20151123_124456_Pano

VÍKEND  10.-12.3.  A  JARNÍ  PRÁZDNINY

Žáci – kdo nejede MČR na Klínovci, tak se přihlásí na Bratrouchov na trénink, jarní prázdniny začínají v neděli, ale můžete trénovat i o víkendu, v neděli jede Transit večer na Bratrouchov a má pár volných míst (na přihlášení použijte WA Miloš)

Předžáci nejlepší mohou závodit na Head Cupu na Medvědíně, ostatní trénují s ubytováním na Bratrouchově, nabídka dopravy v neděli večer z Prahy platí i pro předžáky

Přihlaste se na tymuj.cz!!!

Připomínám broušení a mazání lyží na jarní prázdniny, kde nebudou síly na přípravu lyží!!! Je dost času na servis nebo na domluvu s naším servisákem Vindou (tel. 603 167 080).

 

TRÉNINK  15.3.  ZRUŠEN

Z důvodu jarních prázdnin a uzavření školy je trénink ve středu v tělocvičně zrušen!

 

OBJEDNÁVKY  NA  SEZÓNU  2023/24

Letošní sezóna je v plném proudu, ale my musíme myslet na objednávky závodních lyží a dalšího vybavení. Proto připomínám objednání materiálu většinou do 15.3.2023. Objednávky lyží Elan, vosků a dalších potřeb pro přípravu lyží směřujte na Suchoše, lyže Völkl na Pokra, lyže Dynastar, Rossignol a Blizzard na Modráka, dále Head na Štěpána Ž. a pokud jste si z této nabídky nevybrali, obraťte se na Buráka: lyže a boty Atomic a Salomon a dále nově vše od značek Leki, POC, Kästle, Level a Oakley. Pokud chcete kupovat za naše výhodné ceny, je třeba, aby kluci shromáždili objednávky a odeslali do uvedeného termínu! O délce lyží, pokud máte pochybnosti, se poraďte s trenérem!

Pro další značky (Leki, POC, Enargiapura, Vola atd.) se pak můžete stavit kdykoli ve Sportu Novotný, Zenklova 168 a podrobnosti k tomu najdete na www.lyzeseslevou.cz.

Doporučení pro nákup pro rodiče: po mnohaletých zkušenostech se pro děti ukázaly jako naprosto nevhodné dva výrobky. Prvním z nich jsou hole Leki se systémem Trigger, pokud chcete hole od této nebo i jiné značky, tak jedině s klasickým poutkem (děti se jinak nenaučí držet správně hole, dělá jim problém se vycvaknout i zacvaknout a občas zamrznou). Druhým výrobkem je batoh na boty značky Head, tzv. ploštice, který je do osobních aut neskladný a obří pevná záda lze těžko umístit i do velkých aut.

 

JARNÍ  PRÁZDNINY  NA  BRATROUCHOVĚ

Druhý termín jarních prázdnin od neděle 12. – pátek 17.3.2023 pro Prahu 1-5 jedeme opět všichni na Bratrouchov. Cena obsahuje ubytování, plnou penzi, permanentku do našeho areálu a v případě nedostatku sněhu odvoz do Špindlu a je stanovena na 5.000,- Kč. Cena neobsahuje dopravu na prázdniny a z prázdnin, ani pobyt o víkendu před případně po termínu jarních prázdnin. Částku jako přihlášku pošlete Suchošovi na zájezdový účet s mailem, za koho platíte a přihlaste se  i na tymuj, aby o vašem záměru měli kamarádi přehled! Všichni přijedou s lyžemi, které prošly servisem (nabroušené, namazané).

 

JARNÍ  KOLA  ZVŮLE

Stejně jako loni jedeme na kola do jihočeské Zvůle, kde jsou nádherné terény na kola, a to v termínu 5.-8.5.2023. Hlaste se Suchošovi, protože počet míst je omezen. Přihlášení na tymuj.cz a  formou platby 2.300,- Kč nad 10 let a 1.800,- za děti do 10 let (ubytování v chatách s polopenzí) na zájezdový účet současně s mailem Suchošovi, za koho platíte. Uvedená částka platí do 31.3.2023, pozdější přihlášení za 2.600,- Kč pokud ještě bude místo.

Zájezd je určen pro všechny členy oddílu včetně rodičů a dalších přátel cyklistiky, doprava tam i zpět je individuální.

 

NOVÁ  DOBA  SI  ŽÁDÁ  NOVÝ  DESIGN  OBLEČENÍ

…, a proto nám Obřík vytvořil nákupní galerii, kde si vybere každý. Od ledna nebude jediný člen oddílu na zájezdu bez kšiltovky, bundy, tepláků nebo aspoň ponožek s novým logem. Berti si přišijou logo na čepici mezi nafukovací uši a Suchoš bude všude nosit nové slipy (pozor – ty nejsou součástí nabídky)! VS oblečení 1122

Vyberte výrobek a Obříkovi na WhatsApp napište zprávu, jakou velikost jste vybrali (Obřík = Jan Obermann). Pak už jen čekejte na odpověď, jak a kam zaplatit a případně jak vyzvednout.

 

TRÉNINKY  OD  2.11.22  DO  29.3.23

ZŠ Táborská

Pro letošní zimu máme novinku v podobě nové tělocvičny. Budeme chodit od středy 2.11. do školy v ulici Táborská 45 (to je sousední budova restaurace U Bansethů), vstup je vedlejším vchodem (vpravo od dvou hlavních dveří – viz obr.), ve dvoře vlevo přes recepci dolů do šatny. Tu máme sice se sprchou, ale bohužel zatím jen jednu společnou pro kluky, holky i trenéry.

Začátek bude pro předžáky a mladší v 17:30, pro žáky v 18:30 a pro fotbalisty ve 20:00 hodin. Prosím o přezouvání ve vrátnici! Rodiče, kteří děti doprovázejí mají bohužel vstup do budovy zakázán. Menší děti počkají na trenéra a jdou do šatny společně. Žáci jdou všichni najednou těsně před začátkem tréninku!

Na fotbale rádi přivítáme i hrající rodiče! Po skončení cca ve 21 hodin máme rezervovaný stůl vedle v restauraci. Žízeň zde zaženeme plzničkou, hlad pak kachničkou!

Od 12.4. (po velikonocích) se sejdeme už v Braníku jako vždycky (kdo by nevěděl, tak zde: 50.0310042N, 14.4024731E).

 

POTVRZENÉ  TERMÍNY  DO  LÉTA

14.4.2023 – ples pražských lyžařů bude v Modřanech, podrobnosti zde:ples-lyzaru-2023-14-04-2023-logo

21.-23.4.2023 – první brigáda Bratrouchov

5.-8.5.2023 – zájezd na kola Zvůle

10.5.2023 – členská oddílová schůze po tréninku na IN-LINE bruslích s grilováním pro všechny členy a rodiče

19.-21.5.2023 – druhá brigáda Bratrouchov

3.6.2023 – kola a fotbal v Dobřichovicích s možností přespání ve stanech nebo v autě

30.6.-8.7.2023 – první letní kondiční soustředění na Nové Louce (odjezd v pátek po obědě autobusem, zpět doprava individuální, v pátek 7.7. bude opět možná návštěva rodičů)

26.8.-1.9.2023 – druhé letní kondiční soustředění Hamr na Jezeře/Stráž p.R., kola, brusle, wakepark (letos odjezd v sobotu a příjezd v pátek večer)

 

PŘEDBĚŽNÉ  TERMÍNY  NA  PODZIM  2023

27.9.-1.10.2023 – první podzimní ledovec (žáci a junioři)

13.-17.10.2023 – druhý podzimní ledovec (žáci a junioři)

20.-22.10.2023 – první podzimní brigáda Bratrouchov

24.-29.10.2023 – třetí podzimní ledovec (všichni bez rodičů), Stubai, Ranalt u Toma

3.-5.11.2023 – druhá podzimní brigáda Bratrouchov

15.-19.11.2023 – čtvrtý podzimní ledovec (všichni bez rodičů), Kaunertal

5.-10.12.2023 – první zimní Kronplatz pro všechny včetně rodičů

15.-19.12.2023 – druhý zimní Kronplatz pro předžáky a přípravku

26.12.-1.1.2024 – vánoční prázdniny na Bratrouchově

 

ZIMNÍ  VÍKENDY  NA  BRATROUCHOVĚ

Cena a pravidla pro novou sezónu 2022/23: víkendy od pátku večer do neděle odpoledne jsou vyhrazeny pro trénink a ubytování na závodech, přednost mají závodníci, trenéři, kuchařky i -ři a pak ostatní (rodiče, sourozenci, přátelé). Cena víkendu pro členy v sezóně 2022/23 bude 1.400,– Kč vč. plné penze, kuchařky/ři a trenéři/ky zdarma, lyžování na vleku 100,- Kč/víkend a ubytování pouze jedna noc z víkendu 1.000,- Kč. Nečlenové oddílu platí vždy o 300,- Kč navíc a samotné lyžování na vleku 200,- Kč/den. Každý přijede s vlastním kompletním ložním povlečením nebo spacákem a povlakem na polštář kvůli čistotě matrací a polštářů. Ložní prádlo lze uložit v kanceláři v pytli se jmenovkou (zkontrolují trenéři nebo Burák senior). Děti pomáhají ve službě kuchařkám s mytím nádobí. Před odjezdem si každý uklidí pokoj a přidělenou část společných prostor. Na zájezdech o vánocích a jarních prázdninách potřebujeme pomoc z řad rodičů při vaření (ohřívání), úklidu a oblékání/svlékání dětí. Trénující a závodící lyžaři přijedou s lyžemi, které prošly přípravou dle návodu!!! Přihlášky na víkendové zájezdy přes tymuj.cz. Kdo nebude přihlášen, ten platí o 200,- Kč navíc. Kdo se naopak přihlásí a bez předchozí omluvy nepřijede, hradí 50% z víkendu!

 

Na víkend zveme všechny závodníky všech kategorií, vaří nám kuchař poloprofesionál, trenéři jsou připraveni a zveme i rodiče s auty, aby nám pomohli s dopravou. Pokud je volno, zveme i všechny ostatní rodiče, aby si užili zimní víkendy na naší chatě. O volné kapacitě se dozvíte v tymuj, na tréninku nebo dotazem u trenéra nebo u pořadatele víkendů – velkýho Buráka.

Všichni závodníci budou mít lyže nabroušené a namazané (buď z domova nebo od našeho servismana Vindy nebo z jiného servisu). Pokud zjistíme, že někdo přijel bez přípravy, budeme účtovat za broušení a mazání poplatek 500,- Kč za dodatečné broušení a mazání). Nikoho nenecháme jezdit bez připravených lyží.

DALŠÍ  SMUTNÉ  ZPRÁVY

V posledních podzimních týdnech nás navždy opustili naši staří známí Mirek Huleš a Standa Kučera. Prosím všechny, kteří je znali, aby na ně vzpomněli a při té příležitosti vzali do ruky malou sklenku, naplnili, pozvedli a vypili na jejich památku. A pro ty kteří je neznali platí totéž, protože se zasloužili o to, že žijí a vzkvétají Vodní stavby i Bratrouchov a stále se scházejí party mladých i party starých a nejstarších. Kluci díky!

SMUTNÁ  ZPRÁVA

V lednu zemřel jeden ze zakladatelů oddílu pan Šebek a rozloučili jsme se s ním naposledy v pátek 29.1.2021 ve Strašnicích. Vzpomínáme na krásné časy s ním na horách (Svěženka, Bratrouchov) i na dalších akcích (letní soustředění od Frymburku přes Mácháč až po Ratmírák atd.).