Oslava 50 let lyžařského oddílu

Zhruba někdy před padesáti lety se Jarda Šebek a Danda Weiss domluvili, že založí lyžařský oddíl. Založili a vedli tak úspěšně, že ještě my po padesáti letech máme co slavit. Na otevřené ploše restaurace Il Giardino v Braníku se nás tentokrát sešla pěkná řádka: Frantou Hejnicem a spoustou Jáňovců počínaje až po dnešní juniory, žáky, předžáky a mladší závodníky. Po výroční schůzi a předání diplomů našim nejúspěšnějším reprezentantům začala hromadná zábava, jednotlivé skupiny a jejich členové se přelévali z jedné části venku pod střechu a zase zpět. Nakonec nás obsluha ani nemohla dostat ven a část slavících se přesunula do vedlejšího baru, mladší jeli do centra, aby oslavu náležitě dokončili.

Dvě jarní bratrouchovské brigády

První brigádu jsme spojili oslavou 3x padesátin a protože bylo hodně gratulantů, udělalo se i hodně práce. Druhá brigáda byla skromnější v účasti, ale pracovitá byla taky dost. Chalupa je připravena na léto, vlek uklizen a už vymýšlíme práce na podzimní brigády!

Ples pražských lyžařů

… letos pořádali funkcionáři Avie ve třech sálech Malostranské besedy, sešli jsme se ve slušném počtu, zhodnotili sezónu a připravili se na další. Jako každoročně se jedlo, pilo a tancovalo až do konce.

Jarní prázdniny na Bratrouchově

Takové počasí, jaké jsme zažili ve dvou týdnech pražských prázdnin, snad nikdo nepamatuje. Deštivé a teplé počasí nás donutilo trénovat v omezené míře, ale byli jsme vděční za jakýkoli trénink na Stohu. Asi nejvíc jsme utužili vůli a sebeovládání, když jsme měli do deště vystoupit z auta a přezout se do lyžáků. Skoro každý den jsme naprosto promočení dojeli na Bratrouchov, zatopili v kamnech a rozvěsili kombinézy tak, aby se nespálily, ale zároveň stihly do dalšího dne uschnout. Díky všem za účast, mladým trenérům za trénink, hry, protažení a další zábavu pro děti a všem pomocníkům v chalupě za vynikající stravu a pomoc s dětmi. Přes všechny obtíže jsme si to skvěle užili.

Český reprezentant David

Hned po lednových závodech se David svými výkony dostal do žákovské A reprezentace, na mezinárodním Skiinterkritériu v Říčkách vyhrál obří slalom a byl třetí ve slalomu. Poté odjel do italské Folgarie, kde reprezentoval Českou republiku, ale bohužel ani slalom ani obří slalom na náročných tratích nedojel.

Žákovské UKZ v Peci a v Bílé

David – vítěz SG v Bílé

Tak to jsme v historii Vodních staveb ještě nezažili: David B. odjel během víkendu a pondělí (13.-15.1.2024) čtyři závody a v konkurenci minimálně poloviny českých závodníků 4x vyhrál (slalom, OS a 2x SG v Peci a v Bílé v Beskydech). Ani ostatní závodníci se v silné konkurenci neztratili – Amálka 3. ve slalomu, Matylda a Róza byly 4. v SG a z dalších musím zmínit i Juditu, Johanu, Vojtu, Bertíky a další. Držím palce na závody republikové, kde se sejde kompletní česká konkurence. Veškeré výsledky a žebříčky najdete na stránkách SLČR.

Silvestrovský přebor Vodních staveb

Přes špatné sněhové podmínky se nám podařil tradiční silvestrovský přebor, vyhlásili jsme vítěze (výsledky posílal Michal na WA) a rozešli se, abychom oslavili příchod nového roku. Všem hodně zdraví, štěstí a sportovních úspěchů bez zranění.

Upozorňuji na krásné fotky od Míry, kde se každý může najít, podívat se na svojí techniku a případně na kopci chyby opravit.

Tradiční závěr Silvestrovského přeboru

Vánoční prázdniny na Bratrouchově

Proměnlivé počasí ale spousty tréninkových bran jsme dokázali natrénovat během sedmi dnů na Bratrouchově o svátcích. Mezitím jsme přivítali nový rok a připili si na další skvělá umístění v probíhající sezóně. Držte nám palce!

Předvánoční závody

Během prosince se naši žáci a junioři zúčastnili závodů se skvělými výsledky, z nichž bych chtěl vyzvednout Davida Bardiovského (dvě druhá místa ve slalomu a dvě vítězství v obřím slalomu, obojí UKZ) a celý tým juniorů a dospělých, který průběžně pod vedením Edy drží první příčku v českém poháru: http://vysledky.czech-ski.com/alpske-discipliny/pohary/oddily$121.html

Podzimní tréninky na Kronplatze

Letos proběhly 2 velmi úspěšné zájezdy na italský Kronplatz v průběhu prosince a podařilo se nám natrénovat takové objemy, o kterých se nám na ledovci může jen zdát. Ceny jsou zde trochu vyšší, ale kvalita sněhu, počasí i sjezdovky jsou nesrovnatelně lepší.

2 podzimní brigády

Rodiči poměrně slušně obsazené brigády byly úspěšné, provedly se skoro všechny potřebné práce a hlavně stojí vlek připraven na sezónu. Děkujeme všem za účast a za pomoc kolem vleku, chalupy a s vařením!

Podzimní zájezdy na ledovce

Zatím proběhly 2 tréninky na ledovci na Kaunertale za nedostatku sněhu, ale aspoň počasí nám přálo a rozjezdili jsme se volně a začali pár branami ve slalomu i v obřáku. Teď se podmínky zlepšili, takže držíme palce na zájezd od 15.-19.11.23!!!

2. letní soustředění ve Stráži p.R./Hamru na Jezeře

Po tropických dnech přišlo ochlazení a déšť, nás to ale nezastavilo. Upravili jsme program, jezdili víc na kolech a wakepark jsme si užili do sytosti. Ranní otužování v jezeře se nám v zimě bude hodit, nikdo z nás nebude nemocný a v otužování můžeme pokračovat. Závěr týdne už bylo počasí lepší a dostali jsme se i na brusle na letišti v Hradčanech a týden jsme zakončili exhibicí skoků ve wakeparku.

1. letní soustředění na Nové louce

8 dní, 50 dětí, 9 trenérů, 1 krásný areál a všude samá skvělá atmosféra s nádherným letním počasím, to byl už jedenáctý rok na jihu Čech, kde se snažíme zvýšit kondici závodníků před letními pobyty u babiček. Fotky jste viděli na WA skupině a kdo nezažil, ten neuvěří, jakou porci zábavy, sportu a večírků lze zažít za těch pár dnů. Díky všem, kteří se zúčastnili. Díky všem, kteří pomohli a nakonec díky i těm, kteří nám umožnili, abysme tam všichni společně byli!!!

Kola a fotbal v Dobřichovicích

V sobotu ráno nás přivítala modrá obloha a sluníčko, skupiny vyrazily na výlet podél Berounky a do kopců. Po návratu jsme na krásném travnatém hřišti odehráli tři fotbalové zápasy. Letos jsme bohužel ani v zápase žáků, ani předžáků a ani v zápase dospělých nedokázali zvítězit. Nicméně atmosféra byla vynikající a krásně jsme si zasportovali.

2. jarní brigáda

Početně trochu slabší, ale podařilo se vše splnit minimálně na 108%, děkujeme všem za účast a za odvedenou práci.

Výroční oddílová schůze

Nápad spojit schůzi s tréninkem a grilovačkou se povedl a sešlo se nás ve středu 10.5.2023 na louce před projektorem přes 80 závodníků, rodičů a trenérů. Cipísek dodal vybavení, Štěpán elektrocentrálu, Michal projektor a Olaf chmelové nápoje, takže Suchoš mohl schůzi zahájit jen s malým zpožděním, protože jsme kvůli projektoru čekali na západ slunce. Zpráva o finanční situaci, o Bratrouchově a výhledu do dalšího roku, vyhlášení a ocenění nejlepších závodníků a pár dalších bodů – to byl ve stručnosti asi 50ti minutový program této schůze. Děkujeme všem za účast a hlavně našim dodavatelům za poskytnutou materiální i jinou pomoc.

Jarní brigáda

Díky všem zúčastněným za pomoc o krásném bratrouchovském víkendu, kdy se nám podařily skoro všechny naplánované akce: sbalit vlek, uklidit chalupu, připravit část dřeva na zimu a dojíst zbytky ze zimy. Co se naopak nepovedlo, to byly zásoby ze skříně. Tím že jsme zapomněli tentokrát klíče, musí zbytky ze zimy dopít brigáda v termínu 19.-21.5.2023!!!

Český pohár

Letos se nám povedl průnik mezi domácí elitu v Českém poháru družstev. V těžké konkurenci ostatních žákovských oddílů z celé republiky jsme skončili na krásném 14. místě (hlavně Vojtovou zásluhou, který byl s 424 body celkově čtvrtý mezi mladšími žáky). Ještě lépe skončilo družstvo juniorů a dospělých, kteří skončili na 7. místě v republice. Gratulujeme a děkujeme všem našim bodujícím závodníkům za vzornou reprezentaci Vodních staveb.

Kidstrophy v rakouském Zauchensee

Na druhém místě Vojta

Krásný tradiční závod se letos konal o posledním březnovém víkendu a účastnilo se jej 1500 závodníků ve věku 7-13 let z 24 zemí. Z našich závodníků se účastnila šestice ve složení: Amálka, Johanka, Judita, Burák, David a Vojta s trenérkou Míšou za dokonalé podpory velkého Buráka (řidič, servisman a „zlý muž“ výpravy).

Repre Vodních staveb v Zauchensee

Sobotní závod byl z důvodu silného sněžení zrušen, ale v neděli si všichni závod v obřím slalomu užili. Vojta se v letošní vynikající formě dostal na druhé místo. Ani ostatní se v silné konkurenci neztratili a obsadili skvělá místa: Amálka 8., David 16., Johana 24., Judita 36. a Burák 44. místo. Všem gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci Vodních staveb a českého lyžování na mezinárodním poli.

A ještě jedno mistrovství

Příznivci Vodních staveb z řad juniorů i seniorů

Stejně jako předžáci a žáci mají i junioři a dospělí svoje mistrovství Prahy, které se jelo na jarním sněhu sjezdovky na Mísečkách. Mistry Prahy se stali v kategorii dospělých Eda a v kategorii juniorů Matýsek Fiala. Krásnou atmosféru závodů jasně charakterizuje závěrečné společné foto:

Mistrovství Prahy v Černém Dole

Vodní stavby v čele s Amálkou okupují pódium po slalomu

Letos žáci vezou domů 3 tituly mistrů Prahy, spoustu medailí, diplomů a věcných cen. Gratulace patří opět hlavně Vojtovi za „double“ (mistr Prahy ve slalomu i v obřím slalomu) a Amálce za titul ve slalomu a druhé místo v OS. Ani další se neztratili: Róza a Terka bronz a 5. místo, Bert S. stříbro v obřáku, Sára bronz ve slalomu, David 4. a 5. místo, Bert M. 5. a 6. místo, Marie 4. ve slalomu, Klára 5. a Mates P. 6. místo. Děkujeme samozřejmě všem zúčastněným za vzornou reprezentaci Vodních staveb v letošní těžké pražské konkurenci ( SK Lajdáček, Záhrobský RT, Avia, Sokol a další), i když se neumístili na pódiu. Co se nepovedlo letos, to se může zdařit příští rok. Musíte využít každou příležitost na trénink i na závod, abyste získali dostatek zkušeností a mohli v příštích letech vyhrávat.

Zase Vojta

Vynikající formu udržel Vojta i na dalších RKZ v Rokytnici a ve slalomu obsadil 4. místo, dobrá sezóna!

Slalom Rokytnice, 4. místo

Vojta na RKZ

Pondělní vyhlášení slalomu mladších žáků

Potom, co Vojta minulý týden vyhrál na „domácím kopci“ na Stohu UKZ v obřím slalomu a v sobotu byl v obřáku na 7. místě, podařil se mu v pondělí další kousek: 2. místo na RKZ v Peci ve slalomu. Takže to nebyla náhoda, ale roste nám po Betce a Edovi další „hvězdička“. Gratulujeme!!!

Eda na akademickém mistrovství ČR

O víkendu v Bíle v Beskydech se vyhlašovalo akademické mistrovství ČR v obřáku a ve slalomu. Eda veze dvě medaile – stříbro a bronz a míří na další závody do Rumunska – držíme palce!

Eda v Bílé 12.2.2023

Letošní první jarní prázdniny…

…proběhly za krásného počasí a za ideálním podmínek na Bratrouchově s tím, že jsme trénovali hlavně na Stohu, kde byl perfektně připravený kopec. V naší aréně jsme odjeli páteční závod a všechny kategorie závodníků se rozjely po svých víkendových závodech.

Mistrovství Prahy předžáků

Jakub Bardiovský jako jediný slovenský mistr Prahy

Letos jsme spolupořádali již 10. ročník samostatného mistrovství Prahy v obřím slalomu pro předžáky, přípravku a mladší, již tradičně v Herlíkovicích vedle vleku Max. V letošní obrovské konkurenci více než 200 závodníků se stal jediným „naším“ vítězem Jakub Bardiovský, který přebíral ceny už za drobného deště, závod se jel ještě při sněžení. Děkujeme všem rodičům, kteří se podíleli na pořádání tohoto velmi úspěšného tradičního závodu a všem závodníkům děkujeme za účast. Krátký šot je ke shlédnutí v ČT ve zprávičkách (odkaz na skupině WA). Mám ještě poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci jak osobně, tak i zprostředkovaně nějakým darem apod. v letošních náročných podmínkách, takže: opravdu moc děkujeme!!! A na závěr odkaz na fotky: http://eshop.josefstepan.cz/ski_MMXXIII/mistrovstvi_prahy_2023.html

Mikaela Shiffrin a naši závodníci ve Špindlu

Našim závodníkům se po nedělním závodě SP ve slalomu povedl vpravdě husarský kousek: dostali se k vítězce sobotního slalomu, americké závodnici a dnes už legendě sjezdového lyžování, osmadvacetileté závodnici Mikaele Shiffrinové, mají společné i individuální fotografie a hlavně její podpisy na přilbách, kombinézách i fotkách. Doufám, že je osobní setkání se současnou nejlepší lyžařkou planety nakopne k dalším úspěchům v jejich kariéře!!!

Mikaela a naši závodníci po nedělním slalomu SP

Eda na univerziádě

V půlce ledna odletěl s českou reprezentací náš dlouholetý člen, úspěšný závodník, trenér juniorů a student Eda Fiala na zimní univerziádu do amerického Lake Placid. Svými výkony ho zastínil snad jen Jan Zabystřan, ale Eda nezklamal a v obřím slalomu zajel 31. místo v silné konkurenci a my se těšíme, že svoje zkušenosti předá dalším našim závodníkům a držíme jemu i ostatním palce do zbytku sezóny.

Eda s Honzou Zabystřanem po jeho vítězství ve slalomu
Zahajovací ceremoniál celé univerziády

Vánoční prázdniny

Situace se sněhem nevypadala před odjezdem dobře, ale dokázali jsme vytěžit maximum z toho, co se nabízelo. 4 dny kvalitního tréninku na Stohu ve slalomu v kombinaci s volným lyžováním v areálu zčásti na zmrzlém sněhu, částečně pak na měkkém firnu, to vše jsme zakončili tradičním přeborem oddílu na Silvestra – výsledky jsme posílali na WA skupinu. Litovat mohou závodníci, kteří se z neznámých důvodů nezúčastnili, těžko budou ztrátu za lednových sněhových podmínek dohánět. Stálo by za zamyšlení, proč někteří rodiče platí drahý trénink na ledovci, když potom nevyužijí trénink o prázdninách ve Špindlu, který je za třetinovou cenu. Každopádně, kdo byl, nelitoval a užil si případně i Nový rok na chalupě a ještě i trénink 2. ledna na Stohu. Už se těšíme na další závody!

5. podzimní trénink na lyžích – Kronplatz

Nejlépe připravené tratě, na jakých můžeme kdy trénovat, jsou jedině tady. A přestože jsme tu zvyklí na lepší počasí, tak jsme využili každou chvíli na trénink SL, GS, SG i volných jízd. Z Kronplatzu míří žáci rovnou na závody do Říček, tak držte palce!

Suchošovy 60. narozeniny

Myslím, že se akce vydařila. Díky všem za účast, pomoc a podporu. Suchošovi ještě jednou přeju pevné zdraví, chuť na lyžování a trpělivost se členy oddílu!

Zlomeni bolem nad rakví …

4. podzimní ledovec – Kaprun

Tentokrát jsme vybrali Kaprun, kde na nás bylo připraveno střídavé počasí a hlavně v sobotu davy lyžařů. Přesto jsme překročili plánované objemy tréninku, denně minimálně dvě tratě, spousta najetých bran i volných kilometrů, večerní výklus, plavání v bazénu atd., takže doufám, že sportovně i společensky si každý našel to svoje. Aktivním rodičům děkujeme za pomoc při stavění tratí, stahování slalomů a úklidu tyčí. Chtěl bych poprosit i ostatní rodiče, kteří se tentokrát tolik nezapojili, aby se lépe připravili na zájezd na Kronplatz!!!

Podzimní bratrouchovské brigády

V souvislosti s rekonstrukcí sprch a toalet jsme museli uspořádat víkendy 3, ale vše se povedlo a chalupu včetně dřeva na topení, vlek i zasněžování máme připraveno na zimní sezónu. Těšíme se na všechny závodníky na vánočním tréninku!

3. podzimní ledovec – Stubai

Podzimní prázdniny nám přinesly spoustu slunce, které vynahradilo nedostatek sněhu. Tomův pension nám připravil výborné snídaně i večeře a závodníci nás zlobili jen přiměřeně, takže jsme si všichni užili krásných 5 dnů tréninku ve volných jízdách, ve slalomu i v obřáku. Děti se vykoupaly v bazénu i v řece, po lyžích se protáhli, případně se stavili i v oblíbeném obchodě pro lahve Almdudleru a oslavili jsme jedny kulaté narozeniny, prostě paráda. Děkujeme Michalovi za organizaci!

2. podzimní ledovec – Kaunertal

Více než 20 dětí, tři trenéři, krásné podmínky a málo lidí, to byl zatím poslední zájezd na lyže. Podle fotek se zdá, že si to všichni užili.

1. podzimní ledovec – Tux

Po dlouhé době jsme mohli už v září jezdit na přírodním sněhu, tentokrát na ledovci Hintertux. Najeli jsme spoustu volných kilometrů, bohužel nám většinu času nepřálo počasí, jak trefně poznamenal Vojta Ř.: „… horší podmínky by mohli být, ale to už by se lyžovat nedalo.“ Ilustrační fotku ani nepřidávám, není na ní stejně nic vidět. Příště bude líp.

2. letní soustředění Hamr na Jezeře/Stráž p.R.

Letos nám přálo počasí, a tak jsme čas využili naplno. Ve wakeparku jsme byli dokonce 4x a většina závodníků, co nemuseli do školy, tak suverénně jezdili na velkém vleku nebo se aspoň na velkém vleku naučili rozjet. Všichni se zlepšili ve slalomu na bruslích a opět jsme si užili kola (výjezd na Ještěd), paddleboardy i lanový park. Výborná příprava před závodní sezónou!

1. letní soustředění Nová Louka

Krásný konec krásného soustředění

Už tradiční místo mezi lesy nás letos přivítalo trochu deštivým počasím a podmáčenou loukou, ale zvládli jsme všechny disciplíny včetně triatlonu s bezvadnou partou více než padesáti závodníků. Všichni mají natrénováno na celé léto a doufám, že formu udrží do druhého soustředění ve Stráži a do podzimních tréninků.

Kola a Fotbal v Dobřichovicích

Oba týmy po zápase

Letos jsme jeli na kratší výlet na kolech s dobrým obědem a už před 16. hodinou se sešli na fotbalovém hřišti. Nejdřív se odehrál zápas dětský, kde naši mladší závodníci na Lajdáčky nestačili. Potom jako vrchol večera došlo na zápas rodičů a po mnoha prohrách v posledních letech se nám podařilo Lajdáčky těsně porazit 3:2.

Absolvovali jsme i druhou …

Bylo to náročné, ale část prací na odvodnění jsme zvládli a část se ještě musí dodělat. Poděkování patří všem zúčastněným!

Absolvovali jsme první brigádu

O víkendu 22.-24.4. jsme uklidili vlek i chalupu a připravili jsme část dřeva na zimu. Děkujeme všem brigádníkům za skvělou práci a těšíme se na další pracanty na víkend 20.-22.5., kdy za pomoci bagru uložíme drenáž a hydroizolaci na severní straně chalupy.

Ples pražských lyžařů

V pátek 8.4.2022 jsme se sešli v sále v Řeporyjích a bavili jsme se pod taktovkou Toma Grohregina a skupiny Rampa s Pedrem Kováčikem. Děti si odnesly dary z tomboly, obličeje pomalované válečnými barvami a fotky z profi fotokoutku, kde se mohly po týdnu cítit zase jako na horách. Končili jsme hodně po půlnoci a doufám, že všichni spokojení s úspěšným zakončením sezóny.

Tom Grohregin a děti ze všech pražských lyžařských klubů

Přebor oddílu

Sezónu jsme zakončili v sobotu 2.4. stylově na Stohu, kdy jsme si změřili síly mezi sebou a vyhlásili přeborníka oddílu. Letos, kdy chyběli nejlepší junioři, vyhrál náš bývalý člen Kuba H. následovaný třemi žáky Albertem S., Bárou a Albertem M., celkové výsledky a fotky z krásného zimního dne s Frantovým grilováním najdete na WA skupině.

Předžákovský Headcup

Chválíme všechny předžáky za skvělé výkony na Stohu a gratulujeme Johance a Davidovi za pódiová umístění.

David v sobotu na 4. místě
Johanka si dojela pro 4. místo

Junioři na Mísečkách

V neděli 20.3. se junioři a dospělí utkali o pražské tituly a čest Vodních staveb opět zachránili „Fialovci“: Eda a Matyáš. Gratulujeme.

Matýsek, vicemistr Prahy pro rok 2022 ve slalomu

Mistrovství Prahy žáků

Družstvo žáků včetně vetřelce – malýho Matese

O dalším víkendu jsme navázali mistrovstvím žáků opět v Herlíkovicích. Členitá a ledovatá trať obřáku činila v sobotu některým potíže, ale nedělní slalom už byl na svahu vedle kotvy perfektní. Získali jsme tři tituly (Bára 2x, Albert S. ve slalomu) a spoustu dalších skvělých umístění (Vojta 2x druhý, Terka 2. a Amálka a Filip 3. místo). Všem úspěšným gratuluju, zúčastněným děkuji za reprezentaci a pomáhajícím rodičům patří také velký dík, bez nich by se závody uspořádat nepodařilo.

Mistrovství Prahy předžáků

Burák byl tentokrát na 2. místě
Mates – mistr Prahy 2022

Už tradiční závod o pololetních prázdninách jsme letos opět spolupořádali v Herlíkovicích s Lajdáčkem a Avií. Děkujeme všem pořadatelům za krásný závod a gratulujeme všem našim závodníkům, děkujeme jim za reprezentaci oddílu a největší dík a gratulace patří samozřejmě třem vítězům: Rozárce S., Matesovi Z. a

atmosféra byla vynikající

Předžáci ve Vysokém n.J.

V neděli 23.1. se naši předžáci zúčastnili závodu v obřím slalomu na krásném svahu Šachty ve Vysokém a soupeřům ukázali, že s námi musejí počítat. Po skvělých výkonech se nejvýš dostali Matyáš Z. jako čtvrtý v přípravce a Burák byl pátý v předžácích.

Gratulace Edovi

Eda 11.1.2022 ve Špindlu

Eda se dnes stal vicemistrem republiky v kombinaci, skončil druhý za Kryštofem Krýzlem. Gratulujeme!!!

Vánoční prázdniny na Bratrouchově

Krásný týden na sněhu nám trochu překazilo klasické vánoční oteplení, ale užili jsme si spoustu lyžování volně na Mísečkách i mnoho bran na Stohu. Teď předvedeme formu na závodech!

Kronplatz

Skvělý trénink a ladění formy, už se těšíme na závody!

Pátý ledovec – místo Mölltalu byl Schnalstal

Mráz, vítr, sníh ani další nepříznivé podmínky od tréninku nikoho neodradili a všichni si krásně zatrénovali.

Čtvrtý ledovec – Kaprun

Naše tradiční destinace nás přivítala sluncem a vzdor předpovědi jsme měli 5 dnů krásného tréninku na tvrdém sněhu. Od pondělí byly lanovky překvapivě téměř bez lidí, takže opět ideál. Dál uvidíme, jak se situace u nás a v Rakousku vyvine …

Druhá podzimní brigáda

Účastníci dělali, co mohli, přesto se část prací nestihla. Nepřijelo dost rodičů a musíme vymyslet plán B, kdy se dokončí všechno potřebné.

Třetí ledovec – Stubai

Zmrzlé a ledové tratě vyhovovaly spíš starším, ale i nejmladší se poprali s komplikacemi vcelku dobře. Slunce nám svítilo pořád a někdy foukalo až příliš, přesto jsme si trénink užili a každý večer jsme se skvěle najedli u Toma v penzionu. Do dalšího zájezdu snad už nasněží a využijeme i níže položené sjezdovky.

Druhý ledovec – Kaunertal

Takové podmínky nepamatují ani pamětníci: slunečné počasí, nádherný sníh a minimum lyžařů – tak vypadal letošní druhý trénink na ledovci. Využili jsme toho na maximum a jezdili volně i v branách a někteří si zablbli i ve snowparku. Další zájezd míří o podzimních prázdninách na Stubai do oblíbeného pensionu u Toma.

První podzimní brigáda

Krásné podzimní počasí provázelo práce na vleku a u chalupy. Kromě všech prací se nám podařilo oslavit výsledky voleb a na druhé brigádě doděláme vše, co se tentokrát nestihlo.

První trénink na sněhu – Tux

Podařilo se uspořádat první trénink na ledovci za krásného počasí, kdy si pod vedením Edy všichni žáci i junioři pěkně zajezdili a vyzkoušeli první brány.

Srpnová Stráž pod Ralskem

Už po čtvrté jsme se sešli v chatové osadě Anděl v Hamru na Jezeře, abychom si užili poslední prázdninový týden a zlepšili si fyzičku před sezónou. Tentokrát nás zaskočil déšť a chlad, ale vyrovnali jsme se s nepřízní a absolvovali skoro vše jako v předchozích letech: kola, brusle, wakeboardy, běhání, koupání, posilování atd. Můžeme se těšit na ledovce!

Letní soustředění Nová louka

Krásných deset dnů, soutěže, kola, jóga, brusle, plavání, baseball, přehazka, fotbal, nohejbal, slalomy s časomírou a na závěr triatlon. To vše s bezva partou, která se letos sešla od přípravky po juniory a jen výjimečně někdo nesoutěžil až na dno svých sil. Věnujte se tréninku přes prázdniny a uvidíme se v posledním srpnovém týdnu ve Stráži nebo hned 1. září na tréninku v Braníku.

Fotbal a kola v Dobřichovicích

Nádherný dobřichovický areál nám poskytl zázemí pro ranní příjezd a pak i pro celý den. Díky organizaci Lajdáčku byla akce skvělá, i když kulinářsky se nedala s nepřekonatelným Frantou srovnat. Kola jsme absolvovali přes den, navečer došlo i na fotbal, kdy dětské zápasy vyhráli předžáci Vodních staveb, žáci Lajdáčku. V hlavním zápase večera nepřijely opory našeho týmu a i díky tomu jsme v drobném dešti nakonec podlehli, ale všichni naši hráči bojovali do posledních sil. Pak začalo tradiční veselí, které pokračovalo až do ….

Oba týmy po zápase
Žákovský tým

2. jarní brigáda taky proběhla i s koly

1.  jarní brigáda na Bratrouchově

Sešly jsme se v ideálním počtu a udělali spoustu práce, fotky jsou na FB. Další termíny sledujte na stránce Aktuálně a na tymuj.

Jarní prázdniny

Jarňáky končily a vláda nás uzavřela v okresech, uvidíme se v lepších časech.

Kronplatz 5

Tentokrát nám počasí tolik nepřálo, ale trénink byl opět intenzivní (svědčí o tom únava všech účastníků těsně po návratu). Slalomy, obří slalomy i poslední trénink superobřího slalomu posunuli naše závodníky opět o notný kus kupředu a těšíme se zase na sníh. Některé fotky najdete na FB.

Kronplatz 2, 3 a 4

Úplným zázrakem v dnešní době (nebo spíš obrovským nasazením hlavního pořadatele Michala) se nám podařilo nesmírně kvalitně potrénovat na úžasném svahu Pre da Perez. Účast byla velká ve všech kategoriích, všichni se ohromně zlepšili a věřím, že se nám natrénované brány podaří zúročit v závodech. Sledujte tymuj.cz!!!

Kronplatz

I za této obtížní situace se nám podařilo uspořádat trénink a vše vyšlo podle plánu: sníh, počasí, ubytování i testy. Ideální podmínky jsme využili k neuvěřitelně intenzivnímu tréninku a všichni závodníci se zlepšili ve všech ohledech. Volné dny věnujte škole a všeobecné fyzické přípravě, abyste při případném dalším tréninku velké objemy zvládli!!!

Ledovec Stubai

Jediný trénink na podzim se podařil všem kategoriím na ledovci za střídavého počasí, ale všech 9 dnů jsme využili naplno.

První podzimní brigáda

Přes sobotní déšť se nám podařilo opravit čističku, částečně postavit vlek a uklidit téměř celou verandu. Nakonec nás bylo 16: Miloš C. a Mytyáš, Miloš P., Lasice, Hastrman a dva bubáci, Pavel K., Viktor, Honza Mik., Radim s holkama, Silva a Franta, Radek. Na 6.-8.11. zbylo ještě spoustu práce.

2. letní soustředění ve Stráži p.R.

Letošní počet účastníků nás mile překvapil, a tak jsme se snažili, co jsme mohli. Všichni závodníci od nejmenšího Matese 8 let, po Míšu 18 let si užili kola, brusle, cable wake park, slack liny, paddleboardy, lanové centrum, koupání, míčové hry, ranní rozcvičky a starší i výhled z Ještědu. O plné žaludky se nám starala hlavně Markéta a nikdo snad nestrádal (kromě polopenze byly i dvě svačiny). Mrzeli nás tři úrazy kotníku, ale doufám, že postižení budou do prvního tréninku fit. Ostatní mají natrénováno a už je na každém, jak s fyzickou kondicí naloží dál. Fotky jsou na FB.

Další Nová Louka je za námi

První letní soustředění, letní suchá kondiční příprava se uskutečnila začátkem července i za přítomnosti metodiků ze SLČR, kteří všem žákům rozdali tréninkové příručky. Počasí nám přálo a přineslo i velkou bouřku, která zaplavila louku a umožnila dětem uskutečnit světový primát – potápění na louce. Kdo vydržel do konce a vypjal zbytek sil, ten se může honosit titulem „iron man“ – do cíle dorazili téměř všichni startující a patří jim velký obdiv.

Pro celé prázdniny pošle Dan tréninkový plán, aby závodníkům forma vydržela až do závěrečného soustředění 23.-29.8. ve Stráži pod Ralskem, kde zbývají poslední volná místa.

A na závěr sezóny opět grilování

Po posledním tréninku Cipísek zase ugriloval dobroty.

Kola singltrek

O posledním jarním víkendu se uskutečnil zájezd na kola a bylo krásně vlhko.

Máslovice

Naši největší borci

Zase jsme se vyblbli na kolech a na fotbale, velký zápas přinesl vyrovnanou bitbu, kterou jsme těsně 2:1 prohráli. Přesto jsme důstojně zakončili lyžařskou sezónu a těšíme se na další kola v Novém Městě pod Smrkem a na obě letní soustředění. Děkujeme Tichých rodině za vzornou přípravu večírku včetně burgrů, kýt a gulášku. Tak zase za rok!

Brigáda

Máme složený vlek, chalupu uklidíme na podzim, kdy nás čeká velká práce s vyklizením skladu prádla, bot z botníku a všech ostatních věcí na verandě. Proto už teď mám důležité upozornění. Na podzim budou dvě brigády, aby všichni měli dost času na vyzvednutí ložního prádla, bot, oblečení, případně dalších věcí, které tam máte. Na druhé podzimní brigádě v termínu 6.-8.11. všechny neodvezené věci vyhodíme do kontejneru nebo použitelné zabalíme a věnujeme na charitu. Kdo má nějaké věci na Bratrouchově, tak si je může zachránit nejpozději v pátek večer dne 6.11.2020. Pak budou zlikvidovány.

UKZ V Peci

Bára se raduje z vítězství

Gratulujeme našim žákovským závodníkům, kteří se úspěšně představili na krajských závodech v Peci: Bára 1. místo a Síma 3. místo ve slalomu.

a Síma na 3. místě ve straších

Skvělé úspěchy našich seniorských „nadějí“

Radek a Honza K. se v Deštném účastnili slalomu v národních závodech kategorie masters a oba skončili ve svých věkových kategoriích shodně na druhém místě. Oběma závodníkům gratulujeme k tomuto kolosálnímu úspěchu a přejeme hodně zdraví  a elánu do dalších závodů.

Jarní prázdniny 2020

Oba týdny jsme i přes nepříznivé sněhové podmínky intenzivně trénovali. První týden byla díky juniorům dokonce rekordní účast a měli jsme drobné problémy, jak se z Bratrouchova na Stoh a zpět dostat. Druhý týden jsme zorganizovali ubytování na Rolbě na Horních Mísečkách  a taky tady jsme řádně potrénovali. Teď čekáme na ty nejlepší výsledky!!!

Pražské mistrovství předžáků

…jsme pořádali společně s Lajdáčkem a Avií. Nejdřív chci poděkovat všem rodičům za pomoc a úsilí, které vynaložili na krásný závod, bylo to opravdu náročné. Děti si užily atmosféru velkého závodu včetně vyhlášení a cen a všichni si konečně mohli užít i bohaté občerstvení. Doufám, že v příštích letech zlepšíme i naše výsledky.

Výsledky všech závodů

…najdete na stránkách svyzu lyžařů zde: http://vysledky.czech-ski.cz/alpske-discipliny/vysledky

Lednový závodní víkend 19.-20.1.

Všechny kategorie našich závodníků se zúčastnily závodů různých úrovní s různými výsledky:

Vojta vyhrál i ve Vysokém po triumfu v Jablonečku

Předžáci si užili Leki Cup v Jablonečku a ve Vysokém, pochvalu si zaslouží všichni naši účastníci a gratulujeme Vojtovi za dvojí vítězství.

Žáci závodili v Černém Dole v neděli a vezou cenná umístění (Matyáš 2. místo, Síma 3. a Tomáš 6.).

Junioři a dospělí byli v Peci ve velkém počtu, krásně si užili závody a budou ještě ladit formu.

Víkend 12.-13.1.

Předžáci nás reprezentovali na Leki Cupu na Ještědu a zase se jim podařilo ukořistit vynikající umístění: Gabča 2. a 4. místo, Johanka 5. a 7. a nejmenší kluci obsadili 8.-13. místo.

První lednové závody

Žáci absolvovali SG v Říčkách a UKZ v Peci a slušně se umístili v silné konkurenci, někteří musí formu ještě vyladit.

Předžáci závodili na Leki Cupu v Rokytnici a přední umístění si odváží Gabča, Johanka a Tonda, grutuluju!

Vánoční prázdniny

trojice nejlepších závodníků v kategorii přípravka: Vojta 1., Honza 2. a David 3. místo

Krásný tréninkový týden jsme absolvovali společně na chalupě s lyžováním na Novákovic louce. Teploty nám tolik nepřáli, ale mohli jsme celý den trénovat v tyčích hlavně slalomy, jednou obřák a zájezd jsme zakončili tradičním silvestrovským přeborem oddílu. Ten nám ozářilo slunce a rozjížděli jsme se na oslavu nového roku s pocitem, že se vše podařilo a vyhnula se nám i zranění. Zde jsou výsledky:

Junioři a dospělí: 1. Eda F. 27,95 s, 2. Štěpán S. 30,01 s, 3. Šimon F. 30,13 s, 4. Petr K. 30,22 s, 5. Radek Č. 30,26 s, 6. Michal M. 31,11 s, 7. Pokr 31,22 s, 8. Obřík 31,39 s, 9. Marlene 31,42 s, 10. Karolína M. 31,92 s, 11. Olda 32,54 s, 12. Eliška S. 32,80 s, 13. Lukáš S. 32,82 s, 14. Aneta 33,07 s, 15. Zuzka Hl. 33,38 s, 16. Karolína Ž. 33,48 s, 17. Pavel F. 33,54 s, 18. Bára P. 33,77 s, 19. Jarda Hl. 34,11 s, 20. Lukáš K. 37,99 s

Žáci: 1. Tomáš Hl. 30,11 s, 2. Matyáš F. 30,64 s, 3. Jirka V. 31,82 s, 4. Magda Ž. 32,46 s, 5. Simona T. 33,01 s, 6. Tereza S. 34,22 s, 7. Theo O. 40,01 s

Předžáci: 1. Míra V. 35,70 s, 2. Albert S. 35,98 s, 3. Albert M. 36,39 s, 4. Kuba Hl. 37,20 s, 5. Tereza Ř. 37,97 s, 6. Filip N. 38,88 s, 7. Jakub Š. 39,82 s, 8.-9. Nela F. a Marie H. 39,98 s, a 10.-11. Adam H. a Eliáš G. 42,48 s

Společné foto závodníků, trenérů, rodičů, funkcionářů a pořadatelů

Přípravka: 1. Vojta G. 32,64 s, 2. Honza St. 37,11 s, 3. David B. 38,67 s, 4. Vojta O. 40,39 s, 5. Tonda St. 40,67 s, 6. Marie P. 42,11 s, 7. Judita M. 42,14 s, 8. Gábina F. 43,10 s, 9. Kuba W. 43,58 s, 10. Karolína Š. 44,70 s

Čtvrtý podzimní trénink, opět Kaunertal

Většinou krásné počasí ale i sněžení a mírné teploty nás doprovázely na tomto tréninku. Z minulých let jsme byli zvyklí spíše na teploty hodně pod nulou a prázdné sjezdovky. Letos bylo více závodníků, ale fronty jsme většinou nestáli. Opět jsme se staršími trénovali 3 dny obří slalom a v neděli slalom, užili si vánoční trh s rakouskými čerty ve Feichtenu a všichni jsme se ve zdraví vrátili. Další trénink na sněhu domluvíme podle aktuální situace. Vše domluvíme ve středu v tělocvičně nebo ve čtvrtek na zahájení sezóny, přijďte všichni!!!

Třetí podzimní trénink, tentokrát Kaprun

Konečně slunce a krásný sníh. Více něž 60 lyžařů Vodních staveb se sešlo na tomto zájezdu, aby si závodníci zatrénovali, rodiče pomohli a odpočinuli si a trenéři …? Odpočívat budou později. Tentokrát jsme plně využili objednané tratě na perfektním sněhu, natrénovali spousta bran v obou točivých disciplínách a formu doladíme na dalším zájezdu. Díky všem účastníkům za krásný zájezd.

Druhá podzimní brigáda na Bratrouchově

Právě proběhla letošní poslední brigáda (i když vlastně chybí ještě práce na čističce), takže předposlední :-). Této brigády se zúčastnili: Standa K., Viktor B., Jiří N., Modrák, Miloš C., Martin V., ………

Druhý podzimní trénink na Kaunertale

Letošní teplý podzim příliš nepřeje našim plánům. Dlouze jsme rozmýšleli, ale nakonec jsme vyrazili a rozhodli jsme správně. Tři dny lyžování a poměrně slušný trénink, krásné ubytování, bezva parta, všichni jsme si užili sněžení, vichr z hor, nasazování řetězů a konečně i trénink slalomu a obřáku. Už se těšíme na Kaprun.

První podzimní brigáda na Bratrouchově

Nezvykle velká účast nám umožnila vykonat spoustu práce, přesto máme do příště ještě několik úkolů, které musíme dodělat. Děkujeme všem za účast a za vykonanou práci. Speciální poděkování patří Pavlovi S. za dodané dřevo do kamen, Frantovi za kulinářské umění a nakonec i dodavatelům sladkého pečiva, které přišlo vhod. Této brigády se zúčastnili: Franta+2, Modrák+Terezka, Dan, Honza G.+3, Viktor B., Lasice a Hastrman, Čmelda, Pavel S., Vašek+3, Míra+3, Miloš C., Michal W., Jiří N., Radim+3, Radek, Pavel K. a jako hosté Franta H. a Tomáš K.

Trénink na ledovci Kaunertal

Krásné počasí a nedostatek sněhu provázely letošní první trénink. Přesto 12 závodníků pod vedením Danči a Honzy využili možnosti na maximum, ale po návratu musely projít všechny lyže velkým servisem. Snad konečně něco napadne.

Druhé letní soustředění ve Stráži

Odpočinkový den jsme trávili na pláži, jinak všichni makali a makali

Pět dnů na kolech, IN-LINE bruslích, vodních lyžích a wakeboardech jsme strávili v chatkách u Hamru na Jezeře, kde se vystřídalo celkem 16 našich závodníků. Zároveň jsme se připravili na sezónu a natrénovali jsme hromadu hodin. Jako zpestření a trénink odvahy jsme absolvovali lanové centrum a doufám, že všichni byli spokojeni, protože nám vyšlo i počasí. Vodní lyže jsme trénovali na malém vleku a nakonec se na velkém vleku se kromě nejstarších svezli i Honza se Sárou, Cipís se Símou si dovolili i skoky. Během týdne jsme potkali kompletní týmy z Liberce, Pece a Rokytnice, pozdravili je na tréninku a těšíme se na srovnání sil během podzimu na suchém slalomu, na ledovci a pak hlavně na sněhu.

První letní soustředění na Nové Louce

Závěrečné foto už bohužel bez několika účastníků

Jestli dobře počítám, tak jsme se sešli již po osmé u autobusu v Braníku, abychom dojeli do krásného areálu u Albrechtic nad Vltavou. 8 dní sportu se na většině účastníků projevilo kladně, pouze pár drobných zranění Zuzka ošetřila a jen Sára si odvezla ortézu na ruku z nemocnice v Písku, ale všichni doufáme, že se brzy uzdraví. V pátek jsme absolvovali triatlon, kde všichni závodníci krásně zabojovali a mohli jsme tak soustředění společně zakončit závěrečnou „střelnicí“, vyhlášením výsledků a posledním večerem. Jediným problémem tak zůstala kalná voda v rybníce. Paní majitelka však slíbila, že do příštího léta rybník vybagruje a že se máme těšit na průzračně čistou vodu, tak zase za rok! Udržujte formu do druhého soustředění podle Danova návodu!

Tradiční jarní kola a fotbalový zápas v Máslovicích

Náš Tichý hostitel opět nezklamal a připravil pro nás sobotní hody. Ty jsme si užili hlavně po cyklovýletě, kdy se tři skupiny pod vedením trenérů a rodičů vrátili z dalekého i bližšího okolí.

Kýty, hamburgry a guláš po návratu byly vynikající a měli jsme tak dost sil na fotbalové zápasy. Děti jsme už raději rozdělili na dvě skupiny a oba dětské zápasy jsme slavně vyhráli. Pak už nás čekal vrchol večera – zápas mezi rodiči Lajdáčku a Vodních staveb, který zahájila hymna Ligy mistrů. Nesešlo se nás dost, proto jsme byli rádi, že zaskočil Tomáš, Cipísek a Theo. Přesto nebo právě proto jsme prohráli 1:0, ale všichni si užili báječnou atmosféru a výsledek se nám podařilo večer řádně oslavit.

Testování zdatnosti

V sobotu 19.5. proběhl v Nymburce pod dohledem SLČR sportovní testovací den. 7 našich závodníků si dopoledne vyzkoušelo pod dohledem zkušených trenérů jak zlepšit rychlost, obratnost, rovnováhu a jízdu na bruslích. Po obědě potom došlo na testování v disciplínách, které většinou známe z našeho letního soustředění (skok z místa, pětiskok, člunkový běh, přeskoky lavičky, kliky), novou disciplínou byl „beep test“, který důkladně prověřil vytrvalost našich závodníků. Všichni jsme odjížděli unavení, ale spokojení, že jsme se v konkurenci ostatních týmů neztratili.

Druhá jarní brigáda

… se konala v termínu 11.-13.5. a komorní počet účastníků udělal, co bylo třeba, takže chalupa je luxusně připravena na léto. Ještě stále je spousta volných termínů k pronajmutí pro členy nebo přátele – bližší informace najdete v sekci „Bratrouchov“.

Jarní kola na Bartošově peci

Čtyři slunečné dny bez mráčku, výlety na kolech, bruslích, lodích a částečně i pěšky po Českém ráji, k tomu střelba z laserové pušky a z luku, lezení a další zábava zakončená každý den večírkem pro dospělé, to byly hlavní body našeho jarního zájezdu. Fotografie od Míry si můžete prohlédnout v sekci „Fotky“ úplně dole!

První jarní brigáda

V krásném letním počasí jsme v sobotu po plese nejprve bohatě posnídali (a nabrali sil do práce), pak jsme sklidili vlek a Dan celé odpoledne strávil v bazénu. Večer byl tradičně u Jirky na tlačence a nedělní dopoledne jsme uklidili verandu a zbylé dřevo z opravy nájezdu. Na závěr nám Pavel připravil březové a kopřivové hody v podobě čajů a „špenátu“ z kopřiv, abychom neodjížděli nalačno (došly nám definitivně všechny hotovky). Na druhou jarní brigádu máme připravené práce v chalupě a může se připravit dřevo na zimní topení.

Ples pražských lyžařů

Sezónu jsme zakončili stylově v Retro Music Hall, sešla se spousta závodníků a největší radost měla Radimova rodina z tomboly, kde si doplnil domácí elektroniku na několik let dopředu. Snad se v příštích letech dostane i na ostatní děti.

Výroční schůze oddílu

Úspěšně proběhla za účasti dětí, rodičů a trenérů v restauraci u divadla na Jezerce. Prošli jsme finance, upřesnili jarní akce, naplánovali částečně podzimní ledovce a odměnili nejlepší závodníky uplynulé sezóny. Potom oficiální část skončila a několik nejvěrnějších fanoušků se přesunulo k Bansethům, aby projednali, co se na schůzi nestihlo.

Poslední závodní víkend letošní zimy

Bill jako vítěz slalomu, Tomáš na 6. místě

Žáci zakončili sezónu finálem série Stöckli Cup na Stohu a nejlépe se dařilo Billovi, který vyhrál slalom a Símě, která ovládla nedělní obří slalom mladších žáků. Takže to konečně vyšlo i na našich horách, jak jsem si přál po vítězství v Rakousku. Gratuluju!!! A nezapomeňte, že kvalita zimní formy se začíná formovat už na jaře, takže nezahálejte a začněte s kondiční přípravou!

Dětský paralelní závod družstev

Naši „drsňáci“ na startu paralelního slalomu

Společně s Lajdáčky jsme v krásném počasí uspořádali oblíbený paralelní slalom pro družstva žáků a předžáků. Všech více než 200 závodníků si akci bezvadně užilo a na závěr sezóny se mohli náležitě uvolnit a předat svůj lyžařský um do výkonu celého družstva. Nakonec slavilo pouze naše družstvo předžáků. Pod názvem Drsňáci závodili Terezka, Theo, Vojta a Honza a nakonec byli velmi spokojeni s bojem v malém finále, kde prohráli, ale nedali kůži zadarmo. Nádherný den jsme zakončili v bufetu u Novotných, kde jsme se symbolicky rozloučili se sezónou a fakticky s celým bufetem, který bohužel letos fungoval naposledy.

Kids Trophy v rakouském Zauchensee…

… jsou mezinárodní závody pro děti do 14 let a pravidelně se účastní až 700 závodníků z mnoha evropských zemí. Letos se v sobotu jel skikros jednotlivců a v neděli pak obří slalom. Z našich 9 reprezentantů se v neděli nejlépe umístila Simona na 5. místě. V sobotním skikrosu ale všechny porazila a stala se vítězkou kategorie U14 a na stupních vítězů zazněla na její počest česká státní hymna. Obrovská gratulace a tenhle úspěch je i závazek do další sezóny, kdy už to určitě vyjde i na našich horách.

Závody o víkendu 17.-18.3.

Junioři si užili krásné 4 závodní dny v Albrechticích tradičně spojené s ubytováním na Medvídku, výsledkově se prosadil jen Eda, ale všem děkujeme za důstojnou reprezentaci

Žáci odjeli mistrovství ČR v Koutech a nejlépe si vedla Síma na 6. místě v obřím slalomu a 5. ve vyřazovacím závodě a Bill skončil v kombinaci na 11. místě.

Předžáci závodili na Stohu ve finále Head Cupu a opět se nejvýš umístili Hugo a Tobiáš. V hodnocení za celou sezónu pak byl Hugo 7. a Tobiáš na 8. místě. Gratulujeme.

Head Cup na Medvědíně 10.-11.3.

Výborně, kluci! Ještě příští víkend jdeme do finále!!!

Předposlední závod série vyšel dobře Tobiášovi a Hugovi, gratuluju a doufám, že na finále na Stohu se na přední místa dostanou i další naši závodníci/-ce.

Další závodní víkend 3.-4.3.

Junioři odjeli dva slalomy v Karlově, kde byl Eda na 9. a 11. místě a Tomáš s Martinem kolem 20. místa.

Žáci závodí v Bílé, zatím bez větších úspěchů.

Předžáci se zúčastnili Head Cupu v Herlíkovicích a vezou několik umístění do 10. místa: 5. Hugo, 6. Tobiáš, 9. Ella a Honza. Všem gratulujeme a Báře přejeme, aby se jí ruka brzo uzdravila.

Závodní víkend 24.-25.2.

Naše nejlepší předžákovská reprezentace po závodě na Ještědu

Junioři závodili na Mísečkách a vezou všechny 4 tituly mistrů Prahy v kategorii juniorů i dospělých a mužů i žen zásluhou Edy, Betky a Adély. Gratulujeme.

Žáci jeli Stöckli Cup v Peci a za zmínku stojí umístění Tomáše v nedělním slalomu.

Předžáci si užili finále Leki Cupu na Ještědu. Gratulovat musíme Elle a Hugovi za 3. místa v závodě. Celkově v sérii skončili 5. Tobiáš, 6. Honza, 7. Judita a Hugo a na 8. místě Ella. Velkým úspěchem je 2. místo Vodních staveb v poháru družstev hned za Harranty z Harrachova.

Všechny výsledky si můžete prohlédnout na stránkách SLČR.

Jarní prázdniny na Bratrouchově

V termínu 2.-18.2. proběhly oba termíny pražských prázdnin na Bratrouchově. Všední dny jsme věnovali tréninku a o víkendu se většina našich závodníků účastnila závodů. Všechny výsledky najdete na http://vysledky.czech-ski.cz/alpske-discipliny/vysledky a za poslední víkend bych vyzdvihl dvě 2. místa našich borců: stříbro brali Ella v Jablonečku na Leki Cupu a Šimon v Albrechticích na žákovských republikových závodech.

Mistrovství Prahy předžáků v Herlíkovicích

Maťo na druhé příčce za Kubou z Lajdáčku
Konečně zlatá pro Huga! A k tomu ještě stříbrná pro Tobiáše!

Jako spolupořadatelé jsme se opět ukázali ve skvělé formě a všichni rodiče pod Danovým vedením předvedli nejen na svahu, čeho jsou schopni. Také proto se závody vydařily a díky Hugovi máme i jeden titul mistra Prahy. Více se můžete dozvědět zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10103510226-sport-v-regionech/218471290030007-mistrovstvi-prahy-v-obrim-slalomu-herlikovice/.

Předžáci v Peci a ve Vysokém 27.-28.1.

Tobiáš na 6. místě ve své typické pozici

Nejmladší nám udělali velkou radost a vezou ze závodů pódiová umístění: Honza 3. místo a Ella, Hugo a Vojta přivezli ceny z 5. místa na Leki Cupu. Tobiáš byl na Head Cupu na 6. místě. Vynikající úspěchy ve velké konkurenci, držíme palce na mistrovství Prahy!!!

Víkend 20.-21.1. – závodní

Honza na 2. místě má konečně patřičnou radost

Předžáci perfektně reprezentovali na Leki Cupu v Zásadě a vezou spoustu pódiových umístění: Honza 2. a 4. místo, Tobiáš 3. a 4., Viki 7. a 5., Bára dvě 7. místa a Vojta 7. místo. Všem gratulujeme a držíme palce do dalších závodů. Zde si můžete prohlédnout záznam České televize: https://photos.app.goo.gl/rUVYcppzuEYOC42E2 (opět se zde vyznamenali naši závodníci :-).

Žáci jeli v Rokytnici RKZ a v sobotním závodě jsme přišli o zraněnou Šarlotu, přejeme rychlé uzdravení. V neděli jela výborně Síma (6. místo) a bude spolu se Šimonem reprezentovat ČR na mezinárodních závodech Skiinterkritérium v Říčkách. Budeme fandit!

Junioři závodili na závodech FIS v Peci a zlepšili si v těžké konkurenci body v obřím slalomu a těší se na další závody.

Víkend plný tréninku

O víkendu 12.-14.1. se nám za ideálních podmínek ve Špindlu podařilo natrénovat GS i SL a všem zúčastněným se vedlo výtečně (kromě Míši, která si natloukla kokos), takže skvělé výkony předvedou i na následujících závodech. V naší aréně budeme opět zasněžovat a počítáme, že by se o víkendu mohl rozjet trénink i zde. Za vaření děkujeme tentokrát Petře, Radce a Radimovi.

UKZ na Stohu

Síma si spolehlivými výkony letos drží druhá místa

Junioři ani předžáci se k pořádnému závodění zatím nedostali, tak opět žákovské výsledky. 6.-7.1. bylo na Stohu co slavit. Šimon 1. a 3. místo, Síma byla 2x druhá a i ostatní zajeli celkem slušně. Doufám, že forma vydrží nebo se ještě zlepší.

Žákovský SG v Říčkách

Za zvuků hymny se všichni tváří poněkud ponuře

Po nepříznivých podmínkách ve středu se našim závodníkům podařil čtvrteční závod: Šimon byl na druhém místě, Bill na 11. a Matyáš na 15. místě. Gratulujeme!

Vánoční prázdniny a tradiční silvestrovský přebor oddílu

Deštivé bylo i vyhlášení výsledků

Ve dnech 26.12.-1.1. jsme se sešli na Bratrouchově, který byl letos komplet pod sněhem, ale lyžovat se zde ještě nedalo. Všech 5 tréninků proběhlo ve Špindlu a na Silvestra jsme zvládli deštivý den proměnit v hodnotný závod, který vyhrál Eda a stal se pro letošek mistrem Vodních staveb – gratuluju. Ostatní výsledky se pokusím doplnit. Celý zájezd si všichni užili a poděkování patří obětavým kuchařkám za skvělý výkon (Olina, Zuzka, Silva, Radim a Franta).

První závodní víkend 16.-17.12.

Na Stohu se jel žákovský UKZ 2x slalom a pochvalu za skvělou reprezentaci zaslouží skoro všichni, co dojeli do cíle. Nejlépe Šimon a Síma na 4. místě a další dobré výsledky zajeli Šarlota, Kristýna, Bill, Tereza, Matyáš a Verča.

Předžáci trénovali s Mariuszem ve Špindlu volně a brány si vyzkoušejí o prázdninách.

První tréninkový víkend

Štěpán s Honzou připravili, co bylo v jejich silách. Trénink se povedl, i když sníh na Stohu nebyl jako v Alpách. Kdo chtěl a měl zájem, tak si zatrénoval v podmínkách, jaké budou o příštím víkendu na UKZ. Budou se podle těchto závodů tvořit nominace na RKZ a olympiádu mládeže, takže sledujte další plán a nejpozději ve středu na tréninku doladíme podrobnosti zájezdu.

Poslední dva Kaunertaly

Letošní podzim se vydařil a většina závodníků má opravdu slušnou formu hlavně zásluhou našich dvou „podzimních“ trenérů: Mariusze a Honzy. Doufám, že se podaří vysokou výkonnost udržet až do závodů. Z úplně posledního zájezdu se vrátili všichni v pořádku, jen menší mají šrámy na duši ze setkání s kaunertalskými čerty. Všichni jsme se pak řádně otužili při teplotách kolem -18 stupňů, ale sněhové podmínky byly naprosto ideální, a tak i trénink se vydařil více než na 100%. Závodníci se už těší na první závodní srovnání s ostatními.

Sezónu se podařilo zahájit …

… a dokonce jsme stihli i dodatečnou oslavu Suchošových narozenin. Potkali jsme se, popovídali, snědli pár tapas a užili si příjemnou atmosféru baru u Ilonky. Snad se příště povede Danovi lepší odjezd, než tentokrát. Účastníkům děkujeme a ostatním, co nedorazili, důrazně doporučujeme zahájit sezónu při nejbližší příležitosti!

Kaprun II.

Letošní podzim provází nestálé počasí, a tak bylo opět slunce, sněžení, vítr i mráz. Nás to ale v tréninku nezastavilo. Užili jsme si hory, krásné apres ski před pensionem, odpolední protažení, výborné večeře, Standovo promítání s Mariuszovým rozborem i následnou after party. Prostě pohoda. Další trénink začíná 29.11.2017.

Bratrouchovská brigáda č. 2

Černá Hora, Monínec a Bratrouchov – tímto střikem jsme se dostali na 3. místo českých středisek!

Druhá podzimní brigáda splnila svůj hlavní cíl – zlikvidovat zbytky jídla ze všech lednic a mrazáků a vzhledem k rekordní účasti brigádníků zbyl čas i na podružné úkoly jako pověšení lana, vyčištění nádrže, výměna trysek na děle, výroba hatí, úklid chalupy a výměna prostěradel, a pokud by Modrák nedovezl málo prken, tak by se dodělala i nájezdová rampa. Vše zkontroloval při své krátké sobotní inspekční návštěvě Jano. Za kus odvedené práce si dík zaslouží: Grymovi 4x, Volejníkovi 4x, Svobodovi 3x, Hlubočtí 3x, Strakovi 2x, Kučerovi 2x, Vachutovi 2x, Modrák, Dan, Pavel K., Radim, Kulda, Tomáš T. a Cipísek Junior.

Kaprun I.

Tradiční termín školních podzimních prázdnin jsme využili na krásný trénink na Kaprunu. Tři dny lyžování volně, v obřáku i ve slalomu, společná příprava lyží, střídavé počasí a uvolněná atmosféra večerů Janova pensionu – tak bych v krátkosti vystihl náš zájezd. Opět se sejdeme 3.11. na brigádě nebo 15.11. na Kaprunu.

Bratrouchovská brigáda č. 1

Všichni makali naplno – např. Maťo ošetřil konstrukci nájezdu ochranným nátěrem i s Jožovou bundou

Slušná účast šikovných rodičů nám dovolila provést spoustu práce: stavba vleku, oprava nájezdu a děla, sekání trávy, úklid chalupy a dřeva na topení, děti pomohly s hrabáním listí a Franta opět v kuchyni nezklamal. Všem zúčastněným děkuji za pracovitost a doufám, že kromě povinností si večer užili i trochu naší večerní zábavy. Tentokrát přijeli a pomohli: Cipís, Jožo + Maťo, Viktor, Dan + Terezka, Pavel S., Ondřej Š., Tomáš T., Radek, Vláďa V. + 3, Štěpán G., Modrák + Láďa, Radim, Pavel K., Vašek + 3, Franta + Síma, Anička, Kristýna a Miloš.

V pořadí 2. ledovec (Kaunertal/Pitztal)

Naše pitztalská skupina s Mariuszem

Počasí oběma skupinám neuvěřitelně přálo a jestli forma vydrží, tak jsou všichni závodníci na závodech nejhůř do 10 místa (podle vyjádření Mariusze a Honzy :-)). Každopádně jsou letos ideální podmínky s dostatkem sněhu a zatím i s minimem lyžařů na sjezdovkách. Ve středu 25.10. jedeme na Kaprun, zájezd je přeplněn, ale všichni se vejdeme. Všichni trenéři se už těší na naše závodníky.

Úspěšně nám proběhl první ledovec …

… kam přijelo 14 závodníků a trénovali pod vedením Mariusze a Honzy. Trénink byl perfektní, na Kaunertale napadlo dost sněhu, takže to je slibný začátek letošní sezóny a uvidíme, jak se nám bude dařit dál. V plánu je další zájezd na Kaunertal a pak se všichni sejdeme na velkém Kaprunu.

Konec prázdnin se sportem

… tak ještě trochu letní atmosféry!!!

S Mariuszem se 14 dětí účastnilo v Hradci Králové na pískáči druhého letního soustředění, kde kromě běžných sportovních aktivit proběhla až do soboty 2.9. výuka ve wake parku s vlekem. Děti byly na vodních lyžích nebo wakeboardu denně kromě středy. Počasí až do čtvrtka bylo nádherné a tak si všichni užili rozcvičky, plavání, lázně, in-line brusle, paddle boardy, slack lajnu, atletiku a další sporty. Kdo se zúčastnil , bude mít velký náskok v přípravě na sezónu před ostatními.

Letní soustředění na Nové Louce

Vrcholem soustředění byl páteční triatlon (společný start žákyň)

Autobus z Braníka nás odvezl až do Písku, odkud jsme došlapali na kolech. Tradiční areál nás přivítal chutnou kuchyní, příjemným počasím a komplexním vybavením (louka, les, rybník, kurty, hřiště a bufet), prostě vše, co potřebujeme. Ostřílené závodníky už naše disciplíny (slalom, čtverec, oštěp, rovnováha, přeskoč-podlez, brusle atd.) nepřekvapily a mladší se s nimi dobře srovnali a všichni se společně těšili a zároveň i báli pátečního triatlonu. S organizací pomohli rodiče, kteří si za odměnu užili závěrečný večer s vyhlášením nejlepších a táborákem, který letos Pagi ozdobil ohňostrojem. V sobotu už pak jen těžké ráno s úklidem celé louky a cesta domů. Ať vám sportovní forma vydrží až do srpnových hrátek na vodních lyžích s Mariuszem (více v sekci aktuálně). Na závěr dobrá zpráva: Natálka je už úplně v pořádku a pokračuje v prázdninách.

Ještě zapomenuté věci, které mám u sebe: triko zelenobíle pruhované, ručník po kraji kostkovaný, červené triko O´Neill, černá mikina a modrá na zip malá, triko černé s motýly, trenky modré, triko modré s nápisem Hugo, crocsy modré dětské. Fotky pošlu na požádání.

První fotky jsou na ULOŽ.TO. Nová Louka má pro naše letní soustředění vše, co potřebujeme, proto jsme objednali termín rovnou na příští léto – dejte si do kalendáře pátek 29.6. až sobota 7.7.2018.

Po vyhlášení přišlo tradiční společné focení
Nejmenší pomáhali s občerstvením zmožených triatlonistek.
… věčných rivalů.
Cyklistickou část triatlonu provázely těsné souboje …

Poslední trénink v Braníku

Parné odpoledne zchladil déšť, který nás se stanem nepřekvapil. Děti se koupaly, blbly na pádlobordu, hrály vybíjenou a s rozhodčím Tomášem i softball. Nakonec jsme se všichni sešli u stolů a do sytosti se napili i najedli pod dohledem šéfkuchaře Cipíska. Klobásky opekl akorát, pivo měl báječně vychlazené a steaky blue rare až medium rare. Prostě dokonalý. Končili jsme až se setměním, když nás začali žrát komáři. Doufám, že si to kromě dospělých užily i děti, i když z došlých fotografií to tak úplně nevypadá.

i dospělým.
a chutnalo dětem
Cipísek rozpálil gril
V odpoledním vedru lákala děti nejvíc studená Vltava

3. ročník fotbalových Máslovic

Díky Frantovi a Silvě jsme se už potřetí mohli sejít na fotbalovém hřišti v Máslovicích, užít si vynikající chilli con carne, grilovanou kýtu a nejluxusnější hamburgery všech dob, ale hlavně si zahrát fotbal na travnatém hřišti proti tradičním soupeřům. Dětský zápas byl vyrovnaný, po skončení hrací doby byl stav 1:1 a kopaly se penalty, kde jsme vyhráli 4:2. Po předzápase nastoupili elitní jedenáctky Lajdáčku a Vodních staveb. Přestože jsme letos vytáhli všechny posily a do zápasu dali úplně vše, tak se nám gólově nedařilo, nešli jsme asi štěstíčku naproti a nakonec prohráli 3:0, ale to nám nezkazilo náladu a dali jsme všechny zbylé síly do další společné zábavy u grilu.

Mladí fotbalisté po zápase
Napětí při závěrečných penaltách

Závod horských kol do vrchu

V sobotu 10.6. jsme uspořádali v Hostivaři závod na horských kolech do vrchu a fotky postupně doplním. Absolutním vítězem s časem 1:15,30 se stal Tomáš.

Ještě zpět k posledním závodům

David mi poslal tak krásné ilustrační fotky ze Stohu, že jsem nevydržel a hned vám je musím ukázat. Zároveň na dálku prosím Mariusze, jestli by neposlal komentář k případným chybám nebo pochvalu k tomu, co je správně.

Druhá jarní brigáda

… proběhla v komorní, leč  družné atmosféře a byla korunována sobotním večerním pěším výletem na Rezek. Okna, dveře a zábradlí se lesknou novými nátěry, máme připraveno dřevo na zimu a opraveny všechny pokažené kotvy. Přes plné pracovní nasazení zbyl díky některým nadšencům čas i na nacvičení sestavy „letadlo“, kterou protagonisté jistě rádi na požádání předvedou při nejbližší společné příležitosti. Přestože Sylva rozmražovala, vařila, pekla a smažila až do roztrhání těla, nestihli jsme zdaleka vše sežrat a stále zůstává v mražáku a ve skříni dost jídla pro letní návštěvníky chalupy. Ruku k dílu přiložili: Radim, Miloš K. starší, Čmelda, Jožo, Pavel a Honza S., Sylva a Franta, Viktor, Grymovi 4x, Pavel K., Gábina.

Kola Frýdlant

V pátek nás dorazilo téměř 50 ke grilu a naplánovali jsme na další dny krásné výlety, které jsme po skupinách absolvovali na kolech. Vyzkoušeli jsme turistické cesty i stezky na singltreku, Suchoš prověřil pevnost asfaltu svojí přilbou a všichni jsme se šťastně sešli každý večer v penzionu. Počasí bylo chladnější, ale občasné paprsky nás rozehřáli.

Výroční schůze oddílu

Ve středu 3.5. jsme se po tréninku sešli, abychom zhodnotili sezónu, odměnili nejlepší lyžaře a dohodli se na sezóně další. I přes menší účast našich členů se nám vše zdařilo a dohodli jsme spoustu důležitých věcí: termíny ledovců, trénink v Kolbence a další. Vše doplňuji postupně v sekci „aktuálně“ a přinesu na středeční trénink.

Pořádali jsme 5. ples pražských lyžařů

„IN LOVE WITH MUSIC“ – kapela Nouzový východ a hosté (sólová kytara – Kuba)
Dětský program celý ples zahajoval

… a doufám, že přes malé chybičky se nám večer podařil a všichni jste si užili kamarádů, dovezli v pořádku dary z tomboly a zahráli, zazpívali a zatancovali do sytosti s kapelou Nouzový východ. Děkuju všem sponzorům, kteří přispěli svými dary do tomboly a těším se na shledanou nejpozději na výroční schůzi po tréninku 3.5. v Braníku.

1. jarní brigáda na Bratrouchově

Byla úspěšná, přestože jsme byli jen v malém počtu: Míra 4x, Radim, Dan, Cipís, Viktor, Michal V., Standa, Radek a Míla. Vlek je sbalený, lano smotané, dělo uklizené a víc se nám stihnout nepodařilo. Zbylé práce dokončí druhá brigáda.

Velikonoční zájezd na Kaprun

…se vydařil, závodníci natrénovali obřáky i slalomy i jízdu v prašanu a z míry je nevyvedla ani přírodní katastrofa – spadlá skála, která přitáhla dokonce rakouskou televizi (více na: http://salzburg.orf.at/news/stories/2837567/ nebo zde: pred_po) . Pár poničených aut se opraví a celá výprava se vrátila v pořádku. Všichni se sejdeme na plese a zhodnotíme společně uplynulou sezónu.

Žákovské finále STÖCKLI Cupu

Símě se závěr sezóny vydařil téměř dokonale

Posledním letošním závodem bylo finále série Stöckli Cup na Stohu. Teplé počasí donutilo pořadatele preparovat „naši domácí“ trať a všechny nás překvapilo, jak snadno na tomto terénu vypne nechtěně vázání. Proto úspěchů nebylo tolik, kolik mohlo být. Přesto v neděli Síma s velkým přehledem obsadila první místo a Tomáš získal celkové třetí místo v celé sérii. Byl to krásný závěr sezóny a nejstarší žáci ročníku nar. 2001 se rozloučili důstojně (Kuba v trenkách, Adam v převleku) a už se těší na FISové závody.

KIDSTROPHY  v Zauchensee

Síma se po svém raduje z 2. místa v obřáku (ty dvě setiny jí vrátíš za rok !!!)

Krásný mezinárodní závod za nádherného počasí se mimořádně vydařil i výsledkově: Síma 5. a 2., Kristýna 8. a „náš kaprunský“ Matěj Švancer (SC Kaprun) 2. a 4. místo. Gratulujeme.

Finále HEAD Cupu na Stohu

Závod provázelo krásné počasí a krásné výsledky našich borců. Kristýna vyhrála mezi předžáky a všichni zúčastnění předvedli skvělé výkony v konkurenci z celé republiky. V celkovém pořadí poháru se umístila Kristýna na 3. místě a Šarlota přes neúčast udržela 4. místo. Gratulujeme.

V neděli se jel paralelní závod družstev, kde se bohužel ani naše nejlepší družstvo nekvalifikovalo do vyřazovacích bojů, což zčásti bylo způsobeno zdravotní neúčastí Šarloty a únavou na konci sezóny Tobiáše. Přesto jsme si krásně zatrénovali a užili si sluníčko a nádherný sníh na Stohu.

Mistrovství ČR žáků na Klínovci

3. místo ve slalomu a opět 3. místo ve VZ. To je fakt epický!!!

V týdnu jarních prázdnin se odjely 4 disciplíny, děkujeme všem našim účastníkům za výbornou reprezentaci a musím vyzdvihnout dvě Tomášovy medaile: 3. místo ve slalomu a stejný výsledek ve vyřazovacím závodě je dokonalý úspěch, kterým navázal na Edovy žákovské výsledky. Gratulujeme.

Jarní prázdniny na Bratrouchově

Skoro vše se vydařilo nad očekávání dobře. Sníh v naší aréně už na lyžování nebyl, ale počasí připravilo skvělé tréninkové možnosti ve Špindlu, kde jsme byli každý den a natrénovali jsme volně i v branách velké objemy. Na chalupě nám luxusně uvařili Zuzka, Olina, Silva a Radim, děti si pod vedením zkušených juniorek zahrály večerní hry, a tak byla jen škoda, že se účastnilo méně dětí než jsme čekali. Kde jste byli?

Finále LEKI CUPU na Ještědu

Kolik skvělých závodnic jsi nechala za sebou, Šarloto?
Vynikající generace, vydržte, kluci!!!

Všichni předžáci a mladší pokračovali ve skvělých výsledcích v sérii a máme celkovou vítězku: Šarloto, gratulujeme. Po skvělých výsledcích se v celé sérii umístili v mladší přípravce kluci za sebou v pořadí 2. Vojta, 3. Kvído a 4. Honza a všem gratulujeme.

Jako tým jsme skončili v sérii na 5. místě a to je také krásný výsledek, poděkování patří všem bodujícím závodníkům.

Skvělé výsledky z víkendu 25.-26.2.

Vojta s Kvídem ovládli závod v Rokytnici

Junioři a dospělí závodili na Mísečkách a v neděli se vyhlašoval přebor Prahy, kde naši borci obsadili hodně druhých a třetích míst, titul jim tentokrát unikl.

Předžáci nám opět udělali radost: Šarlota DOUBLE (vyhrála oba víkendové závody), v neděli jí doprovodila na pódium třetí Kristýna a 6. Bára. V neděli vyhrál i Vojta, kam ho doprovodil na druhém místě Kvído. Pochvalu si zaslouží i ostatní s výbornými výsledky: Terezka, Tobiáš, Hugo a další. Celou sérii Leki Cupu mají nejlépe rozjetou Šarlota, Vojta a Honza. Příští týden budeme držet všem palce při finále na Ještědu.

Opět předžákovský DOUBLE !!!

… a ještě jednou Kristýna a Šarlota!

Kristýna se Šarlotou jsou pod vedením Mariusze nepřekonatelné: v neděli první i druhé místo mezi předžákyněmi. Kristýně se navíc podařilo vyhrát oba víkendové závody a to je opravdu dokonalý úspěch.

Žáci jeli tři republikové závody na Špičáku a více se na měkkém sněhu prosadili kluci, ale na pódium to zatím nestačilo.

Junioři a starší závodili v Bílé a pochvalu zaslouží Betka za 18. místo v obřím slalomu a Martin za 35. ve slalomu. Eda dojel v mladších juniorech na 3. místě ve slalomu, tak snad už se bude jen zlepšovat.

Krátký výsledkový servis za poslední víkend

Double Vodních staveb v Leki Cupu – 1. Kristýna a 2. Šarlota

Ze soboty na Studenově přivezli naši předžáci dvě vítězství zásluhou Vojty a Kristýny a další pódiová umístění (Šarlota, Honza T., Kvído, Peťo).

Z Ještědu v neděli si veze pohár pro vítěze slalomu Míša, Šimon skončil o 6 setin na 2. místě. To vše jsou úžasné výsledky, gratulujeme!!!

Další výsledky a úspěchy našich borců najdete na: http://vysledky.czech-ski.cz/alpske-discipliny/vysledky. Co tam ale už nenajdete, je to, že Radek Čuda vyhrál obří slalom mezi veterány (kategorie masters) v Rokytnici. Naši borci jsou prostě všude!!! /Ještě by si měli s Honzou Karáskem koupit oddílovou bundu 🙂 /

Mistrovství Prahy předžáků

Spolupráce na pořádání se nám vydařila, děti si závod užili a nejlepší si odvážejí krásné ceny. Děkuji všem rodičům, kteří přispěli k nádherné atmosféře závodu a také sponzorům za jejich příspěvky, bez nichž bychom se těžko obešli. Všem našim závodníkům děkuji za účast  a skvělou reprezentaci Vodních staveb. Speciálně gratuluji dvěma našim mistrům Prahy: Šarlotě a Vojtovi. Kompletní výsledky pošlu na požádání mailem. Záznam přibližně čtyřminutové reportáže lze zhlédnout v archivu ČT. Dozvíte se, jak rády naše děti závodí, jak touží po vítězství, jak dobrý zajely čas a jak skvělým týmem Vodní stavby jsou. Roste nám (mediálně) silná generace závodníků.

Kompletní pódium o víkendu 28.-29.1.

Kuba na 2. místě slalomu výborně obsazeného závodu UKZ

Tomáš vyhrál v sobotu, Kuba byl druhý v neděli a Šarlota dokonce dvakrát třetí, a tím zkompletovala tři pódiová umístění našich borců o tomto víkendu. Spousty sněhu, mráz, slunce a úspěchy na závodních tratích- to byl náš nádherný víkend nejen na Bratrouchově. Tam se pilně trénovalo pod dozorem Zuzky, Dana, Kristiána a Petra a všichni závodníci získali dostatečnou jistotu do branek před pátečním mistrovstvím Prahy, kde chceme zazářit!

Závody o víkendu 21.-22.1.

Juniorům v Albrechticích se v silné konkurenci dařilo střídavě, a tak Suchoš vyzvedl hlavně výsledky „nováčka“ Petra.

Žáci na RKZ v Říčkách v sestavě oslabené o nemocné kusy (Tomáš, Síma) zatím zůstali trochu za očekáváním a mezi 15 nejlepších se zatím dostali Míša, Šimon a Kuba.

Nejlepší předžáci odjeli první závody nejsilnější série Head Cup a Šarlota byla 4. a Kristýna 8., gratulujeme.

Závodní víkend 14.-15.1.

Slavné vítězství ve Švýcarsku

Aneta vítězí ve Švýcarsku !!!

A ještě jednu událost mi nahlásil Lukáš. Aneta je na studiích ve Švýcarsku, přihlásila se tam na trénink do místního Skiclub Biel a na jejich stránkách se dočtete, jak místním borkyním hned v prvním závodě vypálila rybník – 1. místo ve slalomu (více zde: http://www.skiclubbiel.ch/index.cfm?tem=1&spr=1&hpn=1).

Všechny věkové kategorie u nás v Čechách měly závody a naši závodníci vezou parádní výsledky: Eda byl v Karlově 18. ve velké konkurenci dospělých, a to je slušný výsledek. Na závodech na šumavském Špičáku se umístili všechny naše závodnice na předních místech: Marlene 2., Eli 4. a Terezka 5.

Nejvíc úspěchů přivezli předžáci z „domácího“ kopce v Jablonečku: Vojta dvakrát zvítězil, Šarlota vyhrála v sobotu a v neděli byla o chloupek na 3. místě, Honza veze 5. a Terezka 6. místo. Všem gratulujeme a držíme palce do dalších závodů.

Ostatní trénovali v naší aréně, která nepamatuje takového sněhu několik let. Štěpán perfektně upravil černou sjezdovku a jezdili jsme všichni terčový slalom včetně nejmenších pod vedením Zuzany. Sníh byl ještě měkký, ale do příštího víkendu se svahy utáhnou a budou dokonale připraveny.

Víkend 7.-8.12017

Jsme všichni spali na Bratrouchově a různě závodili a trénovali po kategoriích, takže jednotlivě:

předžáci a mladší – nejmenší trénovali v naší aréně s Milošem a Zuzanou a udělali velké pokroky, větší závodili s různými výsledky na Leki Cupu ve Vysokém n.J. a za umístění i čas si zaslouží pochvalu Ella, Šarlota, Honza a Tobiáš. Ostatní ještě musí v tréninku přidat.

žáci – UKZ v Peci prověřil, co jsme za vánoce natrénovali a kdo se nejlépe zorientoval ve změně sněhových a teplotních podmínek. Gratulace patří hlavně Tomášovi za 2. místo v obřím slalomu, Kubovi za dvě 6. místa a Šimonovi za 5. místo v obřáku.

junioři a starší trénovali ve Špindlu a na Pasekách a připravovali se na další víkendové závody.

Vánoční prázdniny

Všichni se vydali z posledních sil, ale trénink se po několika letech povedl až neuvěřitelně. Volné jízdy ve Špindlu a v Jablonečku, trénink slalomu a obřáku denně na Stohu na krásné zmrzlé sjezdovce, večerní hry pod Standovým vedením a nakonec i tradiční Silvestr s barevným ohňostrojem, to vše pouze s jediným zraněním (Síma už je v pořádku a těší se na závody). I když chalupa praskala ve švech, vešli jsme se nakonec skoro všichni, pouze ti, co se přihlásili pozdě, přijížděli denně z Prahy. David nám půjčil autobus, takže se Danovi podařilo všechny děti přepravit denně z Bratrouchova na svah. Kuchařky i střídající kuchaři dělali co mohli, aby nás nejen nasytili, nýbrž i chuťově potěšili, a tak doufám, že všichni odjížděli spokojeni s aktuální formou na vítězství v nejbližších závodech.

Přebor Vodních staveb 2016 open

Na Silvestra jsme změřili závod pro všechny kategorie a absolutním vítězem se stal Martin, gratulujeme. Kompletní výsledky jsou zde:

Přípravka – 1. Hugo 36,37 – 2. Ella 36,78 – 3. Terka Ř. 37,93 – 4. Vojta 39,08 – 5. Peťo 39,47 – 6. Viki 41,00 – 7. Kvido 42,44 – 8. Honza T. 42,88 – 9. Albert M. 43,19 – 10. Maťo 44,36 – 11. Kuba 45,26 – 12. Šimon 48,94

Předžáci – 1. Šarlota 31,71 – 2. Kristýna 32,02 – 3. Magda 38,19 – 4. Verča 40,03 – 5. Viktor 40,59 – 6. Adam 43,81

Žáci – 1. Kuba 28,23 – 2. Šimon F. 28,99 – 3. Adam D. 29,43 – 4. Šindelář 29,45 – 5. Tomáš 30,06 – 6. Míša Š. 30,49 – 7. Marlene 30,51 – 8. Olda 30,60 – 9. Matyáš 30,91 – 10. Karolína M. 31,45 – 11. Michal 31,65 – 12.-13. Eli a Cipís 32,23 – 14. Terka S. 32,28 – 15. Kačka 32,45 – 16. Tomáš H. 32,57 – 17. Naty 32,58 – 18.-19. Šimon Š. a Klenovec 32,78 – 20. Tomáš K. 33,29 – 21. Karolína Ž. 33,58 – 22. Jirka 34,29

Junioři a starší – 1. Martin 28,16 – 2. Dub 28,23 – 3. Honza 28,98 – 4. Petr 29,44 – 5. Michal 29,95 – 6. Adéla 30,01 – 7. Terka Č. 30,14 – 8. Štěpán 30,36 – 9. Síťa 30,75 – 10. Dan 30,97 – 11. Aneta 31,39 – 12. Honza K. 33,26 – 13. Mozek 33,90 – 14. Tomáš T. 35,75 – 15. Lukáš K. 38,16 – 16. Vojta M. 41,66.

Poslední víkend před vánoci

… se každopádně vydařil. Žáci závodili na Stohu s překvapivě dobrými výsledky (Kuba, Síma, Míša, Terezka i další) a předžáci si užili trénink ve volné jízdě na Mísečkách. Závodní formu doladíme na vánoce a pak se uvidí.

V pondělí a úterý se vydařilo počasí a konečně zacinkala medaile – Kuba veze domů bronz a Síma „bramboru“, gratulujeme a držíme palce do dalších závodů.

Znovu připomínám pravidelnou přípravu lyží, když někdo dorazí v pátek na umrzlý Stoh a nemá nabroušeno, tak je tam úplně zbytečně!!!

První trénink letošní zimy ve Špindlu

Pro juniory, žáky a nejlepší předžáky byly připraveny tratě na Stohu, menší jezdili s Honzou volně.

Zahájení zimní sezóny

Opět proběhlo v klidu u Ilonky.

Kaunertal  IV

Tento oblíbený termín nezklamal: slunce, perfektní sníh a minimum lyžařů na sjezdovkách – prostě dokonalé, snad jen teplota mohla být pro naprosto dokonalý zážitek o něco vyšší. Celkem se nás na zájezdu i s juniory vystřídalo asi 38 a kromě tréninku jsme si užili bazén, saunu, vánoční trh i pověstné řádění rakouských čertů. Všichni odjížděli nadšení (snad s výjimkou zdecimovaných Raškovek), ale snad i těm se nakonec zájezd líbil. Dále už podle počasí sledujte aktuální zprávy o možnostech tréninku!!!

Kaunertal  II a III

Proběhly v pohodě pod vedením Mariusze a všichni mají natrénováno, takže se můžeme těšit na soupeře v prvních lednových závodech.

Kaprun II

Eda byl s námi posledně, teď už rozjíždí závodní sezónu
Eda byl s námi posledně, teď už rozjíždí závodní sezónu

Letošní podzim nám počasí nepřeje tolik jako loni. Slunečné dny nám častěji kazilo sněžení, mlhy a silný vítr. Zkušené závodníky to ovšem nemohlo zaskočit a začátečníky nepřízeň pouze zocelila. Tratě na slalom i obřák měli výborné parametry a všichni postupně získávají jistotu i v těžších pasážích. Poslední ladění nastane na Kaunertale a už se blíží první závody: junioři míří na prosincový závod do italského střediska Pfelders a žáci pomalu plánují cestu na Dolní Moravu na UKZ.

Trenažer Kolbenka na podzim skončil

Naše největší naděje v prvním letošním tréninku na lyžích
Naše největší naděje v prvním letošním tréninku na lyžích

V úterý 8.11. jsme se sešli letos naposledy a všichni se naučili aspoň základy. Kdo byl vícekrát, tak mu trénink pomohl na prvním sněhu. Každá hodina navíc zlepšila další výkony. Kombinace se skoky na trampolíně má vliv na prostorovou orientaci a doufám, že se obojí pozitivně projeví na letošních výsledcích. Po skončení zimy budeme pokračovat a termíny včas doplním. Budeme pravidelně v úterý střídat brusle a trenažer.

Brigáda II

Účast byla hojná: Štěpán + Karolína, Radim + Bára i Kačenka, Honza K., Radek, Franta +Míša i Síma, Gábina, Pavel K., Filip + Daniela + Amálka + Patrik, Lacice + Hastrman, Viktor, Roman + Martina, Tomáš T., Milan K. + Šarlota, Miloš + Danča, Jarda + Tomáš a Kuba, Dan + Terezka, Kačka, Kuba Č., Standa + Tomáš a Míla.

Kaprun I

Krásný trénink pod Kitzsteinhornem
Krásný trénink pod Kitzsteinhornem

V neděli jsme se vrátili z prázdnin v Kaprunu, kde jsme splnili přes všechny obtíže hlavní cíl – natrénovali jsme velké objemy ve volné jízdě i v bránách. Občas mlha, sníh a vítr, jindy slunce a teplo, různé druhy sněhu, střídání trenérů a občasný výpadek lanovky, to vše nás naučilo pružně reagovat a zahájit včas oblouk za jakýchkoli okolností. Odpoledne nás vítal příjemný pension Milan, závodníci nejprve vyběhali únavu, pak se protáhli, aby nakonec zbytky únavy mohli ještě vyležet. Mariusz připravil lyže a kuchař Zdeněk zase vynikající večeře. Zájezd se prostě vydařil na sto procent.

Brigáda I

Podzimní brigády se účastnili: Vláďa H., Franta + 2, Pavel K., Dan, Vašek + 2 (Pavlína, Karolína), Honza + 3 (Anička, Johanka, Vojta), Lasice + Hastrman, Jožo, Radek, Tomáš. T., Jirka N. a Michal, Cipísek 2x a Míla. Vlek stojí, meze a další části pozemků jsou pokosené, okna se z větší části začistila, pokoje 6 a 7 jsou vymalované a díky Gábině máme krásnou novou lednici. Po práci nám šéfkuchař navařil dobrot, že jsme se do noci olizovali a děti pomohly, kde mohly. Kdo nemá splněno, tak se může hlásit mailem nebo s pomocí hesla v sekci události.

Letošní první Kaunertal 14.-18.10.

… vedl Mariusz a všichni si užili krásné počasí, nový sníh a prázdné svahy. Doufám, že i Kaprun nás přivítá podobnou pohodou. Skupina se hezky rozrostla a jede nás asi 50, těším se, bude velká ……… .

Radotínský biotop

Tomáš se raduje z 2. místa
Tomáš se raduje z 2. místa

16.9. pátek odpoledne na koupališti – o posledním letošním letním dnu se sešlo 9 běžců Vodních staveb a ve velké konkurenci se neztratili: Amálka a Kuba svoje kategorie vyhráli, Tomáš byl druhý a Bára skončila na 3. místě. Také ostatní se většinou vešli do první desítky. Celkově startovalo v osmi věkových kategoriích více než 200 závodníků na louce u krásného koupaliště. Na závěr jsme s dětmi a rodiči poseděli u výborného hamburgru a doufám, že se příště sejdeme na dalším závodě v stejném nebo větším počtu. Bližší informace o závodě v Milíčovském lese jsou v sekci „aktuálně“.

Víkend na vodních lyžích

Vodní lyže jsou celkem fajn ...
Vodní lyže jsou celkem fajn …

Pod vedením Mariusze jsme se vydali na víkend na vodní plochu u Hradce s několika vleky, kde se na lyžích a wakeboardu naučili jezdit i nejmenší účastníci. V sobotu odpoledne děti vyrazily na výlet na paddleboardech po Labi zakončený závodem a házením do vody. V neděli dopoledne dorazili ještě další opozdilci a všichni jsme si vodní hrátky mimořádně užili. Celkem se nás účastnilo 28 a krásné babí léto nám umožnilo využít program v plné šíři (vodní lyže, wakeboard, slack line, trampolína atd.), a doufám, že svaly nás během týdne přestanou bolet. Více fotek je na: http://jazzak.rajce.idnes.cz/2016_09_04_Wake_park_HK/ a kdo by některou chtěl v lepším rozlišení, tak se domluvte přímo se Zdeňkem.

..., ale někomu ježdění velké problémy!!!
…, ale někomu dělá ježdění velké problémy!!!

Letní soustředění Nová Louka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Máme za sebou krásný týden plný sportu a lyžařského tréninku, který jsme zakončili tradičním triatlonem a vyhlášením nejlepších závodníků podle kategorií. Pro příští rok je opět vše objednáno a musíme si dát větší pozor na zranění, kterých bylo letos více než kdykoli v předchozích letech. Všichni závodníci dostali inspiraci na vlastní individuální trénink a přes prázdniny bude pouze na nich, jak využijí a zhodnotí neběhané a najeté kilometry. Pokud budete mít zájem, jsou ještě volná místa na poslední prázdninový týden s vodním lyžováním pod vedením Mariusze, kam jedeme pouze na 3 dny (blíže na stránce aktuálně).

Na louce jsme běhali ...
Na louce jsme běhali …
... posilovali ...
… posilovali …
... a cvičili (kdo bude ve sjezdu nejrychlejší, Tobíku?)
… a cvičili (kdo bude ve sjezdu nejrychlejší, Tobíku?)
Téměř kompletní sestava připravená na sezónu.
Téměř kompletní sestava připravená na sezónu.

Máslovice 2016

Nástup borců k hlavnímu zápasu
Nástup borců k hlavnímu zápasu

Množství aut na hřišti dávalo ráno tušit, že jsme se opět sešli ve slušném počtu. Hladovci si dali gulášek z kotlíku a rozjeli jsme se po družstvech na cyklovýlet. Po návratu nás čekaly grilované kýty, dobře zásobený bar a hlavně Frantovy hamburgery. Podvečerní program odstartoval předzápas dětí Vodní stavby vs. Lajdáček, který přes veškerou snahu hráčů skončil po 40 minutách bez branek a na řadu přišly penalty. Tentokrát nerozhodly ani ty, po všech kopech byl stav zase nerozhodný 4:4, a tak jsme se dohodli, že se o vítězi rozhodne napřesrok. Největší zájem v tu dobu už ale budily sestavy obou A týmů. Lajdáček proti loňsku posílil, nám naopak chyběly opory (Kristián, Štěpán i Dan), proto se dal čekat vyrovnaný zápas. To se ovšem hned po prvních minutách nepotvrdilo a stav se ani po nástupu Franty na hřiště neměnil, góly padaly hlavně do naší brány. Po 50ti minutách jsme si oddechli, že jsme víc než 6 branek nedostali a radovali se z jediného vstřeleného gólu. Po fotografování jedenáctek začla zábava a pokračovala do …?

... než přijeli hladovci z výletu
… než přijeli hladovci z výletu
Nástup nejlepších malých fotbalistů Vodních staveb a Lajdáčku po nerozhodném utkání
Nástup nejlepších malých fotbalistů Vodních staveb a Lajdáčku po nerozhodném utkání
Reprezentační družstvo Vodních staveb těsně po výprasku 1:6
Reprezentační družstvo Vodních staveb těsně po výprasku 1:6

2. jarní brigáda na Bratrouchově

… proběhla pod Danovým vedením za účasti brigádníků: Honza, Anička, Vojta a Aňa G., Radim, Tomáš, Honza K., Franta a Silva, Radek, Jarda, Tomáš a Kubík Hl. a Lasice s pomocníkem Honzou. Z příjezdové cesty udělali dálnici, posekali, co se dalo, uklidili chalupu a ještě stihli v sobotu večer návštěvu Jirkova „kulturního domu“. Všem děkujeme za účast a za provedené práce. Jako vždy budou všichni, kdo splní brigádní podmínky v zimě po zásluze odměněni.

D15 úsek Jablonec n.J. - Bratrouchov
D15 úsek Jablonec n.J. – Bratrouchov

Výsledky poháru družstev v sezóně

V pohárech jednotlivců jsme už na schůzi předali ceny nejlepším a nezbývá než ještě zmínit výsledky jednotlivých kategorií v pohárech družstev.

Junioři a dospělí jako družstvo dosáhli nakonec na 16 místo, což je slušný výsledek a podobné umístění jako loni. Do příští sezóny je tu prostor pro zlepšení a doufám, že se víc zapojí i starší „mistři“, aby mladým ukázali, jak se jezdí.

Žáci po odchodu Edy trochu propadli z 8. na 14. místo, ale myslím, že i oni půjdou do další sezóny s většími ambicemi a především Šimon, Míša, Tomáš a Síma pozvednou opět prapor VS do výše.

Letos jsou po delší době spočítány výsledky družstev i pro předžáky a mladší za Leki Cup, kde jsme hlavně zásluhou Tobiáše, Símy, Báry a dalších vyjeli skvělé 4. místo a nechali jsme za sebou takové týmy jako Boleslav, Rokytnice, Harrachov i Lajdáček. Gratuluju všem, kteří bodovali a tento výsledek nás zavazuje. Chtěl bych všechny požádat, aby vzali vážně přípravu a už na podzim ukázali formu na ledovcích.

Jarní kola Freedlant

Počasí nám přálo: tlak vysoký, teplota ideální na singltrek, snad pouze rosný bod mohl být lepší. Penzion poskytl zázemí šesti desítkám cyklistů včetně vyhlášené místní pohostinnosti, pouze parkování se nám vymklo a fotbal se proto hrál mezi stany, auty a elektrickým ohradníkem. Kristiánovo chlazení chladilo, Obříkův gril griloval a Suchoš všechny dokonale rozehřál svým jedinečným grogem. Snad jedinou výtku si zaslouží Katky mattonka, Pavlína se Simonou požadují na příště lepší označení. V sobotu jsme provětrali téměř všechny tratě singltreku a nedělní výlet pak byl částečně pěší, částečně cyklo. Díky za fotky.

Další společnou akcí bude kolo a fotbal v Máslovicích, kde potřebujeme podobně vysokou účast, abychom dokázali obhájit loňské vítězství.

Jedna ze skupin po sobotě na singltreku
Jedna ze skupin po sobotě na singltreku
... a jedna netypická - koupel u singltrek centra
… a jedna netypická – koupel u singltrek centra

Výroční schůze oddílu

V trochu menším počtu než loni, kdy jsme současně slavili Zdeňkovy kulatiny, jsme se sešli opět po čase u Tomáše v podkroví restaurace il Primo Piatto, kde nám Štěpán na plátně připomněl zimní atmosféru. Probrali jsme všechny body programu, ocenili naše nejlepší reprezentanty a dokonce načrtli termíny podzimních ledovců. Takže pracovní verze kalendáře vypadá v tuto chvíli následovně:

Kaprun – tradiční společný zájezd k Janovi: 25.-30.10. a 16.-20.11.

Kaunertal – menší skupina s trenérem: 5.-9.10., 19.-23.10., 9.-13.11., 30.11.-4.12., 7.-11.12. a 14.-18.12.

Předběžné přihlášení a zálohy upřesním po konzultacích s trenéry.

1. jarní brigáda na Bratrouchově

… se konala hned vzápětí po skončení plesu a byla asi z toho důvodu méně početná. Každopádně jsme ve složení: Roman s rodinou, Olina, Honza, Jirka, Jožo, Vláďa, Viktor, Standa a Míla – zvládli uklidit za sobotu vlek a o nedělním ránu jsme vydláždili a zaštěrkovali cestu před chalupou. Na příště zbývají práce kolem chalupy, čističky a hráze.

Ples pražských lyžařů

Pořádná banda dětí i dospělých se sešla na letošním plese v sále hotelu Ariston (dříve hotel Tichý) na Žižkově a zvládli jsme důstojně zakončit letošní úspěšnou sezónu. Odnesli jsme si spoustu výher z tomboly, zatancovali si a zapili zdraví snad všech lyžařů nejen v Praze. Příští rok pořádáme ples opět my, takže se zamyslete, co můžeme udělat líp a hlavně který z pražských sálů vybereme !?! Fotky z plesu můžete prohlížet na: https://picasaweb.google.com/113467672576970284318/PrazskyPlesLyzaru1542016?authkey=Gv1sRgCNrzrJmVhNOlAg

Trenérský kurs

O víkendu proběhla také lyžařská část trenérského kursu pořádaného svazem lyžařů a z našich adeptů úspěšně složili zkoušku a postoupili do teoretické části v červnu tito tři naši borci: Štěpán, Dan a Kristián. Závodníci se už těší na jejich praktickou i teoretickou připravenost v příští zimě.

… a poslední letošní závodní víkend

… si žáci evidentně užili. Pod odborným dohledem Modráka se jim podařilo urvat z Vist Cupu 3 pódiová umístění a mnoho dalších míst v první desítce. Za všechny je potřeba pochválit hlavně Míšu, která po sobotním 2. místě ve slalomu dokázala všechny soupeřky v nedělním obřáku porazit a může pro příští rok zaklepat na dveře reprezentace.

Míša vítězí v posledním obřím slalomu série Vist Cup
Míša vítězí v posledním obřím slalomu série Vist Cup
Naši úspěšní žáci po Vist Cupu na Stohu (vzadu asistent Kuba)
Naši úspěšní žáci po Vist Cupu na Stohu (vzadu s pohárkem je asistent Kuba)

Závodní víkend 2.-3.4.

Junioři závodili v týdnu v Koutech a o víkendu na MČR ve Špidlu. Všichni se ve zdraví dostali do cíle a výsledky byly, jak říkáme, spíš vyrovnané.

Žáci si spravili  náladu na Vist Cupu v Peci a vezou dva poháry: Adéla 2. místo a Tomáš 3. místo. Také ostatní si na slunečném svahu Javor vyjeli slušná umístění a v sobotu i v neděli využili místní bobovku k načerpání nových sil do závěru sezóny. Adéle a Šimonovi držíme palce do francouzského Val d´Isère, ostatním do finále Vist Cupu na Stohu.

Předžáci – nejlepší se jeli podívat do rakouského Zauchensee na Kids Trophy a v celoevropské konkurenci se neztratili. Síma veze 6. místo z crossu a 7. místo z obřího slalomu, Kristýna dojela 20. v obřáku a nejlépe dopadl opět „náš“ Džedáj (Matěj), když opět v barvách SC Kaprun vybojoval v obou disciplínách 2. místa.

Velikonoční prázdniny

Jsme strávili částečně tréninkem a částečně posledními předžákovskými závody v Čechách. V sobotu se jel paralelní slalom družstev na Stohu. Bohužel se shodou nešťastných náhod nedostalo žádné z našich družstev mezi 4 nejlepší, ale doufám, že si všichni užili krásný den se společenskou částí na závěr.

Víkend 19.-20.3.

Předžáci zajeli asi největší úspěchy sezóny během finále LEKI Cupu na Ještědu. Po pátečním tréninku se už v sobotu dostal Tobiáš na 2. místo. V neděli pak nejdřív Tobiáš vyhrál kategorii přípravka chlapci a potom Síma zajela nejrychlejší čas dne a vyhrála závod předžákyň. Gratulujeme a doufáme, že jim forma z konce sezóny vydrží i do dalších let.

Dekorování nejlepších v sérii LEKI Cup na ještědských můstcích - Tobiáš na 2. místě s "křišťálovým glóbem"
Dekorování nejlepších v sérii LEKI Cup na ještědských můstcích – Tobiáš na 2. místě s „křišťálovým glóbem“

Žáci dobře rozjeli slalom na Klínovci, ale nakonec obsadil pódiové umístění pouze Šimon, který dojel druhý v mladších žácích. Gratulujeme.

Tréninky a závody v období 26.2.-13.3.

Během dvou týdnů jarních prázdnin jsme mohutně potrénovali a na výsledcích se to pozitivně odrazilo na všech závodech u téměř všech našich závodníků. Tréninky proběhly ve Špindlu, převážně na sjezdovce Stoh, kde byly po celých 14 dnů vynikající podmínky. Zapůjčená nákladní loď Enterprise nám umožnila dorazit na trénink včas – k dokonalosti jí chybí už snad jen ten polep – Jirko děkujem!!! Další dík patří všem kuchařkám, které nám plnily bříška velkými dobrotami a jak to hodnotily děti? „Co se vrátíme z tréninku, tak se furt jen žere.“ Dětské večerní hry zajistili letos Kuba a malej Modrák – myslím, že s velkým úspěchem. Úrazům jsme se letos vyhnuli a nemocní jsou už snad všichni fit. Do úplného závěru sezóny držím palce závodníkům všech kategorií.

Kompletní závodní výsledky najdete na: http://vysledky.czech-ski.cz/vysledky a vyzvednu aspoň nejvýraznější: Tobiáš (1. a 2. místo v závodě Head Cup), Síma (2. místo v závodě Head Cup), Tomáš (3. místo v závodě Vist Cup) a hlavně celkové 3. místo v sérii Head Cup, které letos za celou sezónu získala Šarlota – gratuluju. Pokud jsem na někoho po dlouhé pauze zapomněl, tak se připomeňte.

Vyhlášení nejlepších předžákyň v sérii Head Cup 2016
Vyhlášení nejlepších předžákyň v sérii Head Cup 2016 (3. Šarlota, 5. Síma)

Závodní víkend 19.-21.2.

Páteční krásný trénink naše borce nakopl a konečně se výsledkově dařilo kromě předžáků i žákům. Ti se účastní mistrovství republiky v Albrechticích a z víkendu vezou několik slibných umístění: Adéla (11. OS, 10. ve slalomu), Tomáš 12. místo ve slalomu a Míša také 12. ve slalomu. Gratulujeme a patří jim obdiv za takové výsledky v nedělním dešti. Držíme palce do dalších disciplín.

Předžáci na „domácím“ kopci v Jablonečku také tradičně zářili a v závodě obsadili několik čelných míst: Síma 2., Šarlota a Bára 5. místo a Kristýna 6. místo s minimálními odstupy od nejlepších. Gratuluju.

Další víkend 12.-14.2.

…jsme opět dojížděli z Bratrouchova za sněhem na trénink. Nejmenší děti provětraly Šachty, závodníci ze všech kategorií pak využili možností k tréninku na Stohu. Všichni se opět o kus posunuli ve svých výkonech a uvidíme, jaké budou jejich výsledky na závodech o následujícím víkendu. Žáky čeká mistrovství republiky na tanvaldském Špičáku a předžáci a mladší mohou závodit na „domácím“ kopci v Jablonečku.

Na závody do vzdálené Bílé se tentokrát vydala pouze dvojice našich reprezentantů a Martin veze z dobře obsazeného slalomu slibné 33. místo.

Jak jsme slíbili, Michal přehrál inspirativní videa z přípravy mladých amerických závodníků. Kdo bude mít zájem, tak může některé cviky i sám pilovat. Vše potřebné najdete zde: http://ussa.org/alpine-programs/athletes/development/skillsquest/skiing-assessment. Zájemci můžou nejasnosti konzultovat s Michalem na tréninku.

Víkend 5.-7.2.

Sezóna vrcholí a všechny kategorie se rozjely do různých krkonošských středisek na závody. Naši nejlepší borci předvedli, co zatím natrénovali a někteří vezou i pódiová umístění.

Junioři a dospělí měli dva slalomy na Mísečkách a v silné mezinárodní konkurenci obsadili slibná místa ve druhé polovině výsledkové listiny. V tréninku musí ještě zapracovat na drobných chybkách, které je stály cenné setiny, desetiny a u některých i vteřiny. A jak správně upozornil Keny, musím ještě doplnit výsledky přeboru Prahy, který byl vyhlášen na základě nedělního závodu. Naši si odvážejí dvě 3. místa zásluhou Elišky a Modráka a dvě 4. místa zásluhou Anety a Tomáše. Takže, jak jsem psal, bude důležité trénovat, trénovat a trénovat …

Žáci se účastnily závodu serie Vist Cup v Herlíkovicích a vezou mnohá cenná umístění: Šimon vyhrál slalom, Adéla obsadila 6. a 7. místo a Kuba byl 7. v obřáku.

Předžáci jeli dva kombinované závody v Černém Dole a odvážejí si několik pódiových umístění hlavně zásluhou Šarloty (5. a 3. místo) a Símy (4. a 5.). Ani ostatní se mezi více než 200 závodníky rozhodně neztratili. Po pátečním tréninku slalomu na Stohu téměř nepadali, přestože trať byla těžká, v sobotním teplém počasí i rozbitá. V příští sezóně budeme uvažovat, jestli se tohoto závodu zúčastníme, protože jednání pořadatelů v otázce ceny permanentek a při měření bylo velmi laxní.

Šarlota 3. místo a Síma na 5. místě
Šarlota 3. místo a Síma na 5. místě

Pololetní prázdniny a víkend 29.-31.1.

Páteční společný trénink pro žáky a juniory zajistil Zdeněk a pro účastníky byl velkou podporou před víkendovými závody.

Žáci odjeli další RKZ na Stohu se střídavými úspěchy a budou ještě dál bojovat o pohárové body.

Předžáci v sobotu ladili formu na volném lyžování a v neděli se vydali na Leki Cup do Vysokého. Náročný dvojzávod přinesl úspěchy našim borcům: Tobiáš (3. a 1. místo), Kristýna (4. místo), Síma (7. a 6. místo) a Bára (2x 8. místo).

Tobiáš ve Vysokém n.J. opět na prvním místě
Tobiáš ve Vysokém n.J. opět na prvním místě

Mistrovství Prahy předžáků

Společné usilí lyžařů, rodičů a přátel z Vodních staveb, Avie a Lajdáčku přineslo rekordní účast přes 180 závodníků. V silné konkurenci pražských týmů jsme získali titul mistryně Prahy v kategorii předžákyň (Síma). Druhá místa vybojovali Maťo, Bára a Kristýna a na 4. místě dojela Šarlota. Gratulujeme všem na předních místech i ostatním, kteří zatím tolik neuspěli, ale budou se snažit příště. Velký dík patří všem rodičům, kteří jakkoli přispěli ke zdárnému průběhu závodu. Fotky vítězů poslal fotograf a mám je ke stažení zdarma. Krátký televizní spot zde:   http://www.ceskatelevize.cz/sport/zimni-sporty/reportaze/326848-dve-sta-deti-a-obri-slalom-v-herlikovicich-probehlo-mistrovstvi-prahy/

Mistryně Prahy 2016 Síma
Mistryně Prahy 2016 Síma

Víkend 22.-24.1.

Předžáci si sjeli první závody dobře obsazené série Head Cup a hlavně v sobotu se prosadili v silné konkurenci Šarlota (2. místo), Síma (4. místo), Bára (6. místo), Kristýna (7. místo) a Peťo (12. místo). Na neděli jsme se asi špatně vyspali a čest zachraňovala Šarlota 5. místem. Kdo nezávodil, tak mohl v neděli konečně trénovat v naší aréně. Vylaďte si všichni formu na páteční mistrovství Prahy!!!

Junioři měli čtyřdenní závody na Špičáku a za zmínku stojí celkově 9. místo Betky v prvním obřím slalomu. Ostatní pak předjeli několik věhlasných soupeřů, ale jejich výkony byly spíš vyrovnané než překvapivě dobré. Nejmladší Aneta hlavně sbírala zkušenosti a doufám, že ji závody bavily.

Žáci odjeli spoustu tréninkových bran na Stohu a dobře se připravili na nadcházející RKZ, společný trénink s Avii všem přispěl ke zlepšení v obřáku a k jistotě ve slalomu.

Šimon veze olympijské zlato

Šimon Fiala se zúčastnil jako reprezentant Prahy zimní olympiády dětí a mládeže na Klínovci a veze si domů zlato z vyřazovacího závodu a bronz z obřího slalomu. Adéla byla 8. ve slalomu. Gratulujeme!!!

Víkend 15.-17.1.

Junioři si sjeli dva slalomy v Karlově s výsledky, které odpovídají tréninkovým objemům, které u nich letos nebyly nijak velké.

Předžáci se zúčastnili dvou obřích slalomů v Rokytnici. Ty se z důvodů nedostatku sněhu jely na dětské závodění zcela nevhodné sjezdovce Křížek. Podařilo se nám ukořistit ve slušné konkurenci jedno vítězství, jedno 3. (obě Tobiáš) a jedno 6. místo (Šarlota). Věřím, že ostatním, kteří skončili těsně nebo i dál pod pódiem, se loňská vítězná forma dostaví během příštích víkendů. Bude ale třeba ještě tvrdě zapracovat v tréninku (Kristýno, Símo, Verčo, Tome ad.). Všem předžákům opět připomínám, že účast na mistrovství Prahy 29.1. je pro členy povinná!

Tobiáš na 1. místě v Rokytnici
Tobiáš na 1. místě v Rokytnici

Žáci si užili dosyta tréninku na Stohu a zejména Míša a Marlene předváděly nejen ve slalomu povedené jízdy. Pochvalu si zaslouží ale i ostatní, všichni se postupně zlepšují.

Víkend 8.-10.1.

Závodili pouze žáci na RKZ v Koutech a v Bílé, kde spíše než cokoli jiného sbírali cenné zkušenosti do dalších závodů. Ostatní kategorie trénovali ve Špindlu, kde byly vynikající podmínky pro trénink v bránách na Stohu, volně jsme jezdili i na Mísečkách a na Hromovce. Nejmenší využili volné jízdy v Jablonečku, kde bylo také výborně nasněženo a upraveno. V našem areálu je zatím sněhu minimálně a čekáme na sněžení a na mrazy. Snad příští víkend …

Kapacita chaty byla téměř naplněna, Na příští víkend odpadnou junioři, protože závodí v Jeseníkách, přesto počítám, že bude plno. Přihlášky prosím mailem nebo osobně ve středu na tréninku. Kdo nám uvaří tentokrát? Tišší nasadili gurmánskou laťku opravdu vysoko, díky.

Vánoční prázdniny na Bratrouchově

Text musí dodat někdo povolaný, kdo se zároveň zájezdu účastnil. Stejně tak i foto !!!

Kronplatz  přesunutý  na Kaunertal

V menším počtu než obvykle jsme kvůli nedostatku sněhu zvolili ledovec. Čtyři dny slunce a krásného sněhu na liduprázdných svazích posunuly všechny závodníky o velký kus dopředu. Ztratili respekt z bran a z prudších kopců, pilovali oblouky i ve volných jízdách na manšestru, který někde vydržel až do odpoledne a před večeří si ještě stačili vyběhnout na na krátký výklus a protažení skrz naší vesničku Kauns. Po návratu Radim hned servíroval svoje speciality, takže jsme i dobře nabrali hmotu do rychlostních disciplín a večer na schůzi už mohl Modrák s Lukášem plánovat zájezd na první závody.

Kaunertal-II

CIMG4211

Letos poprvé nám počasí tolik nepřálo, ale v tréninku jsme se opět posunuli, a to hlavně psychicky. Způsobil to okamžik při čekání na kotvu, kam dorazily dvě naděje špindlerovské akademie. Při pohledu na záda našich oddílových bund objev ihned mezi sebou komentovaly: „To jsou ty Vodní stavby, co všechno vyhrávaj.“ Takže se nám hned lépe jezdilo i přes mlhu, sněžení a mráz, protože loňské výsledky nás zatím hřejí ještě letos. Kdo by se chtěl ještě letos zlepšovat na dlouhých tratích, tak zbývají poslední místa na Kronplatz. Pro dokreslení atmosféry přidávám jeden Jardův obrázek, kde je vidět, jaký byl tentokrát na tréninkové pistě nával.

20151123_124456_Pano

Kaprun-II

Čtyřdenní trénink přerušil nedělní vítr, ale ostatní slunečné dny nám umožnily intenzívně jezdit volně i v branách. Všichni závodníci se snažili a většinou na nich bylo znát velké zlepšení nejen přímo na kopci, ale i večer při rozboru Standova videa. V tréninku nepolevíme ani dále, část závodníků jede na Kaunertal a při jednom z posledních předvánočních zájezdů zamíříme na Kronplatz začátkem prosince. Přestaňte lenošit a ve středu se sejdeme na tréninku v tělocvičně!

Brigáda Bratrouchov-II

… proběhla o víkendu v počtu 22 pracovníků, kteří se snažili zvládnout všechny zbylé úkoly. Dík patří všem zúčastněným, nejvíc však malému Kubovi H., který pracoval neúnavně celý den a dokonce si napracoval i prolenošený piknik. Chalupa je připravená na sezónu a všichni čekáme na sníh, Modrák s Radimem i na mráz.

Kaprun-I

Plný Janův penzion při našem příjezdu dával tušit, že bude kromě tréninku na sněhu i pěkně veselo. Využili jsme novou lanovku, dostatečné množství sněhu i přízeň počasí na maximum. Trenéři si vystřídali všechna družstva a závodníci se po volném lyžování dostali do bran obřáku a v neděli také slalomu mezi krátkými i dlouhými tyčemi. Závěrečné focení pod svahem ozdobil Jirka krásným pádem a všichni se v neděli večer šťastně dostali domů. Pro příští zájezd pouze organizační poznámka: točené pivo u Jana je nově plzeňské a stejně jako i v předchozích letech jde polovina ceny majiteli pro udržení všeobecně přátelské atmosféry, takže si netočíme jen na chuť, na žízeň a na zdraví, ale taky proto, abychom si nemuseli objednávat místní patok za 3,70 euro. A na závěr malá ledovcová ochutnávka:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Valná hromada našeho oddílu
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Adéla ve slalomu taky dobře …
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kuba má na krku dvě nové přítelkyně a jednoho Cipíska

První podzimní brigáda

Na Bratrouchově se sešla reprezentativní sestava a povedlo se skoro všechny plánované práce dokončit. Příští brigáda dodělá zbytek a když počasí bude přát, tak můžeme i my zahájit sezónu v našem skiareálu.

Zahájení světového poháru v Söldenu

Dva naši zástupci Zdeněk a Franta se zúčastnili prvního závodu a budou referovat, co je na tratích, v přípravě lyží a zákulisí závodů nejlepších světových závodníků nového.

Kaunertal-I

Jako první zkouška na sněhu dopadl zájezd výborně, málo lidí a dost sněhu. Kristýna, Šarlota, Verča, Bára, Viki a Tomáš natrénovali před společným Kaprunem desítky kilometrů volně a jsou skoro připraveni na trénink v branách. Těšíme se na další ledovce! Pro znalce jsem přidal jeden Davidův žánrový obrázek.

20151015_132210[1]

Školení

Ve středu 23.9. proběhla v prostorách centra Suchosh podzimní část trenérského školení našich rodičů. Všem účastníkům děkujeme za pozornost a v případě zájmu jim bude vystaven certifikát Rodič – trenér III. třídy VS Praha.

Letní soustředění Nová louka 2015

Text musí dodat někdo, kdo tam byl, díky. Fotky mám od Jirky a postupně přidám.

V sobotu 6.6. se uskutečnilo první fotbalové utkání lyžařů na stadionu v Máslovicích. Ranní sraz stihli skoro všichni včas, energii na cestu nám doplnil Frantův gulášek a tři družstva mohla vyrazit. Horký den na kole všichni zvládli a po 15. hodině jsme se v Máslovicích sešli u grilované kýty, řízečků, piva a hadice se studenou vodou. Jako předzápas hlavního večerního finále se uskutečnil fotbálek dětí na malé brány za velké podpory fanoušků. Padlo mnoho gólů (hlavně do jedné branky) a všichni hráči se na konec rozcházeli v přátelské atmosféře. Hlavní večerní finále provázela nervozita, kdo doplní neúplný tým Lajdáčků. Nakonec padla volba na hostitele Frantu, který jim byl velkou oporou. Na regulérnost zápasu dohlížel sudí Standa a první poločas ukončil za nerozhodného stavu 2:2. Ve druhém poločase se projevila lepší taktická příprava družstva Vodních staveb, a tak střídající brankář soupeře neměl proti střelám „vodníků“ sebemenší šanci a zápas skončil asi 6:2 nebo tak podobně. Po společné fotografii borců obou družstev mohl konečně začít očekávaný večírek. Jídla a pití byla hojnost, u stolů se střídala auta dýdžejů a pouze slabší jedinci odjížděli před půlnocí. Těžké ranní probuzení se nám opět hostitel snažil zpříjemnit bohatou snídaní (čerstvá domácí míchaná vejce na cibulce se slaninou), ale ranní kocovinu rozháněl pouze těžko. Rozcházeli jsme se ráno s tím, že další ročník fotbálku uspořádá příští jaro Lajdáček a pro inspiraci prosím všechny fotografy, aby poslali pár nejlepších fotek Standovi nebo mně. Díky.

Druhá jarní brigáda (15.-17.5.2015) na Bratrouchově pracovala v komorním složení – o to však efektivněji. Podařilo se dokončit část prací na hrázi i v chalupě a na zbytek si vyhrne rukávy už podzimní sestava pracovníků. Seznam účastníků pro „brigádnickou slevu“ na zájezdy je k nahlédnutí u předsedy.

Jarní zájezd na kolech kolem Bratrouchova – všeobecné obavy, že terén v okolí chaty je příliš náročný, se rozplynuly už po pátečním výletě vedeném naším předsedou. Postupně jsme v dalších dnech kombinovali zájezdy podle počasí a fyzických sil s podporou lanovky nebo auta a kromě vytyčených cílů jsme navštívili i Kořenov, polské Jakuszyce, Jizerku a Smědavu. Po třech výletech byli všichni cyklisté částečně od bahna, někteří i od krve, ale fyzické síly jsme utužili pořádně. Za vynikající stravu patří dík Frantovi, který vařil i přes sobotní nepřízeň osudu v restauraci u Hásků naprosto skvěle. Na brigádě o příštím víkendu se o tom mohou přesvědčit i všichni pilní pracovníci.

Výroční schůze se uskutečnila tentokrát kvůli posunutému termínu a restauraci Na šancích, kde malý salonek praskal ve švech pod náporem závodníků a rodičů. Předali jsme ceny a podali krátké informace o sezóně předcházející jakož i výhledy do té další. Suchoš i ostatní řečníci mluvili stručně, tak jsme byli rychle hotovi a mohli přejít k dalšímu bodu:

 Zdeněk Jáně a jeho „70“ – předání daru společného i darů individuálních, gratulace a přípitky, zdravice, projekce, proslovy a další a další gratulanti všech věkových i výkonnostních kategorií, tak to pokračovalo až do pozdních večerních hodin. Doufáme, že jsme Zdeňkovi připravili zábavný večer a přejeme ještě jednou hodně zdraví, štěstí a sportovních úspěchů do dalšího trenérského desetiletí v našem lyžařském oddíle. A užij si dar!!!

V pátek proběhl 3. Ples pražských lyžařů, který se pomalu stává tradicí. Baráčnická rychta měla milou atmosféru, děti se dobře bavily, předseda svazu vyhlásil nejlepší pražské borce, ceny do tomboly nikdo nestihl rozkrást, tak byly rozdány vylosovaným a večer opět vrcholil Nouzovým východem. Kdo se nezúčastnil, může litovat. Ples byl totiž výbornou přípravou na sobotní brigádu. Pražský deník se zmiňuje o plese a přináší první fotky. Má někdo další do galerie?

První jarní brigáda na Bratrouchově – následovala ihned po plese a Modrák i ostatní se na ni svědomitě připravili. Davidova čtyřkolka brázdila naše svahy s nákladem dřeva i dětí, pily řezaly, holky vařily a hrabaly, chlapi kopali díry v zemi a uklízeli vlek, pes se koupal v bazénu a děti vysbíraly všechny kamínky u nádrže. Příště bude, doufám, větší účast, protože práce zbylo ještě spoustu.

Švancarův skok

O velikonocích závodili žáci na finále Vist Cupu, Eda vyhrál slalom a do desátého místa se dále umístili: Adéla F., Adam, Míša, Adéla B., Aneta i Matěj – gratulujeme.

Víkend 27.-29.3. – předžáci měli finále na Stohu a Tomáš po bojovné jízdě v sobotním závodě zvítězil. V celkovém hodnocení série Amer Fun Cup obsadila Kristýna 3. místo, Šarlota 6. a Tomáš 9. místo. Všem gratulujeme. Po vyhlášení výsledků jsme s Lajdáčkem pro děti připravili odpolední program (opékání buřtů, dorty, rychlé špunty a na závěr ohňostroj). Děkujeme Jardovi za ubytování v hotelu Adam, kde si děti užily bazén, posilovnu a další atrakce, rodiče patřičně ocenili hlavně lyžárnu a bar.

20.-22.3. – slunečný víkend jsme trénovali s předžáky na Stohu. Žáci a junioři závodili v Peci a v Albrechticích. Kdo se chce podívat na výsledky, tak na http://vysledky.czech-ski.cz/vysledky.

A můžeme zvolat HURRRÁÁÁ! i potřetí. Tentokrát vyhrál Matěj Džedáj v rakouském Zauchensee nedělní mezinárodní závod Kidstrophy (http://www.kidstrophy.at/lan/de/), sice v barvách SC Kaprun, ale k tomuto výkonu ho nakopla dokonalá letní příprava s námi. Další gratulace míří na Kaprun.

HURRRÁÁÁ! A ještě jeden historický úspěch – na závodech libereckého poháru v kategorii přípravka dívky jsme brali první tři místa v pořadí Verunka, Kristýna a Šarlota, když přičteme další první místo Tomáše, tak je to obrovský úspěch, který jsme také řádně oslavili. Všem gratulujeme!!!

Jarní prázdniny – jsme letos poprvé absolvovali ve třech týdnech (Praha západ v posledním týdnu byla méně obsazená) a velká část tréninků proběhla na našem kopci, který udržoval správce Štěpán v perfektním stavu. Na delší kopce jsme se dostali do Jablonečku, na Mísečky a na Stoh do Špindlu. Podle výsledků se zdá, že forma dětem na konci sezóny graduje, takže čekáme další skvělé výsledky.

* HURRRÁÁÁ! Historický úspěch se podařil v neděli 1.3. Edovi Fialovi – vyhrál mistrovství republiky starších žáků v obřím slalomu ve Špindlu na Hromovce – gratulujeme!!!

* 1.3. odjeli předžáci závodit po jarních prázdninách na liberecký pohár do Vysokého, ale byli asi přetrénovaní a úspěchy z předchozího víkendu nezopakovali.

* 21.-22.2. předžáci závodili v Peci a hned v sobotu se podařilo mezi dívkami v přípravce získat první dvě místa Kristýně se Šarlotou a ještě 5. byla Verunka. Všem gratulujeme.

* 14.-15.2. závodili předžáci v Černém Dole a v Jablonečku, ze všech závodů vezeme podiová umístění, nejvíc Kristýna, Síma, Michal, Tomáš, Šarlota, Verunka, Bára a Evička. Všem gratulujeme a držíme palce do dalších závodů.

Víkend 6.-8.2. – předžáci věnovali volný víkend intenzivnímu tréninku v naší aréně společně se žáky, kteří nejeli RKZ v Beskydech. Tam se podařilo Edovi vyhrát závod starších žáků ve slalomu, to je další historický úspěch pro náš oddíl !!! Junioři zápolili o tituly mistrů Prahy a podrobnou reportáž připravuje trenér juniorů a šéf oddílu v jedné osobě – Suchoš!

Mistrovství Prahy předžáků a mladších jsme spolupořádali v pátek na sjezdovce v Herlíkovicích a účastnilo se více než 180 dětí převážně z Prahy. Přes drobné chybičky si dovoluji prohlásit, že to je jeden z nejhezčích závodů sezóny se skvělou atmosférou a důstojným vyhlášením. Děti si dopřály bohaté občerstvení a celý závod si užily. Děkuji všem rodičům, kteří ze své dovolené věnovali čas a úsilí k úspěchu celé akce už od čtvrtečního večera (schůze, mazání, stavění zázemí, technická četa, brankoví rozhodčí, startér, administrativa atd.). Odměnou nám byly nejen výkony našich závodníků, ale i spokojené úsměvy všech zúčastněných při vyhlašování výsledků. Gratuluju všem, kteří byli oceněni na pódiu a vyzdvihnout musím hlavně dva mistry Prahy, kteří letos dokázali porazit lavinu Lajdáčků: Veronika Havlová a Aneta Jünglingová.

* Sobotní závody v Jablonečku – z Bratrouchova jsme odjeli závodit na Kamenec, odkud veze Kristýna 1. a 2. místo a Tomáš 3. místo. Kategorii žákyň s přehledem vyhrála Adéla Brucknerová. V neděli jsme trénovali v naší skiaréně a odpoledne končili dětským paralelním slalomem.

Závody o víkendu 23.-25.1. – žáci jeli UKZ v Černém Dole a za pochvalu stojí hlavně výkon Míši a samozřejmě Edovo nedělní vítězství. Předžáci se předháněli v Herlíkovicích, kde Kristýna potvrdila svoji formu až v neděli, nejvíc překvapila Šarlota svým 4. místem. Ostatní budou ještě ladit formu. Junioři tentokrát potrénovali v Lucerně, takže se jejich forma určitě kladně projeví na dalších závodech.

* Závody o víkendu 16.-18.1. – nejmenší vezou z Ještědu 1. místo v kategorii přípravka. Kristýně gratulujeme a věříme, že bude v tomto roce úspěšně pokračovat. Junioři se ve velké konkurenci FISových závodů neztratili, ale na pódium to zatím nebylo. Část nejodvážnějších žáků odvezl Lukáš pod Praděd a zde nezbývá než doslovně použít jeho výrazný komentář:

Ahoj panove,

 jeste kratky report k druhemu dni zavodu.

 Zacnu uspechem – Natka si s prehledem odjela svuj prvni slalom v zacich, na jistotu, pekne 12. misto! I nejake body (192), i kdyz zadna hitparada.

 Po celkem uspesne sobote to jinak ale bylo dost Waterloo. Aneta i Misa vypadly hned v 1. kole. Mely trochu osidna startovni cisla – Aneta 1, Misa 2. Sice paradni trat – Aneta jela po predjezdcich uplne prvni – ale trochu bloudily, Aneta vyjela z trati nebot nevedela kudy jet, Misa upadla. Nic z toho jsem nevidel, ze startu bylo videt jen kousek, co jsem videl tak jely holky vyborne, no je to skoda, mohly mit pekne bodiky.

 Obecne mi prisly oba slalomy hrozne slozite postaveny, hlavne v MZ spousta vypadlo, Aneta rikala ze je stavite trochu jinak, bylo tam hodne „orientacnich“ tyci ktere mi prislo ze zavodniky spis matly. Trochu asi hralo roli ze ted holky slalom tolik nejezdily, kdybych mel s sebou tyce, mohlo to byt lepsi, bohuzel nebylo kde si to pred zavodem zkusit.

Taky prohlidka se mnou neni jako s trenerem, to je jasny!

 Zavody byly dobre a fer zorganizovany, taky s velmi kvalitni, ale ne prehnane pocetnou ucasti, takze trat vydrzela. Levne permice i ubytovani vsude pobliz, bylo to veskrze prijemny a tu dalku jsem si ani neuvedomil, jel bych klidne znovu.

 Jinak diky za vsemoznou podporu! Mazani myslim celkem fungovalo, snad jsem ani nic neztratil a neznicil. Prinesu veci na trenink, OK?

 Jinak kazdy den jsme kriceli pokrik, tymova moralka sla nahoru! Holky si nakonec vypadek vynahradily tim ze v nedeli sbalily zavodnika z Trebice, takze zajezd byl veskrze uspesny. 🙂

 Cau priste

 Lukas

Napsat komentář