cropped-IMG_5155_pano_crop.jpg

Přihláška za člena oddílu

Noví zájemci o členství po konzultaci s trenérem a jeho souhlasu s přijetím zaplatí příspěvky (blíže na stránce „aktuálně“ a „platby“) a mailem informují předsedu o novém členovi. V příloze mailu bude vyplněná a podepsaná přihláška (viz níže), potvrzení o provedené platbě a podepsané prohlášení závodníka (viz níže). Po kontrole dokladů předseda slavnostně jmenuje nového člena, zařadí ho do adresáře a pošle přihlášku na svaz (SLČR).

přihláška

prohlaseni-ad-cr-1-

PLATBA  PŘÍSPĚVKŮ  NA  SEZÓNU

Pro další sezónu zatím nemáme žádná překvapení nebo novinky, ale třeba se ještě něco objeví.

Výše příspěvků na sezónu 2017-18 je 8.900,- Kč (8.500,- druhé dítě a 8.000,- třetí) a obsahují svazové příspěvky, závodní licenci, částku na trenéry, na nákup materiálu a „brigádovné“ 2.000,- Kč, které se po splnění brigádních dní na Bratrouchově započte jako sleva na zájezd vánoční nebo pololetní. Podrobně v sekci Bratrouchov (nově je možné od této sezóny splnit brigádu formou vaření o víkendu). Závodící junioři a dospělí platí 7.000,- Kč s ohledem na to, že ubytování a trénink na Bratrouchově využívají minimálně. Současně s platbou pošlete mail Suchošovi s údaji, za koho platíte (jméno, příjmení, RČ, datum narození, adresa, telefon, mail, abychom mohli aktualizovat údaje do adresáře).

Odkazy pro rodiče

http://www.czech-ski.com/userfiles/dokumenty/121/lyzovani.doc

Odkazy pro zájemce o pomoc při trénování

http://www.czech-ski.com/userfiles/dokumenty/121/metodicke-a-technicke-zasady-deti-1-.pdf

Faze oblouku

Příprava lyží na trénink a závody

Na všechny zájezdy přijedou závodníci s připravenými lyžemi. Trenéři a rodiče na zájezdu nemají většinou možnost se přípravou zabývat. Lyže z důvodů sjednocení nástrojů brousíme na 87 st. s podbrusem ze strany skluznice 0,5 st., mazání je nutné po dvou až třech dnech lyžování, broušení podle druhu sněhu někdy i častěji. Servis skluznice na stroji doporučujeme 1x, max. 2x za sezónu. Ruční broušení a mazání může provést náš servisman Franta (blíže v sekci „Kontakty“) nebo jiný odborný servis. Kdo prošel školením a vlastní nářadí, může připravit lyže i sám.

Příprava před závody – lyže stačí pouze nabrousit, mazání provede trenér večer před závody.

Příprava na trénink – lyže nabroušené a namazané základním voskem, nejlépe i lehce stažené a vykartáčované.

Spojení na servisy naleznete v sekci Kontakty.

SERVIS  LYŽÍ  NOVĚ

Malý servis – provádí letos pro členy oddílu a přátele Franta Ptáček (tel. 605 452 194) po předchozí domluvě na adrese Praha 10 – Strašnice, K Rybníčkům 32 (50.0714683N, 14.4979650E a zastavit lze přímo před domem na chodníku). Jedná se o broušení, vyleštění hrany diamantem a mazání základním voskem. Běžný malý servis je nutný po 2-3 dnech lyžování (při extrémně zmrzlém sněhu denně) a je pro každého našeho závodníka povinností přijet na trénink s takto připravenými lyžemi. Trenéři na zájezdu mají čas maximálně na drobnou úpravu a mazání před závodem.

Velký servis – spočívá v broušení skluznice na stroji, broušení hran a mazání základním voskem. Doporučuji provést 1x, max. 2x ročně, případně po každém větším poškození skluznice na kamenech apod. Pro letošek jsme domluveni na tento servis v AZ Sportu na rohu ulic Slezská a Sázavská, kde se doptáte na Karla a po vyslovení hesla bude vědět, co s vámi provést. Heslo prozradím na tréninku nebo telefonicky.