20151123_124456_Pano

TRÉNINK  14.11. JE  ZRUŠEN !!!

Nechtěl jsem trénink minulý týden rušit, přestože jede spousta dětí na ledovec. Bohužel je Miloš Kr. nemocen a nikoho se mi nepodařilo zajistit jako náhradu. Pokud si tuto informaci přečtete, prosím, šiřte dál, aby někdo zbytečně nečekal před zamčenou tělocvičnou.

KAPRUN  14.-18.11.

Odjíždíme ve středu 14. listopadu odpoledne (každé auto individuálně podle dohody). Zájezd zahrnuje 4-denní skipas, ubytování s polopenzí a příspěvek na trenéry. Tradiční ubytování u Jana v penzionu Milan v Zellermoosu (přesně zde: 47.2939600N, 12.7796022E). Ceny jsou rozděleny podle skipasů na děti ročník 2013 a mladší 165,- Euro, děti 2012-2004 za 255,- Euro, junioři 2003-2000 za 295,- Euro a dospělí 1999 a starší činí  320,- Euro. Doplatek po odečtení zálohy vybere Suchoš večer na místě v eurech. Čas a místo odjezdu si určí řidič vozu, dopravu domluvíme nejpozději 12.11. s tím, že do 22. hodiny se podává večeře. Přijeďte včas ani ne tak kvůli večeři, ale aby se děti vyspaly. Bydlí spolu v pokojích a když sami přijedete pozdě, protože vám to je fuk, tak vzbudíte ty, co přijeli včas.

Omlouvám se za zpoždění, ale tentokrát to nebyla legrace. Jako mluvčí našeho prezidenta Suchoše vám předhazuji seznam aut (sestavil jsem to pro něj stylem k…a sem, k…a tam a jestli se vám to nelíbí, vy z…i, tak mi napište):

řídič odjezd posádka posádka posádka posádka posádka posádka posádka
Suchopár Jan Míša Síma Hlubocký Tomáš
Bardiovský Bratr Jana David Marian jun. Eliáš G. Albert M. Judita Amálka Z. Míra Volejník Marie Hol.
Kučera Standa Martin K. Adéla R. Vydrová Eli
Čuda Radek Karásek Stolz Ant. Stolz Jan
Vomáčka Jan Kristina
Ptáček Miloš Dvořáková Dana Viktor Magda Ž. Karolína Ž.
Šefranko Dan Sára Š. Matyáš Cihelka Miloš Cihelka Eda Fiala Marková Daniela
Wagner Michal Kuba Wágner 3. Galbavá Sára
Seifert Michal Bill
Denke Lubor Lucie Lukáš Denke
Grym Jan Anička Johanka
Nosál Jirka Nosálová Filip
Svoboda Petr Albert Magda Martina
Svatoš  Jan Terezka Eliška S.

JEŠTĚ  NOVĚJŠÍ  KALENDÁŘ

Máme za sebou tři nástěnné kalendáře vydané vždy v lichých letech (všechny lze prohlédnout na Bratrouchově v jídelně), které se setkaly s pozitivní odezvou. Pokaždé se ale našly hlasy, že je tam někoho moc a někoho málo. Domluvili jsme se Štěpánem, že by bylo nejlepší, kdybyste si výběr fotek navrhli sami. Pečlivě vybírejte a pošlete maximálně 10 fotek v co nejlepší kvalitě rovnou na mail Štěpánovi (szezulka@prographichouse.cz) nejpozději do 20.11.2018. Z těchto návrhů se pokusíme vybrat a sestavit výběr pro 4. kalendář na rok 2019.

NOVÝ  KALENDÁŘ

Ahoj rodičům a členům oddílu, chtěli bychom vás informovat, že se nám podařilo na našich stránkách zprovoznit rezervační systém, který  by nám měl usnadnit práci s organizací následujících akcí, doprav a hlavně ubytováním na Bratrouchově. První akce, na kterou se budete moci přihlásit, jsou Vánoční prázdniny. Každá následující akce bude mít vypsaný termín, do kdy se můžete na akci přihlásit. Po tomto termínu se již nebude možné na akci přihlásit. Všichni obdržíte přihlašovací jméno a heslo do tohoto systému. Heslo si pak budete moci změnit. Na stránkách budou vypsané všechny události, které se zobrazují i v kalendáři. Ten je možné prolinkovat s google kalendářem pomocí url (návod viz níže). Prosíme vás o shovívavost, neb je to nová věc a vše se musí zajet. Jestliže budete mít nějaké dotazy můžete se obrátit na Jan Pokorný tel. 608 958 945 nebo na Petr Svoboda tel. 604 298 302.

Instukce k prolinkování s osobním google kalendářem :

Zkopírujte tento link do položky přidat kalendář – pomocí adresy URL – Uložit

Po nějaké době se vám kalendář zaktualizuje.

PONDĚLNÍ  A  STŘEDEČNÍ  PODZIMNÍ  TRÉNINKY  V  PRAZE

Každou středu od 5.9. do 24.10. se scházíme v 17:30 v Bráníku na louce u řeky (kdo by nevěděl, tak zde: 50.0310042N, 14.4024731E). Od 31.10. do cca půlky dubna budeme v tělocvičně ZŠ Sdružení – včas připomenu změnu! Časový pořad venkovního tréninku je podobný jako loni:

17:30 začnou předžáci, přípravka a mladší, dále žáci mladší i starší dohromady s juniory

19:00 konec pro všechny, rodiče si vyzvednou děti a odvezou si je domů

Od pondělní 8.10. zařazujeme do tréninkového cyklu nový trénink. Je určen především pro žáky, ale účastnit se mohou i junioři a předžáci ročník 2007.  Jedná se o hodinovou lekci „LES MILLS Bodypump” v BBC centru Evropská 178 (metro Nádraží Veleslavín). Sraz s Danem Je 17:45,  začátek 18:00. Při pozdním příchodu neumožňuje pořadatel vstup do lekce!!! Potřebné vybavení: sportovní oblečení, sálová obuv, visací zámek na skříňku. K dispozici jsou šatny se sprchami. Tyto tréninky jsou pro členy zdarma!

Od středy 31.10. trénujeme v tělocvičně ZŠ Sdružení (http://www.zssdruzeni.cz/kontakt/mapa), pro připomenutí: platí zde přísný zákaz vjezdu aut do areálu školy, rodiče mohou čekat na chodbě, nikoli v tělocvičně. Trénink zde bude probíhat až do 10.4.2019. Časový pořad bude podobný jako loni:

17:00 začnou předžáci, přípravka a mladší (starší pouze výjimečně po dohodě s trenérem)

18:00 žáci mladší i starší dohromady s juniory

19:15  fotbálek pro starší, pokročilé a rodiče – následuje kachnička U Bansethů

KAUNERTAL  28.11.-2.12. UŽ  JE  PLNO!!!

Odjíždíme ve středu 28.11. odpoledne (každé auto individuálně podle dohody). Zájezd je plně obsazen. Přihlášení: Albert a Judita, M., Ani a Mani Pokr, Kuba W., Terezka Ř., Sára Š., David B.+1, Michal+Oli, Radek, Viktor Š., Sára G., Honza K., Tom+Kuba Hl.+2, Cipis, Tereza S., Aneta+Marlene, Albert S., Straky 3, Vojta, Olda, Petr K., Míša+Síma, Zachovi 2, Magda+Karolína, Eli, Kája M., Adéla F., Raškovky 2. Náhradnice: Eli. Zájezd zahrnuje 4-denní skipas, ubytování a příspěvek na trenéry. Podle ubytování v apartmánech se můžete domluvit na vaření snídaní a večeří v kuchyňkách (každý individuálně). Ceny jsou rozděleny podle skipasů na děti ročník 2003 a mladší a dospělí 2002 a starší a činí pro děti 265,- Euro a pro dospělé 305,- Euro. Doplatek po odečtení zálohy vyberu na místě v eurech. Čas a místo odjezdu si určí řidič vozu, dopravu domluvíme nejpozději 26.11. 

ŽÁCI  V  PROSINCI

Na trénink na ledovci navážeme tréninkem ve Špindlu, pokud nám bude přát počasí. V opačném případě uvažujeme o dalším zájezdu do Alp. Závodníky si po Honzovi K. převezme Štěpán S. a připraví je na první závody: UKZ 15.-16. Dolní Morava, 17.-18. Kouty a 19.-20.12. Pec (měli bychom absolvovat aspoň část). Uvažujeme i o tréninku ve dnech 21.-23.12. a potom začátkem ledna po skončení prázdnin 2.-4.1., na to navazuje víkendový UKZ na Stohu. 3.-4.1. jsou ještě SG v Říčkách!

OFICIÁLNÍ  ZAHÁJENÍ  NOVÉ  SEZÓNY

Všechny členy Vodních staveb (současné, minulé i budoucí), jejich rodiče a rodiče jejich rodičů zveme na věhlasný večírek:

Bohužel Ilonka prodala naše večírkové zázemí, takže letos změna.
Večírek se letos koná 6.12. 2018  v http://www.napasece.cz/  od 19:00. Rumunská  32.
Tak koukejte dorazit, vypadá to tam dobře.

SERVIS  LYŽÍ

Hned na začátku sezóny obnovujeme službu servisu lyží pro členy oddílu a přátele, který pro nás zajistí opět Franta Ptáček (sehnal si na to nový telefon s novým číslem 605 452 194).

Malý servis – provede Franta po předchozí domluvě na adrese Praha 10 – Strašnice, K Rybníčkům 32 (50.0714683N, 14.4979650E a zastavit lze přímo před domem na chodníku). Jedná se o broušení, vyleštění hrany diamantem a mazání základním voskem. Běžný malý servis je nutný po 2-3 dnech lyžování (při extrémně zmrzlém sněhu denně) a je pro každého našeho závodníka povinností přijet na trénink s takto připravenými lyžemi. Trenéři na zájezdu mají čas maximálně na drobnou úpravu a mazání před závodem.

Velký servis – spočívá v broušení skluznice na stroji, broušení hran a mazání základním voskem. Doporučuji provést 1x, max. 2x ročně, případně po každém větším poškození skluznice na kamenech apod. Pro letošek jsme opět domluveni na tento servis v AZ Sportu na rohu ulic Slezská a Sázavská, kde se doptáte na Karla a po vyslovení hesla bude vědět, co s vámi provést. Heslo prozradím na tréninku nebo telefonicky.

TRENÉRSKÝ  DOPROVOD  NA  ZÁVODECH

V letošním roce se nám podařilo domluvit dostatek trenérů pro trénink i závody a budeme naše závodníky doprovázet na všech závodech, které považujeme za důležité. Jejich soupis doplním včetně termínů, jakmile je budeme znát. Při vyúčtování závodů trenér vypočítá konečnou částku na závodníka, kde zohlední dopravu, ubytování a permanentku. Každý zúčastněný závodník se podílí rovným dílem. Pro předžákovské závody je minimální částka na trenéry 50,- Kč/závod, u žáků potom 100,- Kč/závod.

JSME  PŘIPRAVENI !!! (GDPR)

Vašek pro naše členy připravil formuláře, které musí každý člen vyplnit a poslat Suchošovi. Kdo to nestihne do 15.6.2018, toho stihne spravedlivý trest.

Každý stávající i nový člen musí vyplnit oba formuláře:

Souhlas_se_zpracovanim_osobnich_udaju

Prihlaska-aktualizace_osobnich_udaju 

PLATBA  PŘÍSPĚVKŮ  NA  SEZÓNU  2018/19

Příspěvky, jak bylo řečeno na výroční schůzi, jsme nuceni mírně zvednout, takže platba příspěvků na příští sezónu bude v základní výši 10.900,- Kč pro ročníky 2003 – 2013 (druhé dítě 10.500,- a třetí 10.000,- Kč). Pro juniory a starší je základní výše příspěvku 9.000,- Kč. Příspěvky obsahují závodní licenci, svazové příspěvky, tréninky na suchu, tréninky na sněhu o víkendech a po předchozí domluvě i v týdnu ve Špindlu, zvýhodněnou sazbu za ubytování a lyžování na Bratrouchově, použití tréninkového vybavení (tyče, vrtačky, klíče ad.), využití závodní přípravy lyží (vybavení na chatě a na závodech).

Současně s platbou (na účet pro platby příspěvků) pošlete mail Suchošovi s údaji, za koho platíte (jméno, příjmení, RČ, datum narození, adresa, telefon, mail, abychom mohli aktualizovat údaje do adresáře). Brigádovné ve výši 2.000,- Kč je možné si po splnění podmínek uplatnit jako slevu na zájezdy na Bratrouchov (podrobněji v sekci Bratrouchov). Pokud by se někdo chtěl stát sponzorem, tak dostane podrobnější informace u Suchoše. Nutně se všichni hlaste, musíme do konce června potvrdit závodní licence.

VÁNOČNÍ  PRÁZDNINY  NA  BRATROUCHOVĚ

Letošní vánoční volno můžeme tradičně vyplnit tréninkem. Jedeme opět na Bratrouchov a trénovat budeme tam, kde nám to umožní sněhové podmínky. Zájezd je určen pro závodníky, trenéry a kuchaře, případně řidiče velkých aut, pokud by zbylo pár míst, pak i pro rodiče, kteří pomůžou. Sejdeme se na chalupě 26.12. večer a končíme 1.1.2019 úklidem chalupy. Cena obsahuje pobyt s plnou penzí, lyžování v naší aréně a příspěvek na trenéry a činí  3.900,- Kč. Přihlášení formou platby na zájezdový účet a mailem Suchošovi, za koho platíte. Další podrobnosti včas dodáme.

Pro zájemce o silvestrovský pobyt bude volných pár míst v chalupě. Vítáni jsou rodiče, kteří budou ochotni pomoci s organizací přeboru, silvestrem pro děti a s úklidem chalupy po oslavě. Hlaste se včas Suchošovi.

Děti jdou v 1. lednovém týdnu do školy pouze ve čtvrtek a v pátek. O víkendu budou závody pro žáky a možná i pro ostatní kategorie. Dávám rodičům a starším závodníkům k zamyšlení, jestli bychom neměli trénovat i v termínu 2.-4.1. a můžeme společně něco vymyslet.

PŘEBOR  NAŠEHO  ODDÍLU  31.12.2018

Na Silvestra tradičně uspořádáme otevřené přebory oddílu pro všechny kategorie. Místo upřesníme večer před závodem podle sněhových podmínek. Podrobnosti včas doplním.

ŽÁKOVSKÉ  ZÁVODY – PŘEDBĚŽNÉ  TERMÍNY

První závody v sezóně jsou důležité pro žáky, kteří se chtějí zúčastnit republikových závodů. Proto už teď uvádím předběžné termíny závodů UKZ: Pec 19.-20.12. a Špindl 5.-6.1.2019. Tyto závody jsou důležité také pro ročník 2006, kteří v kategorii začínají a potřebují si vyjet první body.

MISTROVSTVÍ  PRAHY  PŘEDŽÁKŮ

Opět budeme spolupořádat mistrovství Prahy pro děti ročníků 2007 a mladší v Herlíkovicích v termínu 1.2.2019. Závod je pro všechny naše členy povinný a prosíme rodiče o pomoc s pořadatelstvím (rozhodčí, technická četa, občerstvení atd., nezkušené zaškolíme) a s případnými cenami pro nejlepší pražské závodníky. Hlavním garantem za závod z našeho oddílu bude Dan. Podrobnosti budou včas doplněny.

PERMANENTKY  NA  ZIMU  2018/19

Doporučení pro nákup permanentek na příští sezónu: ročníky 2013-11 doporučuju trénink na Bratrouchově, případně v Jablonečku (bez celoroční permice), 2010-07 špindlerovská permanentka, do konce dubna záloha!!!, 2006-03 pro všechny žáky bych doporučil Czech Ski Pass, abychom případně mohli trénovat i v jiném středisku a lze využít při závodech RKZ i UKZ. Při nákupu permic záleží na věku a také na výkonnosti, proto se neváhejte zeptat osobně na tréninku, mailem nebo telefonicky.

A  RADŠI  DOPŘEDU  PŘÍŠTÍ  LÉTO  28.6.-6.7.2019  a  25.8.-30.8.2019

Raději už píšeme teď, aby se nemohl někdo vymlouvat, že nevěděl. Další letní soustředění proběhne opět na Nové Louce v uvedeném termínu a druhé ve Stráži pod Ralskem. Hlásit a platit zatím nemusíte, ale do kalendáře si už teď poznamenejte!!!