20151123_124456_Pano

BUNDY  A  KALHOTY  NA  PŘÍŠTÍ  ZIMU

Naše oddílové oblečení můžete objednávat v Montaně   https://www.praguesport.cz/cs/   od 1.3.-15.3. 24 v cenách: bunda 4980,- + potisk, kalhoty 3420,- Kč vše s DPH. . Po tomto termínu to již nebude možné. Oblečení si musíte předem vyzkoušet mezi sebou, abyste věděli při objednávaní již velikosti. Nebudou tam žádné bundy, ani kalhoty k vyzkoušení. Jedná se o model, který máme nyní, jen v tmavší variantě.

 

OBJEDNÁVKY  LYŽÍ  NA  PŘÍŠTÍ  ZIMU

Zimní sezóna ještě neskončila (doufám), ale my musíme myslet na objednávky závodních lyží na další sezónu. Proto připomínám objednání materiálu většinou do 15.3.2024, některé už dříve (např. Atomic do 25.2.). Objednávky lyží Elan, vosků a dalších potřeb pro přípravu lyží směřujte na Suchoše, lyže Völkl na Pokra, lyže Dynastar, Rossignol a Blizzard na Modráka, dále Head na Štěpána Ž. a pokud jste si z této nabídky nevybrali, obraťte se na Buráka: lyže a boty Atomic a Salomon a dále nově vše od značek Leki, POC, Kästle, Level a Oakley. Pokud chcete kupovat za naše výhodné ceny, je třeba, aby kluci shromáždili objednávky a odeslali do uvedeného termínu! O délce lyží, pokud máte pochybnosti, se poraďte s trenérem!

Pro další značky (např. Enargiapura, Vola atd.) se pak můžete stavit kdykoli ve Sportu Novotný, Zenklova 168 a podrobnosti k tomu najdete na www.lyzeseslevou.cz.

Doporučení pro nákup pro rodiče: po mnohaletých zkušenostech se pro děti ukázaly jako naprosto nevhodné dva výrobky. Prvním z nich jsou hole Leki se systémem Trigger, pokud chcete hole od této nebo i jiné značky, tak jedině s klasickým poutkem (děti se jinak nenaučí držet správně hole, dělá jim problém se vycvaknout i zacvaknout a občas zamrznou). Druhým výrobkem je batoh na boty značky Head, tzv. ploštice, který je do osobních aut neskladný a obří pevná záda lze těžko umístit i do velkých aut.

 

OSLAVA  50. VÝROČÍ  ODDÍLU

Když už jsme se takového výročí dožili, tak jej chceme pořádně oslavit se všemi, kteří kdy s námi jezdili na Svěženku, na Bratrouchov bez vleku i s vlekem, na letní soustředění na Ratmíráku, v Hlavatcích nebo na Nové Louce, na závody a tréninky v Rokytnici, Špindlu, Jablonečku nebo na Kronplatze a vůbec všude, kam se kdy oddíl vypravil.

Ve čtvrtek odpoledne 30. května 2024 všechny členy, rodiče a přátele současné i minulé rádi přivítáme jako před 10ti lety v Ristorante il Giardino v Braníku. Program zatím žádný speciální nepřipravujeme, ale věřím, že si společnou párty všichni užijou.

Zatím si datum do kalendáře zapište červenou tužkou a podrobnosti během jara doplníme!

Prosím všechny, kdo se k téhle informaci dostanou, jestli by jí předali dál po všech existujících kanálech, sítích, vláknech a jak se to všechno jmenuje, aby se do května dostala i k těm, kteří už na nás (a my na ně) kontakt nemají. Sejdeme se všichni! Díky!!!

 

POTVRZENÉ  TERMÍNY  NA  JARO  A  LÉTO

26.-28.4.2024 – 1. jarní brigáda na Bratrouchově – POZOR zde došlo ke změně termínu

10.-12.5.2024 – kola Zvůle

17.-19.5.2024 – 2. jarní brigáda na Bratrouchově

30.5.2024 – oslavíme 50 let fungování LO TJ Vodní stavby Praha v Ristorante il Giardino

28.6.-6.7.2024 – letní soustředění Nová Louka

24.-30.8.2024 – druhé letní soustředění Hamr na Jezeře/Stráž pod Ralskem

 

PŘIHLAŠOVÁNÍ  NA  TYMUJ.CZ 

Všichni si zkontrolujte přístup na naše tymuj.cz a přihlaste se na lednové závody a zájezdy, myslím hlavně víkendové pobyty, tréninky a závody, abychom dokázali vyladit ubytování, stravu, dopravu, trenéry a další drobnosti, které se k tomu vážou. Pokud nemáte přístup, dokáže jej vytvořit Pokr (tel. v kontaktech).

SPORTOVNÍ  LÉKAŘSKÉ  PROHLÍDKY

Pro všechny naše závodníky doporučujeme pravidelné roční sportovní prohlídky u odborných lékařů před závodní sezónou pro ročníky narození 2010-2011. Pro ročníky narození 2011 a starší jsou tyto prohlídky povinné. Naši trenéři doporučují a mají dobré zkušenosti s https://www.centrumsportmed.cz/ a s http://www.upsl.cz/, takže se tam co nejdřív objednejte!

 

STŘEDEČNÍ  TRÉNINKY  V  ZIMĚ

Pro letošní zimu máme opět tělocvičnu ve škole v ulici Táborská 45 (to je sousední budova restaurace U Bansethů), vstup je vedlejším vchodem (vpravo od dvou hlavních dveří – viz obr.), ve dvoře vlevo přes recepci dolů do šatny. Tu máme sice se sprchou, ale bohužel zatím jen jednu společnou pro kluky, holky i trenéry. Prosím o přezouvání ve vrátnici! Rodiče, kteří děti doprovázejí mají vstup do budovy zakázán. Menší děti počkají na trenéra a jdou do šatny společně. Žáci jdou všichni najednou těsně před začátkem tréninku!

             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             

PODĚKOVÁNÍ  NADACI  ČEZ

Díky podpoře od nadace ČEZ se nám podařilo zapojit do práce s dětmi více nových trenérů. Moc děkujeme!

PŘÍSPĚVKY  NA  SEZÓNU  2023/24

S ohledem na výši inflace bude základní výše příspěvků 13.900,- Kč ročně s tím, že při splnění brigád na naší chalupě se cena za člena nově snižuje o 4.000,- Kč. Uvedenou částku si můžete uplatnit jako slevu na zimní zájezdy (vánoční prázdniny, víkendy nebo jarní prázdniny). Pokud slevu za brigády neuplatníte v zimě 24 na Bratrouchově, můžete si polovinu odečíst i z letního soustředění na Nové louce.

Ještě doplňuji výši příspěvků pro mladší sourozence (2. a další dítě 13.400,- Kč). Junioři a dospělí platí 12.000,- Kč za rok.

Pro rodiče je opět možnost členství za 800,- Kč  na rok, to vám umožní jezdit na zimní víkendy na Bratrouchov za ceny pro členy.

Příspěvky prosím plaťte na účet k tomu určený: 286820329/0800

Jako variabilní symbol uvádějte den, měsíc a poslední dvě čísla roku narození a na konci vždy 22. Tj. DDMMYY22

Konstantní symbol: 308

Specifický symbol: nic

Současně s platbou pošlete prosím mail Pokrovi (pokr.jan@seznam.cz), abychom měli lepší přehled.

NOVÁ  DOBA  SI  ŽÁDÁ  NOVÝ  DESIGN  OBLEČENÍ

…, a proto nám Obřík vytvořil nákupní galerii, kde si vybere každý. Od ledna nebude jediný člen oddílu na zájezdu bez kšiltovky, bundy, tepláků nebo aspoň ponožek s novým logem.  Pozor – nový ceník je zde: VS oblečení 2305

Vyberte výrobek a Obříkovi na WhatsApp napište zprávu, jakou velikost jste vybrali (Obřík = Jan Obermann). Pak už jen čekejte na odpověď, jak a kam zaplatit a případně jak vyzvednout.

ZIMNÍ  VÍKENDY  NA  BRATROUCHOVĚ

Cena a pravidla pro novou sezónu 2023/24: víkendy od pátku večer do neděle odpoledne jsou vyhrazeny pro trénink a ubytování na závodech, přednost mají závodníci, trenéři, kuchařky i -ři a pak ostatní (rodiče, sourozenci, přátelé). Cena víkendu pro členy v sezóně 2022/23 bude 1.400,– Kč vč. plné penze, kuchařky/ři a trenéři/ky zdarma, lyžování na vleku 100,- Kč/víkend a ubytování pouze jedna noc z víkendu 1.000,- Kč. Nečlenové oddílu platí vždy o 300,- Kč navíc a samotné lyžování na vleku 200,- Kč/den. Každý přijede s vlastním kompletním ložním povlečením nebo spacákem a povlakem na polštář kvůli čistotě matrací a polštářů. Ložní prádlo lze uložit v kanceláři v pytli se jmenovkou (zkontrolují trenéři nebo Burák senior). Děti pomáhají ve službě kuchařkám s mytím nádobí. Před odjezdem si každý uklidí pokoj a přidělenou část společných prostor. Na zájezdech o vánocích a jarních prázdninách potřebujeme pomoc z řad rodičů při vaření (ohřívání), úklidu a oblékání/svlékání dětí. Trénující a závodící lyžaři přijedou s lyžemi, které prošly přípravou dle návodu!!! Přihlášky na víkendové zájezdy přes tymuj.cz. Kdo nebude přihlášen, ten platí o 200,- Kč navíc. Kdo se naopak přihlásí a bez předchozí omluvy nepřijede, hradí 50% z víkendu!

Na víkend zveme všechny závodníky všech kategorií, vaří nám kuchař poloprofesionál, trenéři jsou připraveni a zveme i rodiče s auty, aby nám pomohli s dopravou. Pokud je volno, zveme i všechny ostatní rodiče, aby si užili zimní víkendy na naší chatě. O volné kapacitě se dozvíte v tymuj, na tréninku nebo dotazem u trenéra nebo u pořadatele víkendů – velkýho Buráka.

Všichni závodníci budou mít lyže nabroušené a namazané (buď z domova nebo od našeho servismana Vindy nebo z jiného servisu). Pokud zjistíme, že někdo přijel bez přípravy, budeme účtovat za broušení a mazání poplatek 500,- Kč za dodatečné broušení a mazání). Nikoho nenecháme jezdit bez připravených lyží.

 

DALŠÍ  SMUTNÉ  ZPRÁVY

V posledních podzimních týdnech nás navždy opustili naši staří známí Mirek Huleš a Standa Kučera. Prosím všechny, kteří je znali, aby na ně vzpomněli a při té příležitosti vzali do ruky malou sklenku, naplnili, pozvedli a vypili na jejich památku. A pro ty kteří je neznali platí totéž, protože se zasloužili o to, že žijí a vzkvétají Vodní stavby i Bratrouchov a stále se scházejí party mladých i party starých a nejstarších. Kluci díky!

SMUTNÁ  ZPRÁVA

V lednu zemřel jeden ze zakladatelů oddílu pan Šebek a rozloučili jsme se s ním naposledy v pátek 29.1.2021 ve Strašnicích. Vzpomínáme na krásné časy s ním na horách (Svěženka, Bratrouchov) i na dalších akcích (letní soustředění od Frymburku přes Mácháč až po Ratmírák atd.).