ZIMNÍ  VÍKENDY  BRATROUCHOV

* Termíny a přihlášení – jezdíme každý víkend pátek – neděle, dokud bude na čem lyžovat u nás nebo v okolních střediscích. PŘIHLÁŠENÍ  mailem Mílovi nebo ve středu na tréninku. Případné zrušení rezervace telefonicky co nejdříve, abychom  mohli volná místa obsadit. Pokud se přihlášení neomluví do čtvrtka 20:00 hodin nebo se nedostaví vůbec, bude jim částka za nevyužitý pobyt naúčtována na dalším zájezdu!

* Novinky na Bratrouchově pro zimu 2018 – dovybavená lyžárna, opravená lišta rolby pro bezvadný manšestr, částečně nové a částečně nově vyčištěné trysky ve sněžném děle, nově zpevněná příjezdová cesta s kůly osazenými nočními odrazkami, zkolaudovaná vodní nádrž, vosí hnízdo na pokoji č. 11, myši ve sklepě a dokonce i kuna ve střešním plášti.

* Obecná pravidla chaty Bratrouchov: Víkendy od pátku večer do neděle odpoledne jsou vyhrazeny pro trénink a ubytování na závodech, přednost mají závodníci, trenéři, kuchařky i -ři a pak ostatní (rodiče, sourozenci, přátelé). Cena víkendu 750,– Kč vč. jídla a permice, (550,– bez lyžování na sjezdovce), kuchařky/ři a trenéři/ky zdarma, nečlenové oddílu platí vždy o 200,- Kč navíc, cena při spaní pouze na 1 noc – 2/3 z ceny víkendového zájezdu. Každý s vlastním kompletním ložním povlečením nebo spacákem a povlakem na polštář kvůli čistotě matrací a polštářů. Děti pomáhají ve službě kuchařkám s mytím nádobí. Před odjezdem si každý uklidí pokoj a přidělenou část společných prostor. Na zájezdech potřebujeme pomoc z řad rodičů při vaření (ohřívání), úklidu a oblékání/svlékání dětí. Trénující a závodící lyžaři přijedou s lyžemi, které prošly přípravou dle návodu!!! Přihlášky na víkendové zájezdy ve středu na tréninku osobně nebo mailem Mílovi Ptáčkovi.

* Souřadnice Bratrouchov – dorazily ke mě zvěsti, že je obtížné jednoznačně napoprvý dohledat Bratrouchov, hlavně parkoviště pro auta. Pro ty, co bloudí dle elektronických navigací jsou souřadnice N 50°42.11073′, E 15°28.83677′.  Aby nedošlo k dalším výmluvám, tak zde ještě druhý formát: 50°42’6.644″N, 15°28’50.206″E. A aby bylo úplně jasno, pro ty, co nebloudí, neb výše zmíněná zařízení nemají a jezdí skvěle jen podle mapy, zde je mapka. V zimním období nelze sjet autem až k chatě a děti by měly mít sbaleno tak, aby vše unesly naráz. Auta parkují na ploše u silnice nad hospodou a vzdálenost k chatě je cca 300 m.

DŮLEŽITÉ  ORGANIZAČNÍ  UPOZORNĚNÍ

V chalupě na Bratrouchově nás je od prosince plno a musíme často přejíždět na závody i na trénink. V ranním zmatku si děti snadno popletou své věci, v lyžárně si vezmou jiné hůlky a při mazání nevíme, komu co namazat. Je naprosto nutné, aby děti měly pokud možno všechny věci podepsané aspoň symbolem. Lyže, hole, pásky a boty celým jménem (Vinda si před lety vyměnil boty za menší a nevypla mu lyže). Usnadní to práci nejen trenérům ale i rodičům. Všechny UFO (neidentifikovatelné zbytky), co zůstanou po víkendu na chalupě, necháváme ve skladu na verandě.

Od rodičů potřebujeme větší zapojení při vaření (domlouváme ve středu na tréninku, nabídky případně mailem předem) a při závěrečném úklidu a drobných opravách. Při letošním velkém zájmu o ubytování na chatě není možné všechny práce nechat na několika dospělých.

Bratrouchov Leden 2011 (11)_resize

BRIGÁDY,  VAŘENÍ  A  „BRIGÁDOVNÉ“

Brigády – od jara 2015 je „brigádovné“ součástí příspěvků. Kdo absolvuje brigády, tomu se částka 2.000,- Kč započte jako sleva na vánoční nebo pololetní týdenní zájezd. Brigády se považují za splněné, když se oba rodiče zúčastní jedné jarní a jedné podzimní brigády (případně 1 rodič dvou jarních a dvou podzimních brigád). Brigády jsou vždy dvoudenní (so+ne) a zúčastnit se mohou samozřejmě i děti (drobná pomoc v kuchyni u nádobí, sběr kamenů na sjezdovce, hrabání listí a trávy a podobné lehké práce). Brigádu je možné nově nahradit víkendovým vařením v zimním období v poměru 2 víkendy vaření za jeden víkend brigády (vhodné zejména pro maminky).

DSC_0043