JARNÍ,  LETNÍ  A  PODZIMNÍ  POBYTY

Pro letní sezónu 2019 nabízíme opět možnost pronájmu celé chaty nebo jen jednotlivých pokojů. Níže je kalendář obsazených nebo částečně obsazených termínů a přihlášení bude přes můj mail (Míla) minimálně týden předem (termín, předpokládaný počet osob a jméno kontaktní osoby). Cena pobytu je stanovena na 140,- Kč na osobu a den s tím, že platí podobná pravidla jako v zimě: každý má vlastní povlečení a uklidí si po sobě pokoj a společné prostory (koupelna, WC, kuchyň, chodba schodiště). Cena neobsahuje stravu, tu si přiveze každý vlastní. Parkování je možné u chalupy nebo při větším počtu aut také na hřišti. Kapacita chaty je 51 lůžek.
Důležité upozornění: před zájezdem si kontaktní osoba vyzvedne klíče a zaplatí za celý pobyt za všechny osoby. Po ukončení zájezdu vrátí klíče a správce Štěpán zkontroluje úklid.
Rezervované termíny na jaro, léto a podzim 2019:

28.8.-1.9. – Silva – 10 osob (chtějí bít samy)

18.-20.10. – 1. podzimní brigáda

25.-28.10. – Štěpán P. a jeho partička

1.-3.11. – 2. podzimní brigáda

15.-17.11. – Bubáci a hastrmani, cca 20 osob – Hastrmanův závod

DŮLEŽITÉ  ORGANIZAČNÍ  UPOZORNĚNÍ

V chalupě na Bratrouchově nás je od prosince plno a musíme často přejíždět na závody i na trénink. V ranním zmatku si děti snadno popletou své věci, v lyžárně si vezmou jiné hůlky a při mazání nevíme, komu co namazat. Je naprosto nutné, aby děti měly pokud možno všechny věci podepsané aspoň symbolem. Lyže, hole, pásky a boty celým jménem (Vinda si před lety vyměnil boty za menší a nevypla mu lyže). Usnadní to práci nejen trenérům ale i rodičům. Všechny UFO (neidentifikovatelné zbytky), co zůstanou po víkendu na chalupě, necháváme ve skladu na verandě.

Od rodičů potřebujeme větší zapojení při vaření (domlouváme ve středu na tréninku, nabídky případně mailem předem) a při závěrečném úklidu a drobných opravách. Při letošním velkém zájmu o ubytování na chatě není možné všechny práce nechat na několika dospělých.

Bratrouchov Leden 2011 (11)_resize

BRIGÁDY,  VAŘENÍ  A  „BRIGÁDOVNÉ“

Brigády – od jara 2015 je „brigádovné“ součástí příspěvků. Kdo absolvuje brigády, tomu se částka 2.000,- Kč započte jako sleva na vánoční nebo pololetní týdenní zájezd. Brigády se považují za splněné, když se oba rodiče zúčastní jedné jarní a jedné podzimní brigády (případně 1 rodič dvou jarních a dvou podzimních brigád). Brigády jsou vždy dvoudenní (so+ne) a zúčastnit se mohou samozřejmě i děti (drobná pomoc v kuchyni u nádobí, sběr kamenů na sjezdovce, hrabání listí a trávy a podobné lehké práce). Brigádu je možné nově nahradit víkendovým vařením v zimním období v poměru 2 víkendy vaření za jeden víkend brigády (vhodné zejména pro maminky).

ZIMNÍ  VÍKENDY  BRATROUCHOV

* Termíny a přihlášení – jezdíme každý víkend pátek – neděle, dokud bude na čem lyžovat u nás nebo v okolních střediscích. PŘIHLÁŠENÍ  bude nově probíhat přes www.tymuj.cz !

* Obecná pravidla chaty Bratrouchov: Víkendy od pátku večer do neděle odpoledne jsou vyhrazeny pro trénink a ubytování na závodech, přednost mají závodníci, trenéři, kuchařky i -ři a pak ostatní (rodiče, sourozenci, přátelé). Cena víkendu 800,– Kč vč. jídla a permice, (600,– bez lyžování na sjezdovce), kuchařky/ři a trenéři/ky zdarma, nečlenové oddílu platí vždy o 200,- Kč navíc, cena při spaní pouze na 1 noc – 2/3 z ceny víkendového zájezdu. Každý s vlastním kompletním ložním povlečením nebo spacákem a povlakem na polštář kvůli čistotě matrací a polštářů. Děti pomáhají ve službě kuchařkám s mytím nádobí. Před odjezdem si každý uklidí pokoj a přidělenou část společných prostor. Na zájezdech potřebujeme pomoc z řad rodičů při vaření (ohřívání), úklidu a oblékání/svlékání dětí. Trénující a závodící lyžaři přijedou s lyžemi, které prošly přípravou dle návodu!!! Přihlášky na víkendové zájezdy ve středu na tréninku osobně nebo mailem Mílovi Ptáčkovi.

* Souřadnice Bratrouchov – dorazily ke mě zvěsti, že je obtížné jednoznačně napoprvý dohledat Bratrouchov, hlavně parkoviště pro auta. Pro ty, co bloudí dle elektronických navigací jsou souřadnice N 50°42.11073′, E 15°28.83677′.  Aby nedošlo k dalším výmluvám, tak zde ještě druhý formát: 50°42’6.644″N, 15°28’50.206″E. A aby bylo úplně jasno, pro ty, co nebloudí, neb výše zmíněná zařízení nemají a jezdí skvěle jen podle mapy, zde je mapka. V zimním období nelze sjet autem až k chatě a děti by měly mít sbaleno tak, aby vše unesly naráz. Auta parkují na ploše u silnice nad hospodou a vzdálenost k chatě je cca 300 m.

DSC_0043