20151123_124456_Pano

DŽEDÁJ  MISTREM  SVĚTA???

Kdo by neznal Matěje z naší úvodní stránky, tak připomenu: začínal s námi lyžovat, pak se přestěhoval do hor (rakouský Zell an See), kde chodí do školy a lyžuje. Zazářil nejen na Kidstrophy, kde se potkal s našimi závodníky, ale i jinde. V poslední době se věnuje freestylu tak dobře, že by chtěl jet na Nový Zéland na mistrovství světa. Konečně si radši vše přečtěte sami na: https://bit.ly/2KiNLyL nebo na: https://www.facebook.com/239442259983382/posts/242750982985843/ a doufám, že vás to zaujme natolik, že Matěje podpoříte.

DRUHÉ  LETNÍ  SOUSTŘEDĚNÍ

Závěrečné prázdninové soustředění v původním termínu 26.-31.8. pořádá Štěpán a Miloš ve Stráži pod Ralskem. Bydlíme v chatkách v Hamru na Jezeře a stravování řešíme. Kromě vodních lyží a wakeboardu se budeme věnovat horským kolům, bruslím a kondiční přípravě venku nebo v tělocvičně. Přihlášení formou zálohy 1.000,- Kč na zájezdový účet a mail Suchošovi, za koho platíte. Přihlášeni jsou zatím: Štěpán, Vašek S. a Miloš jako trenéři a Lucie D., Vojta, Kuba W., Matyáš C., Cipís a Čudovci.

A PRÁZDNINOVÝ TRÉNINKOVÝ PLÁN

Tak nám sezona 17/18 definitivně skončila posledním tréninkem a grilováním.
Nová sezóna 18/19 právě začala, kdo nebyl, nedostal nebo ztratil tréninkový plán na prázdniny, který se rozdával je zde ke stažení:

Trénink prázdniny

Trénink prázdniny – obrázky

K samotnému tréninku, ročníky 2008 a mladší si mohou upravit počet opakování, nebo počet serii aby zvládli, ročníky 2007 a starší si mohou přidat na zátěži. Kdo něčemu nebude rozumět, může mi zavolat poradím. Celý trénink by vám neměl zabrat víc jak 45 min, vše dělejte pokud možno dynamicky (ale správně) s krátkými pauzami mezi seriemi (prostě musíte se zpotit a svaly musí bolet 🙂 )
V září bude kontrola fyzičky!!! A až se zima zeptá co jsme dělali v létě….
Krásný prázdniny!!

NULTÝ  ROČNÍK  LETNÍHO  LEKI  CUPU

Pořadatelé zimní série závodů připravili na 22.9. závod do Bedřichova, kde se poběží letní slalom – jako jsme natrénovali na Nové Louce. Proto navrhuji naši účast, abychom se potkali s našimi soupeři a mohli se s nimi poměřit i v této disciplíně. Podrobnosti domluvíme v září na tréninku.

JEŠTĚ  NĚCO  NAVÍC …

KONKRÉTNÍ PLÁN NA NOVOU SEZÓNU

Na poslední poradě trenérů jsme se domluvili na rozdělení pro další období s tím, že nebudeme nadále využívat služby Mariusze Lipy. Přesné rozdělení dětí do jednotlivých týmů bude vycházet především z věku a z výkonnosti. Shodli jsme se na našich letitých principech, kdy jsme jeden tým LO TJ Vodní stavby Praha, chceme pro naše malé i větší závodníky vytvořit co nejlepší tréninkové podmínky, ale zároveň nám jde o partu lyžařů, která drží spolu za každých okolností. Proto pořádáme kromě zimních zájezdů i akce po celý rok, aby děti měly možnost udržet si kondici na patřičné úrovni a setkávali se spolu i mimo lyžařský trénink na sněhu.

V nejbližší době nás čeká letní soustředění, kde se budeme kromě kola věnovat i bruslím a ostatním disciplínám, které připraví děti s předstihem na zimu.

Závěrečné prázdninové soustředění v původním termínu 26.-31.8. pořádá Štěpán a Miloš ve Stráži pod Ralskem, kde budeme mít ubytování s polopenzí a budeme se věnovat horským kolům, vodním lyžím, bruslím a kondiční přípravě. Přihlášení formou zálohy 1.000,- Kč na zájezdový účet a mail Suchošovi, za koho platíte.

Do 15.6. je třeba se přihlásit a pokud bude možné i zaplatit zvýhodněné příspěvky, abychom mohli objednat závodní licence pro naše závodníky na příští sezónu.

LEDOVCE

Nejdůležitější přípravné období před nadcházející sezónou věnujeme ledovcům a z trenérů pojedou Honza Kupec, se kterým máme výborné zkušenosti a Daniela Marková, kterou známe z působení u Lajdáčku a u skupiny žáků (nejvíce z Avie) z posledních let. Pokud by to nestačilo, jsou schopni nastoupit další (Miloš Ptáček, Štěpán Žežulka, Honza Pokorný a další) a věnovat se našim závodníkům, kteří se přihlásí.

Oba „velké“ ledovce budeme pořádat stejně jako v předchozích letech pro všechny zájemce a mohou se tu účastnit i rodiče, z trenérů pak Jan Suchopár, Miloš Ptáček, Jan Svatoš, Dan Řezníček, Jan Pokorný a případně podle počtu přihlášených i další, aby tréninkové skupiny měly ideálně 6-8 dětí. Totéž platí pro všechny zájezdy na ledovce.

Termíny ledovců platí, jak jsou uvedeny na stránkách a „malé“ ledovce (26.-30.9., 10.-14.10. a 28.11.-2.12.) jsou určeny přednostně pro zkušenější závodníky s tím, že Honza povede starší a Danča mladší, ale vše se bude odvíjet od počtu přihlášených.

Termín pro přihlášení na malé ledovce je 10. června, proto se rychle rozhodněte! Oba velké ledovce jsou určeny i pro naše začínající závodníky a pro nejmenší. Hlásit se můžete už teď, ale stačí v 1. polovině září.

ZIMNÍ SEZÓNA

Na zimu jsou připraveni trenéři pro jednotlivé kategorie takto:

O juniory se postarají v tréninku Jan Suchopár, Tomáš Kučera a Eda Fiala, organizačně pomůže se závody Standa Kučera.

Žáky převezmou v zimě po Honzovi a Danče: Štěpán Sommer (otec a trenér Elese a Celine Julie, které dovedl do české reprezentace, má bohaté zkušenosti s tréninkem v zahraničí), Jan Svatoš a Štěpán Žežulka.

Předžákům se v zimě budou věnovat Miloš Ptáček, Dan Řezníček, Miloš Králík, Michal Mravec, Jan Pokorný, Zuzana Chovancová a jednáme ještě o jednom trenérovi, který by byl k dispozici po celou sezónu ve Špindlu a jsme těsně před konečnou dohodou. Jakmile bude jasno, hned doplním podrobnosti.

V případě dotazů nás můžete oslovit na středečním tréninku nebo mailem a telefonicky, vše je na stránce kontakty. Chtěli bychom tímto nástinem rozptýlit veškeré obavy rodičů o budoucnost našeho oddílu. Po dohodě s vedením oddílu a po poradě trenéru, byli z oddílu z důvodu neetického chování vyloučeni někteří členové. Případným odchodem několika (2-6) dětí do jiných oddílů za „lepšími“ podmínkami se náš oddíl nemůže rozpadnout ani rozdělit, protože máme početné členstvo a velká část rodičů, kteří se účastní našich tréninků více let, už ví, že nás nedrží pohromadě vybrané příspěvky, ale duch více než 45ti let společné úspěšné práce.

JSME  PŘIPRAVENI !!! (GDPR)

Vašek pro naše členy připravil formuláře, které musí každý člen vyplnit a poslat Suchošovi. Kdo to nestihne do 15.6.2018, toho stihne spravedlivý trest.

Každý stávající i nový člen musí vyplnit oba formuláře:

Souhlas_se_zpracovanim_osobnich_udaju

Prihlaska-aktualizace_osobnich_udaju 

PODZIMNÍ  TRÉNINKY  V  PRAZE

Od 5.9. se scházíme v 17:30 v Bráníku na louce u řeky (kdo by nevěděl, tak zde: 50.0310042N, 14.4024731E). Časový pořad tréninku je podobný jako loni:

17:30 začnou předžáci, přípravka a mladší, dále žáci mladší i starší dohromady s juniory

19:00 konec pro všechny, rodiče si vyzvednou děti a odvezou si je domů

PLATBA  PŘÍSPĚVKŮ  NA  SEZÓNU  2018/19

Příspěvky, jak bylo řečeno na výroční schůzi, jsme nuceni mírně zvednout, takže platba příspěvků na příští sezónu bude v základní výši 10.900,- Kč pro ročníky 2003 – 2013 (druhé dítě 10.500,- a třetí 10.000,- Kč). Pro juniory a starší je základní výše příspěvku 9.000,- Kč. Příspěvky obsahují závodní licenci, svazové příspěvky, tréninky na suchu, tréninky na sněhu o víkendech a po předchozí domluvě i v týdnu ve Špindlu, zvýhodněnou sazbu za ubytování a lyžování na Bratrouchově, použití tréninkového vybavení (tyče, vrtačky, klíče ad.), využití závodní přípravy lyží (vybavení na chatě a na závodech).

Současně s platbou (na účet pro platby příspěvků) pošlete mail Suchošovi s údaji, za koho platíte (jméno, příjmení, RČ, datum narození, adresa, telefon, mail, abychom mohli aktualizovat údaje do adresáře). Brigádovné ve výši 2.000,- Kč je možné si po splnění podmínek uplatnit jako slevu na zájezdy na Bratrouchov (podrobněji v sekci Bratrouchov). Pokud by se někdo chtěl stát sponzorem, tak dostane podrobnější informace u Suchoše. Nutně se všichni hlaste, musíme do konce června potvrdit závodní licence.

PODZIMNÍ LEDOVCE

Předběžné termíny ledovců na podzim jsou následující (včetně přihlášených):

26.-30.9. asi Kaunertal nebo Pitztal (Kuba W.+1, Terezka Ř., David B., Viktor Š., Sára G., Tom Hl., Cipis)

10.-14.10. Kaunertal (Albert M., Kuba W., Terezka Ř., Sára Š., David B.+1, Viktor, Sára G., Tom Hl., Tereza S.)

26.-30.10. velký Kaunertal (v termínu podzimních školních prázdnin místo Kaprunu) (Albert+Judita, Pokrovky, Kuba W.+1, Terezka Ř.+1, Sára Š.+1, David B.+1, Radek, Viktor Š., Sára G., Honza K., Tom+Kuba, Cipis, Tereza S.) 

14.-18.11. velký Kaprun (Albert+Judita, Pokrovky, Kuba W.+2, David B.+1, Radek, Míra, Viktor Š., Sára G., Tom Hl., Cipis)

28.11.-2.12. Kaunertal (Albert+Judita, Pokrovky, Kuba W., Terezka Ř., Sára Š., David B.+1, Michal+Oli, Radek, Viktor Š., Sára G., Honza K., Tom+Kuba+2, Cipis, Tereza S.)

Pro efektivní trénink vytvoříme 5-8 členná družstva, která pojedou ve výše uvedených termínech. Je možné, že některé termíny budou až 5ti denní. V případě většího zájmu pojedou další trenéři, aby se dostalo na všechny zájemce. Na zájezdy označené jako „velké“ uvítáme všechny rodiče v jakémkoli množství. Zbylé termíny pouze pro omezený počet rodičů na pomoc trenérům s dopravou a stavbou tratí. Hlaste co nejdříve, nejpozději do konce května + záloha 2.000,- Kč (na zájezdový účet). Je to nutné k včasné rezervaci ubytování a zajištění dostatečného počtu trenérů. Přihlášení  –  mail Suchošovi + platba na zájezdový účet. Pro pozdě přihlášené nebude zajištěno ubytování.

PODZIMNÍ  BRIGÁDY  BRATROUCHOV

Na podzim jsme naplánovali opět dvě brigády:

19.-21.10.   první brigáda – sekání trávy, dřevo na zimu, úklid atd.

9.-11.11.     druhá brigáda – stavba vleku, úklid nádrže, oprava čističky atd.

… a hlásit se můžete mailem Mílovi. Brigádou lze splnit podmínky pro uplatnění slevy na příspěvcích. Podrobněji na stránce Bratrouchov.

PERMANENTKY  NA  ZIMU  2018/19

Doporučení pro nákup permanentek na příští sezónu: ročníky 2013-11 doporučuju trénink na Bratrouchově, případně v Jablonečku (bez celoroční permice), 2010-07 špindlerovská permanentka, do konce dubna záloha!!!, 2006-03 pro všechny žáky bych doporučil Czech Ski Pass, abychom případně mohli trénovat i v jiném středisku a lze využít při závodech RKZ i UKZ. Při nákupu permic záleží na věku a také na výkonnosti, proto se neváhejte zeptat osobně na tréninku, mailem nebo telefonicky.

A  RADŠI  DOPŘEDU  PŘÍŠTÍ  LÉTO  28.6.-6.7.2019

Raději už píšeme teď, aby se nemohl někdo vymlouvat, že nevěděl. Další letní soustředění proběhne opět na Nové Louce v uvedeném termínu. Hlásit a platit zatím nemusíte, ale do kalendáře si už teď poznamenejte!!!