dopravu na prázdniny a z prázdnin, ani pobyt o víkendu před případně po termínu jarních prázdnin. Částku jako přihlášku pošlete Suchošovi na zájezdový účet s mailem, za koho platíte a přihlaste se  i na tymuj, aby o vašem záměru měli kamarádi přehled! Všichni přijedou s lyžemi, které prošly servisem (nabroušené, namazané).

 

VÝŠE  PŘÍSPĚVKŮ  PRO  ČLENY

Po důkladném rozboru naší finanční situace a po zvážení všech argumentů jsme se rozhodli pro zvýšení příspěvků na 12.900,- Kč ročně ale s tím, že při splnění brigád na naší chalupě se cena za člena snižuje o 3.000,- Kč stejně jako v minulosti. Snížení o uvedenou částku bude provedeno jako sleva na zimní zájezdy (vánoční prázdniny, víkendy nebo jarní prázdniny).

Ještě doplňuji výši příspěvků pro mladší sourozence (2. dítě 12.400,- Kč a 3. dítě 11.900,-Kč). Junioři a dospělí platí 11.900,- Kč za rok.

Pro rodiče je opět možnost členství za 800,- Kč  na rok, to vám umožní jezdit na zimní víkendy na Bratrouchov za ceny pro členy.

Současně s platbou pošlete prosím mail Pokrovi (pokr.jan@seznam.cz), abychom měli lepší přehled.

 

PŘEDBĚŽNÉ  TERMÍNY  NA  PODZIM  A  ZIMU

7.-12.12. – Kronplatz, pořádá Pokr a Kristián pro všechny kategorie a rodiče!

16.-20.12. – Kronplatz, pořádá Pokr pro předžáky

26.12.-1.1. – vánoční prázdniny na Bratrouchově

25.-29.1.2023 – předběžný termín pro lednový Kronplatz

5.-10.2.2023 – jarní prázdniny Praha 6-10

12.-17.3.2023 – jarní Prahy 1-5

 

ZIMNÍ  VÍKENDY  NA  BRATROUCHOVĚ

 

Cena a pravidla pro novou sezónu 2022/23: víkendy od pátku večer do neděle odpoledne jsou vyhrazeny pro trénink a ubytování na závodech, přednost mají závodníci, trenéři, kuchařky i -ři a pak ostatní (rodiče, sourozenci, přátelé). Cena víkendu pro členy v sezóně 2020/21 bude 1.400,– Kč vč. plné penze, kuchařky/ři a trenéři/ky zdarma, lyžování na vleku 100,- Kč/víkend a ubytování pouze jedna noc z víkendu 1.000,- Kč. Nečlenové oddílu platí vždy o 300,- Kč navíc a samotné lyžování na vleku 200,- Kč/den. Každý přijede s vlastním kompletním ložním povlečením nebo spacákem a povlakem na polštář kvůli čistotě matrací a polštářů. Ložní prádlo lze uložit v kanceláři v pytli se jmenovkou (zkontrolují trenéři nebo Burák senior). Děti pomáhají ve službě kuchařkám s mytím nádobí. Před odjezdem si každý uklidí pokoj a přidělenou část společných prostor. Na zájezdech o vánocích a jarních prázdninách potřebujeme pomoc z řad rodičů při vaření (ohřívání), úklidu a oblékání/svlékání dětí. Trénující a závodící lyžaři přijedou s lyžemi, které prošly přípravou dle návodu!!! Přihlášky na víkendové zájezdy přes tymuj.cz. Kdo nebude přihlášen, ten platí o 200,- Kč navíc. Kdo se naopak přihlásí a bez předchozí omluvy nepřijede, hradí 50% z víkendu!

Byli jsme donuceni nařízeními a vlastní zkušeností změnit pravidla na zimní víkendy. Všichni se hlásí přes tymuj.cz (kdo nemá přístup, tak si jej zařídí přes Pokra) do středy do 22 hodin. Pokud někdo dorazí nepřihlášen, tak ho nevyhodíme, ale zaplatí o 300,- Kč navíc. Kdo se naopak přihlásí a bez předchozí omluvy nedorazí, platí 50% z víkendu.

Na víkend zveme všechny závodníky všech kategorií, vaří nám kuchař poloprofesionál, trenéři jsou připraveni a zveme i rodiče s auty, aby nám pomohli s dopravou. Pokud je volno, zveme i všechny ostatní rodiče, aby si užili zimní víkendy na naší chatě. O volné kapacitě se dozvíte v tymuj, na tréninku nebo dotazem u trenéra nebo u pořadatele víkendů – velkýho Buráka.

Všichni závodníci budou mít lyže nabroušené a namazané (buď z domova nebo od našeho servismana Vindy nebo z jiného servisu). Pokud zjistíme, že někdo přijel bez přípravy, budeme účtovat za broušení a mazání poplatek 500,- Kč za dodatečné broušení a mazání). Nikoho nenecháme jezdit bez připravených lyží.

SMUTNÁ  ZPRÁVA

V lednu zemřel jeden ze zakladatelů oddílu pan Šebek a rozloučili jsme se s ním naposledy v pátek 29.1.2021 ve Strašnicích. Vzpomínáme na krásné časy s ním na horách (Svěženka, Bratrouchov) i na dalších akcích (letní soustředění od Frymburku přes Mácháč až po Ratmírák atd.).