Lyžařský oddíl je součástí spolku TJ Vodní stavby Praha. Vznikl na základě nadšení skupiny lyžařů v roce 1974. Základní činností oddílu je závodní sjezdové lyžování a příprava  talentovaných  dětí pro závodní kariéru. Podstatně více se dozvíte z Brožury LO TJ Vodní stavby Praha z roku 2017 nebo od trenérů či ostatních dobrovolných činovníků, kontakty zde. A kdo by si chtěl vychutnat atmosféru předžákovských závodů v našem oddíle, tak tady je ochutnávka.

Přes sto dvacet aktivních členů ve všech věkových kategoriích, více než 10 zkušených trenérů, horská chata s vlastním vlekem a rolbou, kompletní vybavení na trénink, tréninkové kempy před sezónou, pravidelné tréninky v Praze a na horách, zimní a letní soustředění (fotky, video), zájezdy na kola, vodu a pod., to vše tvoří náš oddíl LO TJ Vodní stavby Praha.

V letošní sezóně 2016-17 máme zásluhou Tomáše Hlubockého dvě bronzové medaile z mistrovství republiky ve slalomu a ve vyřazovacím závodě.

Zároveň se můžeme pochlubit minulými i současnými úspěchy našich závodníků. Z nedávné minulosti můžeme zmínit Alžbětu Suchopárovou, která reprezentovala ČR v žákovských kategoriích na mezinárodních závodech a Honzu Kupce, který byl účastníkem mistrovství světa juniorů ve slovenské Jasné v roce 2014. Oba jsou nadále členy oddílu. Honza se věnuje tréninku s našimi žáky a Betka nadále aktivně závodí.

V současnosti máme v české juniorské reprezentaci člena našeho oddílu Edu Fialu, který v loňském roce vyhrál mistrovství republiky v obřím slalomu starších žáků. Jeho mladší bratr Šimon má zlatou medaili z olympiády dětí a mládeže ve vyřazovacím závodě letos na Klínovci.

Členové našeho lyžařského oddílu pravidelně vozí tituly mistrů Prahy z kategorií juniorů, žactva, předžáků i mladších ročníků a ve všech kategoriích se umisťují na předních místech i v republikových soutěžích.

Mistrovství Prahy předžáků na ČT Sport

Záznam přibližně čtyřminutové reportáže lze zhlédnout v archivu ČT. Dozvíte se, jak rády naše děti závodí, jak touží po vítězství, jak dobrý zajely čas a jak skvělým týmem Vodní stavby jsou. Roste nám (mediálně) silná generace závodníků.

Další fotky a videa naleznete zde: https://www.flickr.com/gp/137424859@N07/hxYS79 a https://www.youtube.com/watch?v=qnnzaNzvMjs.

Brezen