cropped-IMG_5155_pano_crop.jpg

Přihláška za člena oddílu

Noví zájemci o členství po konzultaci s trenérem a jeho souhlasu s přijetím zaplatí příspěvky (blíže na stránce „aktuálně“ a „platby“) a mailem informují předsedu o novém členovi. V příloze mailu bude vyplněná a podepsaná přihláška (viz níže), potvrzení o provedené platbě a podepsané prohlášení závodníka (viz níže). Po kontrole dokladů předseda slavnostně jmenuje nového člena, zařadí ho do adresáře a pošle přihlášku na svaz (SLČR). Oficiální údaje – Název: Tělovýchovná jednota Vodní stavby Praha – spolek, Sídlo: Hornoměcholupská 949/76, Hostivař, 102 00 Praha 10, Identifikační číslo: 15890082.

přihláška

prohlaseni-ad-cr-1-

PLATBA  PŘÍSPĚVKŮ  NA  SEZÓNU

Pro další sezónu zatím nemáme žádná překvapení nebo novinky, ale třeba se ještě něco objeví.

Výše příspěvků na sezónu 2022-23 je 12.900,- Kč (12.400,- druhé dítě a 11.900,- třetí) a obsahují svazové příspěvky, závodní licenci, částku na trenéry, na nákup materiálu a „brigádovné“ 3.000,- Kč, které se po splnění brigádních dní na Bratrouchově započte jako sleva na zájezd vánoční nebo pololetní. Podrobně v sekci Bratrouchov (nově je možné od této sezóny splnit brigádu formou vaření o víkendu). Závodící junioři a dospělí platí 11.900,- Kč s ohledem na to, že ubytování a trénink na Bratrouchově využívají minimálně. Současně s platbou pošlete mail Suchošovi a Pokrovi s údaji, za koho platíte (jméno, příjmení, RČ, datum narození, adresa, telefon, mail, abychom mohli aktualizovat údaje do adresáře).

PLATBA  ZA  ZÁVODY

Pro závodní období jsme nuceni z organizačních důvodů vybrat od závodníků kromě startovného 100,- Kč za každý závod za trenérský doprovod (cesta, permanentka, příprava lyží a závodníka na startu). Vybírá trenér většinou večer před startem.

Odkazy pro rodiče

http://www.czech-ski.com/userfiles/dokumenty/121/lyzovani.doc

Odkazy pro zájemce o pomoc při trénování

http://www.czech-ski.com/userfiles/dokumenty/121/metodicke-a-technicke-zasady-deti-1-.pdf

Faze oblouku

Příprava lyží na trénink a závody

Na všechny zájezdy přijedou závodníci s připravenými lyžemi. Trenéři a rodiče na zájezdu nemají většinou možnost se přípravou zabývat. Lyže z důvodů sjednocení nástrojů brousíme na 87 st. s podbrusem ze strany skluznice 0,5 st., mazání je nutné po dvou až třech dnech lyžování, broušení podle druhu sněhu někdy i častěji. Servis skluznice na stroji doporučujeme 1x, max. 2x za sezónu. Ruční broušení a mazání může provést náš servisman Vinda (blíže v sekci „Kontakty“) nebo jiný odborný servis. Kdo prošel školením a vlastní nářadí, může připravit lyže i sám.

Příprava před závody – lyže stačí pouze nabrousit, mazání provede trenér večer před závody.

Příprava na trénink – lyže nabroušené a namazané základním voskem, nejlépe i lehce stažené a vykartáčované.

Spojení na servisy naleznete v sekci Kontakty.

SERVIS  LYŽÍ  NOVĚ

Malý servis – provádí letos pro členy oddílu a přátele Vinda Ptáček (tel. 603 167 080) po předchozí domluvě na adrese Praha 10 – Strašnice, K Rybníčkům 32 (50.0714683N, 14.4979650E a zastavit lze přímo před domem na chodníku). Jedná se o broušení, vyleštění hrany diamantem a mazání základním voskem. Běžný malý servis je nutný po 2-3 dnech lyžování (při extrémně zmrzlém sněhu denně) a je pro každého našeho závodníka povinností přijet na trénink s takto připravenými lyžemi. Trenéři na zájezdu mají čas maximálně na drobnou úpravu a mazání před závodem.

Velký servis – spočívá v broušení skluznice na stroji, broušení hran a mazání základním voskem. Doporučuji provést 1x, max. 2x ročně, případně po každém větším poškození skluznice na kamenech apod. Pro letošek jsme domluveni na tento servis ve sportu na rohu ulic Slezská a Sázavská, kde se doptáte na Karla a po vyslovení hesla bude vědět, co s vámi provést. Heslo prozradím na tréninku nebo telefonicky.